Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Ben de Anne Olunca Anladım
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendi doğum hikayelerimiz....
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuKendi doğum hikayelerimiz....

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ara 2010 Saat 22:43
Bende Bilecik devlet hastanesin de doğmuşum annem 1 gün cekmiş sancı başım cok büyükmüş zor  doğmuşum birde ozamanlar devlette doğumlarda zormuş annem tövbe etmiş bir daha hastaneye öteki kardeşlerimin doğumu evde oldu Smile
Yukarı Dön
şefo Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1229
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ara 2010 Saat 23:21
Orjinalini yazan: Şehnaz Şehnaz Yazdı:

Emelim tebrik ediyorum bende diyorum bu konu daha önceden vardı şimdi içeriğini okuyunca hoşuma gitti. Hemen yazayım.
rahmetli canım annem evde işlerle boğuşurken rahmetli Annanem gelmiş o sıradada annanemle küsmüşlermiş. Anneminde kasıkları ağırıyormuş. Benim kasığım ağrıyor demiş annaneme oda iyi doğumun yaklaşmışdır demiş. Ama bunlar yüzlerine bakmadan konuşmalarLOLonların anlatımından. Yürü hastaneye gidiyoruz demiş Annanem. Annemde gerek yok daha vardemiş ama kasık ağrısı artınca mecbur gitmişler. Doktor doğum olur bugün odaya geç dosyanı hazırlıyalım demiş. Odaya geçmişler annem geceleğini giymiş o sırada doktor içeri girmiş bana birşey oluyor bir su versene anne demiş doktor sakın verme doğum başlıyor demiş annemi apar topar yatağa yatırmışlar ve benim kafa gözükmüşLOL (benim ezelden belliymiş detayları sevmediğim, öyle doğum odalarını sevmediğiLOLLOLLOL)başımı çıktığında ela gözlü bir yakışıklı geliyor demiş (o zamandan beridir şakayı severim)tabiki annem üzülmüş tüh demişşş ama bendeniz tümden çıkınca vay zilli kızmış kandırdı beni demiş doktor.Bu doğuma annanem, ebe gebe herkes şahit olmuşLOL.
Canım anam derdiki doğumundan belliydi beni hayat boyu üzmüyeceğin hiç sancım olmadı seni doğururken hiç acı çektirmedin bana derdi. Cry
annemde bana der seni rahat doğurdum bende çok anneciyim güzeldi

Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6954
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haz 2011 Saat 21:41
Dunyanın  enguzel duygusu hele yavrularımızı kucaklayınca herseye degıyor

Düzenleyen peperutka - 23 Haz 2011 Saat 21:41

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2663
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Tem 2011 Saat 15:58
Cryah ahh kızlar yeni okudum ben topiği alpellam saol  gülümmm  anacım geldi aklıma çileli anacım ...hala çileli ...çok zor olmuş benim doğumum zeynep kamilde yatmış annem 15 günçok sancılı zor bi süreçten sonra doğmuşum o ara tabi telefon yok şimdiki gibi babam işe dönmesi gerektiğinden gitmiş eve annem hastanede tek yapacak bişey yok .. fırsat buldukça kaçıp geliyomuş babam ama olcak ya işte olmadığı zamanı bulmuşum ... annemin değişcek kıyafeti kalmamış gelen giden yok doktor sen çıkcan çocuk kalcak demiş ..hastaymışım CryCry neyse annem üstünde doğumdaki yer yer kan izleri olan geceliği binmiş minibüse binmesine ama parada yok ... minibüste bi çift varmış karı koca ..  o kadar üzülmüşlerki anneme minibüse gidiş geliş parasını verip kimseyi almıcan bu kadını götür hayrı bizim demişler öle de olmuş o zamanlar sıra olayı yoktu heralde minibüslerde ..neyse annem eve gelmiş anlatmış banyo üst baş değişme faslından sonra babamla bi daha hastaneye bu seferde bana kan lazım ama tutmuyo kimseninki ne kadar akraba uzak yakın doluşmuşlar jhastaneye ama nafile babamın demesiyle "doktor odasında seni yatırmış masanın üstüne beyaz bi kumaş var altında üstün çırılçıplak kan buldun buldun bulamadın çok değil 2 güne ölüsünü alırsın çocuğunun """ babam o hız koşa koşa eski patronuna son çare ..son çare ama onun ki tutmuş bi elinden kan alnırken diğerini de uzatmış adam bundanda al çabuk diye hemşire yok dicekmiş bağırmış al dedim sana diye hızlı olsun diye rahmetli nur içinde yatsın inşallah ...öle işte sonra o kan bana verilmiş falan bi 15 gün daha çıkmışız edepsizmişim birazda pek ağlamışım büyüyene kadar canım annem çok çekti bende bebekken olsun büyüme dönemimde olsun o kadar iyi anladım ki kıymeti ni hakkını helal eder inşallah nasıl sevdiğimi anlatmama kelimeler bile yetmez  bide belli edebilsem :( canım anammm böle kızlar işte yaşadım sanki bu anlattıklarımı gözümde bir damla yaş kötü oldum yine çok kötü oldum hemde... biz ne yaşadıkkıi onlarının kinin yanında git özle hastaneye yat sezeryana herkes yanında aç gözünü çocuğun yanında gel eve annem evinde hizmetin de... off offf
anne anlatısında bide ondan dinleyin ... bu arada babam o minibüsteki aileyi buılmuş teferruatını bilmiyorum ama bulmuş ve helallik almış şş.. öle işte Cry

