Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - gıda zehirlenmesi olabilirmi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgıda zehirlenmesi olabilirmi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Konu: gıda zehirlenmesi olabilirmi
    Gönderim Zamanı: 10 Kas 2010 Saat 10:04
Kadir Bey Merhaba
3 yaşındaki oğlum dün kreşten geldikten sonra saat 7 gibiydi akşam yemeği yemek istemedi,normalde akşam çok güzel yemek yer,sonra belki balık yer diye pazar günü marketten aldığım tekir balığını pişirdim,(balık buzlukta değildi)  taneyi bitiremedi bile,çok iştahsızdı,ama çok enerjik ve hareketliydi,keyfi yerindeydi,saat 10 gibi süt verdim,süt biter bitmez fışkırırcasına defalarca öğürerek kustu,sabah çok susadım diyerek uyandı,su içip yattı,yarım saat sonra tekrar kustu,okula göndermedim bugün,öğlene kadar durumunu kontrol edeceğim,şunda uyuyor,acaba salgın olabilir mi ya da benim verdiğim 2 lokma balık onu zehirlemiş olabilir mi?balıktan biz de yedik ama bişey olmadı,oğlum 1 tane bile yemedi,benim ne yapmam gerekir acaba ?
Saygılar

Düzenleyen bilgeakgun - 10 Kas 2010 Saat 10:05
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kas 2010 Saat 11:12
Balık veya süt ile ilgili değil, muhtemelen, mikroplu bir gıda aldı ve kusarak başının çaresine baktı. Belki arkadan ishal gelecek. Kustuğu için ishali hafif seyreder. Herhangi bir ilaç vermeyin.
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kas 2010 Saat 14:00
Kadir Bey kusma devam ediyor ve ishal başladı, doktora götürdük  ve salgın olduğunu söyleyerek hastahaneye yatış verdi. Şuan serum  takılı kaka tahlilinden sonra virütik yada mikrobik olup olmadığını söyleyecek. Sizin fikrinizi öğrenebilirmiyim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kas 2010 Saat 09:59
Eğer kusma ve ishal beraber oluyor ise, bu "Rotavirus" enfeksiyonudur.Susuz kalma riski vardır. Aşı yaptırmadı iseniz, çekeceksiniz... Yok, ishal başlayınca kusma kesildi ve bir daha olmadı ise, .. Yediğiniz "kazık" hayırlı uğurlu olsun... Kaka tahliline hiç gerek yok, ben size kesin söyleyebilirim... Kusma, ishal başlayınca kesildi ise bakterieldir, ikisi beraber oluyorsa, viraldir. , Zaten ikisininde bir tedavisi yok, tedavi sadece "su kaybını" önlemeye yönelik.. Siz bana kusma durumunu yazın.
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kas 2010 Saat 13:49
Kadir Bey Merhaba
Rota virüsü aşısı olmuştuk,dün ishalden sonra gece bir kez kustu,ama bir taraftan da balgamlı öksürüğü var,ağlarken öksürmeye ve kusmaya başladı,bu kusma öksürükten oldu gibime geliyor benim,bu sabah da 2  kez kakası ishaldi,ama bugün henüz hiç kusmadı,sabah kahvaltı yapmak istemedi kusucam anne dedi ama kusmadı,kaka testi temiz çıktı ve kan testinde WBC 14 idi,doktor su kaybını telafi etmek için bugün de hastanede kalacaksınız dedi,öksürüğü için de bir yandan buhar tedavisi uygulanmaya başladı,ben de oğlumu orda gereksiz yere bırakmalarından endişe ettiğimden size sormak istiyorum Kadir bey,biz boşu boşuna mı o strese katlanıyoruz?küçük çocuğu serumla yatağa bağlamak ve orda tutmaya çalışmak o kadar zor ki Cry

Düzenleyen bilgeakgun - 11 Kas 2010 Saat 13:57
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kas 2010 Saat 10:03
Bilemiyorum, hakikaten "su kaybı" oldu ise gerekebilir.. Ama bildiğim bir şey var, susadığı zaman su içebilen ve kusmayan çocukta asla sukaybı olmaz..
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kas 2010 Saat 13:06

Kadir Bey tekrar Merhaba

Oğlum 3 gündür hastanede bişey yemediği için evden babannesi köfte getirmişti ve dün akşam saat 18,00 de 5 tane köfte  yedi ardından 20,30 da süt içti,ama gece hiç çişe çıkmadı,hep çişim yok dedi,ama o sütün karnındaki sesini hep duydum,yani mide sindirim sistemine göndermedi o sütü,ve sabah saat 3 de kusarak çıkardı o sütü,sabah uyandığında ise 3 gündür ishal olduğu halde hiç altına kaçırmamıştı ama bu sabah farkında olmadan kakasını kiloduna 3 kez yaptı,şimdi işin içinden çıkamadım,3 gündür ishal olana çocuk bu kadar tedaviden sonra bugün ishali daha kötü oldu,acaba dün akşam yediği köfteler mi onu böyle yaptı Confused bişeyler yesin diye diye iyilik yaptığımı sanırken ona kötülük mü ettim, bu sabah hastaneden çıktık,doktor bize suprax ve reflor verdi,ishali geçene kadar refloru ver dedi,siz ne dersiniz?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kas 2010 Saat 20:00
Sakın Suprax'ı vermeyin, daha kötü yaparsınız. Reflor sadece antibiyotikten sonra oluşan ishalde, antibiyotiklerin öldürdüğü yararlı bakterileri içeren bir bakteri tozudur. Sadece antibiyotik ishallerinde işe yarar. İshali yeni geçmiş bir çocukta 5 köfte baya iddialı bir husus. Keşke basit bir çorba ile filan başlasa idiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.