Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Aşılar & Hastalıklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Calpol 15 günde tüketilmeliymiş..
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuCalpol 15 günde tüketilmeliymiş..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
KUZEY&MİRA Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Melek Anne :)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2583
Mesajın Direkt Linki Konu: Calpol 15 günde tüketilmeliymiş..
    Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:38
Kızlar Kadir beyi meşgul etmemek adına sizlere sorayım dedim..
Dün oğlumu hastaneye götürdüm
dr calpol yazdı evde var dedim ''eğer 15 gün önce açıldıysa hemen atın bozulmuştur'' dedi..
Şaşırdım riske atmamak adına mecburen yenisini aldım..
Asıl öğrenmek istediğim açıkcası ben bunu ilkkez duydum evde olan calpol belki 5 yada 6 ay önce açılmıştı arada oğluma verdiğimde oldu hatamı yaptım ben vermekle..Konuyla ilğili ne biliyosunuz

Düzenleyen DEVRİMKUZEY - 04 Mar 2011 Saat 12:38
DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA
Yukarı Dön
nilufer Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3067
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:41
Orjinalini yazan: DEVRİMKUZEY DEVRİMKUZEY Yazdı:

dr calpol yazdı evde var dedim ''eğer 15 gün önce açıldıysa hemen atın bozulmuştur'' dedi..
Asıl öğrenmek istediğim açıkcası ben bunu ilkkez duydum evde olan calpol belki 5 yada 6 ay önce açılmıştı arada oğluma verdiğimde oldu hatamı yaptım ben vermekle..Konuyla ilğili ne biliyosunuz
   şurup acıldıktan sonra içine mıkrop dolmaya baslıyomuş,ben bu konuda cok pimpirikliyim gecen ateşlendıgınde evde olan surubu vermedım saglık ocagına goturdum şurubu sordum doktora bışey olurmu dıye o da ii yapmışın vermemekle dedı,yanı cok bekleyen surupları ben kesınlıkle vermıyorum..
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:42
Canım benim doktorum hiç öyle bişi demedi bana ben kullanıyorum hep ama kadir bey bir kere şu cevabı vermişti ilaçlar için eğer ufacık bile şekerlenme varsa atın ilacı demişti işe yaramazmış bunu okuduğumu biliyorum linkte bulursam eklerim . Birde Calpol aldıysan eğer içini okusan acaba orada yazmıyor mu bişiler kullanma ve saklama ile ilgili canım Confused
Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:44
Duymamıştım Confused
Bundan sonra çok bekleyenleri vermeyiz inşaallah. Zaten aydaa yıldaa bir kullanıyoruz ilaç. O da sadece ateş düşürücü oluyor.
Yukarı Dön
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:46
Orjinalini yazan: nilufereren nilufereren Yazdı:

Orjinalini yazan: DEVRİMKUZEY DEVRİMKUZEY Yazdı:

şurup acıldıktan sonra içine mıkrop dolmaya baslıyomuş,ben bu konuda cok pimpirikliyim gecen ateşlendıgınde evde olan surubu vermedım saglık ocagına goturdum şurubu sordum doktora bışey olurmu dıye o da ii yapmışın vermemekle dedı,yanı cok bekleyen surupları ben kesınlıkle vermıyorum..

Yok nilüfercim veriyodum valla..
ben mutfak dolabında saklamaya devam ediyodum sadece calpolü değil bi çok ilaç ve şurubu aynı şekilde saklıyodum..
Yukarı Dön
nilufer Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3067
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:49
aynen bende saklıyordum uzun sure hastalanmamıştı gecen ıkımız bırden grıp olduk ateslendık falan bende bıraz pimpirikliyimdir bu konularda vermedım ilacı  15 20gun kullandıktan sonra atıyorum zaten ilaç durdukça şekerlenıyo ve bı yararı olmuyo ıkı dk yazdırıyorum saglık ocagına aklımdada kalmamış oluyor..
Yukarı Dön
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:49
Orjinalini yazan: Gülsen Gülsen Yazdı:

Canım benim doktorum hiç öyle bişi demedi bana ben kullanıyorum hep ama kadir bey bir kere şu cevabı vermişti ilaçlar için eğer ufacık bile şekerlenme varsa atın ilacı demişti işe yaramazmış bunu okuduğumu biliyorum linkte bulursam eklerim . Birde Calpol aldıysan eğer içini okusan acaba orada yazmıyor mu bişiler kullanma ve saklama ile ilgili canım Confused

Kendi doktorumuzda böyle bişey dememişti Gülsen...
Kadir beyin o cevabını bende hatırlıyorum ama sana zahmet buna benzer sorular varsa linkini eklermisin..
Okudum içini öyle bişey yazmıyo açıldıktan sonra 25 derecenin altında oda sıcaklığında saklayın yazıyo..
ben zaten tüm ilaçların içini okur ona göre muhafaza ederim
Yukarı Dön
oky Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 49
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2011 Saat 12:50
Ben Calpol değil Pedifen kullanıyorum. Aynen dediğiniz gibi birkaç ay önce açmıştım ve arada ateşlenince veriyorum... Eğer gerçekten öyleyse kullanmayalım. Ama bence eğer 15 gunluk olsaydı tek kullanımlık şişelerde veya tüplerde satılırdı bence. çünkü hiçbir çocuğa 15 gün üstüste calpol veya başka marka verilmez. Ayrıca öyleyse demekki çok büyük bir ilaç israfı var çünkü iki kaşık içirip gerisiini atmak zorunda kalıcazConfusedTongue
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.