Düzenleyen y_bal - 09 Tem 2011 Saat 09:12
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2011 Saat 09:19
Orjinalini yazan: y_bal y_bal Yazdı:

Cryah ahh kızlar yeni okudum ben topiği alpellam saol  gülümmm  anacım geldi aklıma çileli anacım ...hala çileli ...çok zor olmuş benim doğumum zeynep kamilde yatmış annem 15 günçok sancılı zor bi süreçten sonra doğmuşum o ara tabi telefon yok şimdiki gibi babam işe dönmesi gerektiğinden gitmiş eve annem hastanede tek yapacak bişey yok .. fırsat buldukça kaçıp geliyomuş babam ama olcak ya işte olmadığı zamanı bulmuşum ... annemin değişcek kıyafeti kalmamış gelen giden yok doktor sen çıkcan çocuk kalcak demiş ..hastaymışım CryCry neyse annem üstünde doğumdaki yer yer kan izleri olan geceliği binmiş minibüse binmesine ama parada yok ... minibüste bi çift varmış karı koca ..  o kadar üzülmüşlerki anneme minibüse gidiş geliş parasını verip kimseyi almıcan bu kadını götür hayrı bizim demişler öle de olmuş o zamanlar sıra olayı yoktu heralde minibüslerde ..neyse annem eve gelmiş anlatmış banyo üst baş değişme faslından sonra babamla bi daha hastaneye bu seferde bana kan lazım ama tutmuyo kimseninki ne kadar akraba uzak yakın doluşmuşlar jhastaneye ama nafile babamın demesiyle "doktor odasında seni yatırmış masanın üstüne beyaz bi kumaş var altında üstün çırılçıplak kan buldun buldun bulamadın çok değil 2 güne ölüsünü alırsın çocuğunun """ babam o hız koşa koşa eski patronuna son çare ..son çare ama onun ki tutmuş bi elinden kan alnırken diğerini de uzatmış adam bundanda al çabuk diye hemşire yok dicekmiş bağırmış al dedim sana diye hızlı olsun diye rahmetli nur içinde yatsın inşallah ...öle işte sonra o kan bana verilmiş falan bi 15 gün daha çıkmışız edepsizmişim birazda pek ağlamışım büyüyene kadar canım annem çok çekti bende bebekken olsun büyüme dönemimde olsun o kadar iyi anladım ki kıymeti ni hakkını helal eder inşallah nasıl sevdiğimi anlatmama kelimeler bile yetmez  bide belli edebilsem :( canım anammm böle kızlar işte yaşadım sanki bu anlattıklarımı gözümde bir damla yaş kötü oldum yine çok kötü oldum hemde... biz ne yaşadıkkıi onlarının kinin yanında git özle hastaneye yat sezeryana herkes yanında aç gözünü çocuğun yanında gel eve annem evinde hizmetin de... off offf
anne anlatısında bide ondan dinleyin ... bu arada babam o minibüsteki aileyi buılmuş teferruatını bilmiyorum ama bulmuş ve helallik almış şş.. öle işte Cry

