Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geçmeyen öksürük ve yineleyen kulak ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGeçmeyen öksürük ve yineleyen kulak ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 111
Mesajın Direkt Linki Konu: Geçmeyen öksürük ve yineleyen kulak ağrısı
    Gönderim Zamanı: 28 Kas 2010 Saat 03:34

Hocam merhaba.Oğlum 5 yaşında yeni kreşe başladı. 20 gün önce burun tıkanıklığı, hafif ateş geceleri artan öksürük nedeniyle sağlık ocağına dr.a götürdük. dr. croxilex antibiyotik ve mukoneks şurup verdi.1 hafta kullandık Tekrar kontrole götürdüğümüzde dr. çocuk iyileşmiş dedi hiç ilaç vermedi. Ancak Ertesi günü çocuk kulak ağrısı ile uyandı. Dolven şurup verdik. şurubun etkisi geçincde ateş de arttı, 38.2 oldu. Tatil olduğundan aynı dr.a gidemedik Özel bir hastanenin çocuk dr.una götürdük. Doktor çocuğun kulakları çok iltihaplanmış dedi. Ateşide çok yüksek dedi. Hiç bir alerji testi ya da kan sayımı yapmadan çocuğa otit, rinit alerjik ve alerjik bronşit tanısı koydu.Zaditen şurup,feixonane sprey, cefaks 250 mg.antibiyotik,dolvenle dönüşümlü adopiron ateş düşürücü verdi.Ateşi çıkmasa bile çocuğa 3 gün ateş düşürücü mutlaka verin dedi. Çocuğu, toz, duman, oyun hamuru,deterjan, sıvı sabun v.b şeylerden uzak tutun dedi. İlaçlardan zaditeni devamlı kullanın dedi. 10 gün verilen tedaviyi uyguladık 11. gün çocuk daha da fenalaştı 1 gün boyunca ateş yükseldi.Hiç ilaç vermedim.Ateş geçti Kulak ağrısı yineledi ve boğazlarının da ağrıdığını söylüyor. Hocam çok çaresizim dr.a gitmeye korkuyorum.Çocuğun bağışıklık sistemi mi çöktü.Ne zaman gitsek antibiyotik veriyorlar.Lütfen yardım edin.Tavsiyeniz?

Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2010 Saat 03:42
Hocam dr.a götürdüğümde bundan sonra devamlı tam kan sayımı yaptırarak ilaç vermesini sağlayacağım.Çocuklar bizim geleceğimiz neden bu şekilde toplum sağlığı hiçe sayılıyor. Biz dr.lar bu konunun uzmanı diye çocuklarımızı onlara teslim ediyoruz. 1 yaşına kadar hiç hastalık yaşamayan bir çocuk nasıl bu seviyeye gelebilir? Yavrumun bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yapmamız lazım hocam.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2010 Saat 12:59
Mevcut hastalığı, bir başkasından bulaşma ile olan hastalık. Daha ilk doktorda hatalar zinciri başlamış. Sizin çocuk "Grip" geçirdiği halde antibiyotik vererek, "doğal bakterileri" öldürdü, hastalık iyileşirken de, Öztaki borusu ödem sonucu kapanarak, kulak ağrısına sebep oldu. Hadise bakteriel veya allerjik değildir. Eğer sadece; İliadin ped. burun damlasını ( 3gün) günde 2x2 şer damla burnuna damlatsa idiniz hemen iyileşirdi.. Bunu şimdi başlayın, başka bir tedavi gerekmez. Üç günden sonra 1 hafta burnuna serum fiz. damlatın.  O ilaçların hepsini çöpe atın ve kullanmayın. Çocuk o ilaçlar nedeni ile o hale geldi.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 29 Kas 2010 Saat 13:01
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2010 Saat 23:09
Allah sizden razı olsun hocam herşey gönlünüzce olsun. Geçmişi geri getiremeyiz ancak geleceğe yön vermek elimizde. Dediklerinizi harfiyen uygulayacağım. Yalnız hocam oğlum bu tablonun üzerine 2 kere istifra etti.Birisi size yazı yazdığım geceydi ama ben geç saatte yazdığımdan belirtmeyi unutmuşum.İkinciside bugün pazartesi akşam saatlerinde öksürük etkisiyle büyük tuvaletini yaparken tuvalette istifra etti. Hatta titiz bir çocuk anneciğim bu sefer odamı kirletmedim diye sevindi. Oysaki hiç kızmam ben ona Gözlerimdeki yaşı zor tuttum. Öksürük çok arttı. Şu an biraz ateşi var Soğuk buhar makinesi aldım. Fazla kullanmamak kaydıyla tavsiye eder misiniz? Yemek konusunda seçici bir çocuk.Yoğurt, peynir, yumurta sarısı, domates v.b. çok şey yemez.Alternatiflerini vermeye çalışıyorum. Bir zamanlar immuneks kullanıyordum. Ama siz önermiyorsunuz herhalde. Ne dersiniz alayım mı?
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2010 Saat 23:28
Hocam bir de şimdi çok huzursuzdu. Karnı ve boğazı ağrıyormuş.Bir tatlı kaşığı zeytinyağı verdim. Şimdi biraz daha iyi gibi.Öksürüğün etkisiyle boğazları tahriş oldu.Bu boğaz ağrısı kendiliğinden geçer mi?
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2010 Saat 23:48
Hocam sizden grip tedavisinde öğrendiğimiz için cold mixde sipariş etmiştik. O damlayı da burna bu tedavi akabinde kullanalım mı? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2010 Saat 13:31
Aman ha... Cold-mix, yastığa damlatılacak, buruna değil.... Kulak ağrısı olursa, İliadin ped. damla buruna ( 3 gün) günde 2x2 şer damla damlatılacak.
Yukarı Dön
Emrecik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2010 Saat 15:40

Hocam Allah sizden razı olsun. Çok kötü bir gece geçirdik Çok ateşi çıktı. Sabaha karşı düştü. Başında bekledim. Ama şimdi çok şükür düzelme kaydediyoruz. Kulak ağrısı yok. İliadin ped ve tarif ettiğiniz şekilde cold-mix kullanayım mı? İkisini de aldım. Sadece öksürüyor. Hafifde ateşi var.Başka bir problem yok. Bir de Soğuk buhar makinesi önerir misiniz?  

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.