Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yüzde ani kızarma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumyüzde ani kızarma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
menekşe Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 52
Mesajın Direkt Linki Konu: yüzde ani kızarma
    Gönderim Zamanı: 11 Kas 2010 Saat 16:15
kızım 33 aylık. grip oldu. 1 gün süren bi ateşi de vardı. doktora götürdük. kulağında enf. var dedi. antibiyotik ve öksürük şurubu verdi. hiçbirini kesinlikle içiremedim. geri ağzından çıkardı. düzelmeye başlamıştı. bi akşam çenesinde kızarıklık oluştu. bu kızarıklık yanağına ve sonra tüm yüzüne yayıldı. kıpkırmızı bi surat oldu. ve yüzünde aşırı bi ateş vardı. vücudunun ateşi normaldi. korktuk ve başka bi doktora götürdük. yoğun gripal enf. geçiriyor , boğazında enf. var dedi. hiçbir tahlil yapmadı.  antibiyotikli iğne vurdu. kızarma ateşinin çıkacağının göstergesi dedi. kulağında birşey yok dedi.ama benim içim hala rahat değil.

yüzünün aniden şiddetle kızarması ve yanması önemli bi hastalığa işaret eder mi? neyapmamızı önerirsiniz? teşekkürler...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kas 2010 Saat 10:15
Tek başına tarifiniz ile, görmeden bir şey söylemem imkansız...Eğer boğazında hakikaten enfeksiyon varsa, iğneden 12 saat sonra çocuğun tamamen düzelmiş olması gerekir..3 yaşındaki çocuk, kulağında enfeksiyon olsa, söylerdi... Zaten ikinci doktorda "yok" demiş... Anlamıyorum, bunlar ne biçim doktor... Eğer bu kızarıklık olduğunda, Görünümü "kelebek kanadı " gibi ise ve ağız çevresi soluk idi ise, 5. Hastalık olabilir. (Kelebek hastalığı diye bilinir) Eğer öyle ise, yüzü solarken, kol-bacakta, daha sonra gövdede de döküntüler olur.  
Yukarı Dön
menekşe Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2010 Saat 13:56

enfeksiyonun böyle bir tepki oluşturabildiğini ilk defa öğreniyorum. evet dediğiniz gibi kızarıklık yaklaşık 5-6 saat sonra kendiliğinden geçti. başka bir yerinde de çıkmadı. görüntüsü dümdüz yüzü kaplayan bir kızarıklıktı. ama bizim şu anki sorunumuz sanki daha farklı. çünkü o olaydan yaklaşık 1 hafta sonra yüzünün yarısı tekrar kızardı ve sabah geçti. dün de sadece alnının bir bölümü yine kızardı ve kendiliğinden sabah geçti.

doktora götürmeli miyim? teşekkürler...

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2010 Saat 10:30
Çocuk bir rahatsızlık hissediyorsa götürün.
Yukarı Dön
menekşe Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ara 2010 Saat 21:59
yok herhangi bir rahatsızlık hissetmiyor. keyfi de iyi. ozaman götürmeyeceğim. çünkü hastaneler çok kurcalayacaklar  diye korkuyordum. eğer siz de ciddi bişey olarak görmediyseniz sorun yok demektir.
teşekkürler.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2010 Saat 10:21
Çarşaf ve yastık kılıfının yıkandıktan sonra iyi durulandığından emin olun, hatta yıkandıktan sonra ütüleyin. Deterjan kalıntısıda yapabilir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.