CryCryCry
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2011 Saat 10:09
y_bal amma arızaymışsın he....Wink

ben annemin doğurduğu 7. çocuğum dolayısıyla pek arıza çıkarmamışım, kolay olmuş yani... bu arada 4'ümüz yaşıyoruz...annem bu doğum aralarında da düşük yapmış, sanırım 9. yum ve içlerinde tek kız benim...LOLLOLLOL
mübarek ramazan günü ağustosun sıcağı, annem gündüz tarlada çalışmış çalışmış, sebze mi toplamışlar o gün ne, ağrısı da varmış-oruçlu da...eve gelmiş iftar yemeğini hazırlamış, o zaman da ev iki oda ve iki odaya da dışardan giriliyor, odanın birinin kapısının önüne yaz ya, sofrayı hazırlamış, ama kıvrana kıvrana....
ezan okunmuş babam sofraya oturmuş, annem içeri girmiş o ara anneannem de gelmiş gündüzden çağırmışlar aynı köydeler zaten, işte babam iftar yaparken annem içerde, hani önce çorba yenir de sonra ana yemeğe geçilir ya, babam çorbayı bitirip yemeği kaşığa almış tam ağzına götürecekkennnnnnnnnnnnnn ben  viyyyaaaaaaaaaaaaaakkkkk... bir çığlık kııııııııızzzz.. babam kaşığı lokmasıyla bırakmış.... yani akşam ezanından taş patlasın 5 dk sonra doğmuşum...Smile

'yemeğimi yedirmedin' der bana, bir şey istesem, 'senin böyle olacağın belliydi'.... anacığım da orucunu benle açmış tabi... ben çok el bebek-gül bebek büyüdüm...
Allah annemden de-babamdan da- abilerimden de razı olsun....
 Allah tüm annelerden razı olsun, bizleri onlara layık evlatlardan eylesin inşeAllah...
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2011 Saat 10:42
Ben bilmiyom kendi hikayemiCryCry
Yukarı Dön
y_bal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2011 Saat 11:28
Orjinalini yazan: beria beria Yazdı:

y_bal amma arızaymışsın he....Wink

ben annemin doğurduğu 7. çocuğum dolayısıyla pek arıza çıkarmamışım, kolay olmuş yani... bu arada 4'ümüz yaşıyoruz...annem bu doğum aralarında da düşük yapmış, sanırım 9. yum ve içlerinde tek kız benim...LOLLOLLOL
mübarek ramazan günü ağustosun sıcağı, annem gündüz tarlada çalışmış çalışmış, sebze mi toplamışlar o gün ne, ağrısı da varmış-oruçlu da...eve gelmiş iftar yemeğini hazırlamış, o zaman da ev iki oda ve iki odaya da dışardan giriliyor, odanın birinin kapısının önüne yaz ya, sofrayı hazırlamış, ama kıvrana kıvrana....
ezan okunmuş babam sofraya oturmuş, annem içeri girmiş o ara anneannem de gelmiş gündüzden çağırmışlar aynı köydeler zaten, işte babam iftar yaparken annem içerde, hani önce çorba yenir de sonra ana yemeğe geçilir ya, babam çorbayı bitirip yemeği kaşığa almış tam ağzına götürecekkennnnnnnnnnnnnn ben  viyyyaaaaaaaaaaaaaakkkkk... bir çığlık kııııııııızzzz.. babam kaşığı lokmasıyla bırakmış.... yani akşam ezanından taş patlasın 5 dk sonra doğmuşum...Smile

'yemeğimi yedirmedin' der bana, bir şey istesem, 'senin böyle olacağın belliydi'.... anacığım da orucunu benle açmış tabi... ben çok el bebek-gül bebek büyüdüm...
Allah annemden de-babamdan da- abilerimden de razı olsun....
 Allah tüm annelerden razı olsun, bizleri onlara layık evlatlardan eylesin inşeAllah...

LOLilahi beriaaa ben arızayım da sen sanki çok normal gelmişsin LOLLOLLOL bi yemeğini yedirmedin adama LOLLOLLOLjet doğum kız maşallah LOLrabbim hepsinden razı olsun dediğin gibi inşallah cümlemizinkide içinde Star
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.