Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sezeryan sonrası tuhaf bir ağrı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konusezeryan sonrası tuhaf bir ağrı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilge38 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2011 Saat 00:39
tşk ederim canm 
Yukarı Dön
megryan Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 229
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2011 Saat 12:47
Geçmiş olsun.Benimde dikiş düğüm kısımlarında o tür batmalar oluyordu ama fazla sürmedi geçti çok şükür.Sıcak uygulayınca iyi geliyor demişsin ama Allah korusun yeni doğum yapmışsın dikişlerine dikkat et.Hamileyken kasıklarında ağrı oluyormuydu peki? Belki yumurtalıklarla ilgili bir şeydir diyeceğim ama o da kramp yapmaz sanırım.Biraz dikişlerin iyileşince tekrar git olmazsa doktora.Bu batmaları tam tersi hamileyken yaşamıştım ben.O nedenle sordum... 
UMUDA DOĞRU !
Yukarı Dön
bilge38 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 8
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2011 Saat 15:04
sağol canım cevabın için , sıcak uygulamak dikişlere zararlı mı? sanki öyle demişsin. hamileyken normal olağan ağrıları yaşadım herkes gibi beni çok rahatsız edecek bir ağrım yoktu yumurtalıklarımda problem yok onada bakıldı
Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Karadeniz Bölge Sorumlusuuuu :))))

Puanlar: 9243
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2011 Saat 01:51

geçmiş olsun bende sezeryan oldum ama böyle bişey yaşamadım şükür inşallah sende bir an önce sağlığına kavuşursun Allah yadımcın olsun

Beni bir Allah'ım birde Dostlar'ım bilsin,gerisi yandan yandan ilerlesin :))))
Yukarı Dön
megryan Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 229
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2011 Saat 16:00
Orjinalini yazan: bilge38 bilge38 Yazdı:

sağol canım cevabın için , sıcak uygulamak dikişlere zararlı mı? sanki öyle demişsin. hamileyken normal olağan ağrıları yaşadım herkes gibi beni çok rahatsız edecek bir ağrım yoktu yumurtalıklarımda problem yok onada bakıldı

Henüz yeni olmuşsun ameliyatı.Bildiğim ve doktorumun beni uyardığı kadarıyla sauna hamam gibi sıcak olan yerler ve sıcak banyoda bile sıcak suyla durmak 3 yada 6 ay yasak diye hatırlıyorum.
UMUDA DOĞRU !
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2011 Saat 22:04
siz zaten şikayetinizle ilgili doktora başvurmuşsunuz değil mi, yanlış anlamadım...
ben de sezeryanla doğum yapanlardanım...spinal anestezi ile...

ben de çok acı çektim, 10 gün falan hiç dik yürüyemedim neredeyse, kendimi zorladığım anlarda çok acı çektim...yataktan kalkamadım çığlık çığlığa, sanki bir şey takılıyordu ve kalıyordum Allahım o ne çekilmez acıydı...
aynı yöntemle doğuran bir ameliyathane hemşiresi ziyarete geldiğinde, bu acının ameliyat anında kanamayı durdurmak için kullanılan bir yöntemden kaynaklandığını söyledi...
hasılı o beni bağırtan demeyeyim böğürten ağrı zamanla 12 gün gibi yanlış hatırlamıyorsam geçti...
ve ben rahat adım atar oldum...
size diyeceğim, yanınızda yardımcınız yok, dinlenememişsiniz, ilk günler kullandığınız ilaçlarla belki hissetmediniz bu ağrıyı bu kadar, şimdi ilaçlar bitti çocuk ilgi istiyor sizin ihtiyaçlarınız derken ağrı sezonunu yeni açtınız...
çok geçmiş olsun zor, ama bu süreçte bir ayağınızın hala doktorda olmasına sevindim gelişebilecek herhangi bir komplikasyonda müdahele ederler...

doktor desteğinizi kesmeden, çok da evham yapmadan kendinize bir süreç tanısanız, inşeAllah sıkıntılarınız geçer...
 ben hala dikiş yerinde uyuşukluğu hissediyor ve zman zaman da benzer ağrıyı çekebiliyorum,
eğer imkan varsa yanınıza bir destek çağırsanız şu süreci biraz dinlenerek atlatabilseniz...
geçmiş olsun,
ben de damdan düşen biri olarak yazmak istedim...:)
Allah bağışlasın çocuklarımızı...

hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
siminay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2011 Saat 04:10
selam bende ikinci dogumumu sezeryan ile yaptim üc ay oldu almanyada yasiyorum burda doktorlar kesinlikle ilk alti hafta kendini yormadan evin icinde yürüyüs yapmak ve bebekle ilgienmek disinda bir hareket tavsiye etmiyorlar yani kendini zorlamamalisin ben dinledim doktorumu agrilarim hala var ilk zamanlarda cok kötüydüm bende bundan sonra kambur kalacagimi hic iyilesmeyecegimi düsünüyordum ama sabret kendini zorlama herseyi oldugu kadar yap. üc aydan sonra batma ve yanma hissi devam ediyor ama ancak bu zamandan sonra sinirler ve doku yeniden birbirini buluyormus ve bir seneye kadarda hersey eskiye yakin oluyor ama uyusukluk hissi kismen kaliyormus.
Yukarı Dön
siminay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2011 Saat 04:15
bu arada yazmayi unuttum eger hala ameliyat yerin yara ise günde üc kez pudra sekeri sür benim dogumumda yanimda olan hemsiremin tavsiyesi ben uyguladim yaram cok cabuk iyilesti. Simdiden Gecmis olsun
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.