Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Ek Gıda & Beslenme & İştah
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İştah açıcı şurup hakkında.Lütfen Dikkat
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuİştah açıcı şurup hakkında.Lütfen Dikkat

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Konu: İştah açıcı şurup hakkında.Lütfen Dikkat
    Gönderim Zamanı: 18 Ara 2010 Saat 01:16
merhaba arkadaşlar

Aslında yazıp yazmamak konusunda çok tereddüt ettim fakat yazmazsam vicdanen rahat olamayacağım, ben bir anne olarak tecrübemi yazmak istiyorum.Bu acı tecrübeyi siz yaşayın istemiyorum çünkü.

Oğlum aylardır çok iştahsız ve ne yaparsam yapayım iştahını açamadım süt içmiyor meyve yemiyor vs.vs.Yaşayanlar bilir ,bu durum bir anne için çok zordur .Bende farklı çözüm yolları denemeye karar verdim çünkü kabızlıkta başlamıştı yemediği için .Durumumuz oldukça zordu ne yazıkki..Neyse gelelim asıl konuya: aylardır nette duyup araştırdığım Sipr... çokta içime sinmesede  denemeye karar verdim denize düşen yılana sarılır misaliTongue

Akşam 22: gibi yarım ölçek 1 çay kaşığı kadar yani verdim ertesi gün öğlen saat 2 gibi oturur haldeyken gözleri kaydı Crysonra bana doğru yığıldı paşamConfuseduyuyakaldı ama ben uyuduğunu anlayamadım bayıldı zannettim gerçi bayılmış gibiydi uyandırmaya çalıştım uyanmadı gözlerini az açar gibi oldu tekrar kapadıCry..ki öncesinde uyku belirtiside yoktu ..yani yere uzansa esnese vs.uyuyakalır tamamda bu çok farklı bişey...hem uyku saati değil hemde uyku belirtisi yok:((

yaşadığım korkuyu tahmin edersiniz...3 saatten fazla uyudu ki bu normal vakitte mümkün olmaz dı yanından ayrılamadım bişey olacak diye o kadar korktum ki..Resmen narkoz vermişim gibi..Ah keşke hiç vermeseydim yada hiç almasydım..Beyni bu derece etkiliyor olması ne kötü ..

zaten prospektüsündede yazıyor ilaç içildiği zaman araç kullanılmaması gerektiği vs..yani uyuşturucu gibi bişey bu beynimi uyuşturuyor ne yapıyorsa...bunu ilaç firması yazıyor zaten onlarda bir hata yok ...ama yetişkinlerin içtiği bu ilacı dr.larında bebeklere tavsiye ediyor olmasıda işte asıl sorun bu değil mi..

kimseyi eleştirmek yargılamak değil maksadım ben bir anne olarak yaptığım hatayı siiznle paylaşıyorum sizde yaşayın istemiyorum...Sadece o ilacı içirecekseniz bir kez daha düşünün diyorum..Yani gerçek maksadıyla değilde içtah açmak için içirecekseniz...

teşekkür ederim

Düzenleyen Ayşen - 18 Ara 2010 Saat 01:24
Yukarı Dön
_bilge_ Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2081
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ara 2010 Saat 08:56
canım benim kızıma da uyku sorunu için vemişlerdi
haklısın uyku belirtisi olmadan çocuğu göçürürcesine uyutuyor ama sonrası tam bi huzursuzluk
çocuk uykudan çıldırmış gibi kalkıyordu tam 4 gün kullandım  gü boyunca aynı şekilde oldu uykumuz düzene girmedi aksine saçma sapan saatlerde uyumaya başladı bende bıraktım

bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4077
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ara 2010 Saat 11:18
neden yan etkisinden faydalanmaya çalışılıyor, esasında bi alerji
tedavisinde üretilen bu şurubu, uyku ve iştah açıcı diye çocuklarımıza
veriyoruz. aslında ilca vermeye meyilli değiliz,zaman zaman mecbur kalıyoruz
artık şimdiki annelerin gözü açıldı diye düşünüyorum. daha dikkatli oluyoruz
ve mutlaka akibetini araştırıp soruyoruz.... ne için yavrularımız için...
Allah yavrularımızı bizlere bağışlasın...
Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Karadeniz Bölge Sorumlusuuuu :))))

Puanlar: 9243
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ara 2010 Saat 12:32
Allah korumuş canım şükür ki hemen durumu fark ettin ve ilaçı vermekten vazgeçtin ben bunu bizzat doktorun dilinden duydum bu ilaçlar beyni uyuşturuyo ileriye dönük algılama sorunları yaşatabiliyor o yüzden uzak kalmakta fayda var geçmiş olsun tekrar canım daha öncede yazmıştım bunları bi daha yazdım okumayanlar için

Beni bir Allah'ım birde Dostlar'ım bilsin,gerisi yandan yandan ilerlesin :))))
Yukarı Dön
demrem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3224
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ara 2010 Saat 12:33
benım oglum uyumayan bir çocuktu, sabah saat 7-8 gıbı kalıp aksam 11e kadar hıc uyumadan ayakta kalabılıyordu. bu hemen hemen hergun boyleydı. 6-7 doktora goturdum artık sınırlerım yıpranmıstı aglama krızlerı gecırıyordum evde uyumadıgı ıcın huysuz ve sureklı kucak istiyordu. ne çektiğimi komsum bilir o gelirse yemek yıyordum. bu 6-7 doktorun 4-5 tanesı deiğin ilacı degıl ama (at... )dıgerını vereleım dedıler. en son kendı doktoruma tekrar götürdüm hem ağladım hem anlattım bana bu ılacların çocuklarının vücudu ile birlikte beyınlerınıde uyusturdugunu söyledi. hatta isterseniz sizi yonlendırelım bır psıkologa dedı. bende hıc kullanmadım. 
yıne annelerın kendı dusuncesı ama bu ılaclar masum degıl yan etkılerıde masum degıl. paylasımın ıcın de tesekkurler
Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ara 2010 Saat 01:54
canım geçmiş olsun.
bende hiç ilaç kullanma taraftarı değilim.benim bebeğime de doktor tavsiye etmişti çok uykusuz bir
bebek olduğu için ama asla hiçbir zaman sıcak bakmadım ilaç verme konusuna.
ilaçla düzeleceğine hiç düzelmesin uykusunu düzelteyeim derken kimbilir ne zararları olurdu yavruma.

Yukarı Dön
nurdan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 1897
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ara 2010 Saat 14:12
geçmiş olsun canım üzüldüm yavrun için
zaten doktorlarda çok zor durumda kalırsan ver, deneyebilirsin diyorlar, yavrunu fazla etkiledi anlaşılan... yine ondan geçmiş olsun
Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ara 2010 Saat 14:27
hepinize yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim arkadaşlar...bir çok annenin işin ciddiyetinin  farkında olması beni çok mutlu etti...KizBebek
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.