Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Ben de Anne Olunca Anladım
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İkinci Kez Anlamak
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuİkinci Kez Anlamak

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mine Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3462
Mesajın Direkt Linki Konu: İkinci Kez Anlamak
    Gönderim Zamanı: 26 Eki 2010 Saat 16:39
Hastaneden çıkıp eve geldiğimiz gece eşimle oturduk tüm masumluğuyla güzelliğiyle mışıl mışıl uyuyan oğlumuzu izliyorduk
sanki ilk kez anne baba oluyormuş gibi, yine aynı heyecan, yine aynı şaşkınlık içinde
"bu eciş bücüş şeyin neresini sevip, seyrediyoruz ki bu kadar" dedi eşim
"sen 9 ay sıkıntı çektin, ben maddi bir sürü yükün altına girdim, yine uykusuz geceler bizi bekliyor gece oğlumuzu avutup sabah okulda birde onca çocukla uğraşacağım sonra yıllar geçecek birgün bırakıp gidecekler
peki niye bu kadar seviyoruz niye ikinci bir çocuk daha istedik ve üçüncü bir çocuğun şimdiden planlarını kuruyoruz"

düşünüce öyle dedim gerçekten ne büyük mantıksızlık çocuk sahibi olmak birinciyle yetinmeyip ikinciyi hatta üçüncüyü istemek
ama zaten ne işi var ki mantığın insan bu kadar sevmese katlanabilir mi onca sıkıntıya, eziyete
anne, baba, dost, sevgili, kardeş ne bileyim bütün bunlardan farklı bir sevgi evlat sevgisi hiç bir şeye benzemiyor yaşamadan   anlatılamıyor, anlaşılamıyor senden bir parça benden bir parça alıp ortaya böyle büyük bir mucize çıkarıyor yaradan
babalık nasıl bir duygu anlayamam ama annelik daha farklıdır sanırım canından can veriyorsun kanınla canınla besliyorsun 9 ay boyunca. Yine doğduktan sonra da sütünle beslemeye devam ediyorsun, saçların dökülüyor, dişlerin kırılıyor
bir damla daha fazla süt gelsin diye yeyip içmediğin şey kalmıyor hatta bazılarını tiksinirek miden bulanarak..
Bütün gün koşturup durmaktan akşam oldu mu ayakların öyle bir sızlıyor ki, belin yerinden kopacakmış gibi ağrıyor göz kapakların artık dayanamıyor onca ağırlığa sanki üzerine dağlar yığılmış gibi kendini yatağa zar zor atıyorsun ki bir bakmışsın tiz bir ciyaklama ya karnı acıkmıştır ya gazı vardır kalkmak zorundasın söylene söylene mi içinden lanetler okuyarak mı? aslaaa bir anne yapamaz ki bunu gülümseyerek doğrulursun yataktan ne istiyormuş benim yavrum diyerek hele ağlamakdan büzüşmüş o minicik dudaklara bakınca seninde ağlayasın gelir ısırmak öpmek öpmek öpmek gelir sadece içinden,
kucağına alıp da o mis kokusunu içine çekince ne yorgunluk kalır ne uyku
bir kerecik gülsün, bir lokmacık daha yesin diye yapmadığın şaklabanlık kalmaz
dünya yansın, yıkılsın ama o hastalanmasın, saçına rüzgar, ayağına taş değmesin istersin
işte tek zor yanı bu anne olmanın yorgunlukmuş, uykusuzlukmuş vız geliyor ama bir derece ateşi mi yükseldi, o güzel gözleri hastalıkdan süzülümüverdi, keyifsiz mi işte o an sadece keşke anne olmasaydım diyorum ciğerimi parçalasalar bu kadar yanmaz canım diyorum Allah'ım azıcık merhametsiz yapsaydın da bu kadar dağlanmasa yüreğim diyorum kor kor yanmasam böyle..
bütün bu güzellikleri ikinci kez yaşıyorum iki kat daha mutlu, iki kat daha heyecanlı sabah olsa bir an önce diyorum güzel kızım uyansa, gece boyu öyle özlüyorum ki kızımı
ara sıra uyanıp oğlumu dinliyorum nefes alıyor mu diye of Allah'ım azıcık karnı acıksa da uyansa yine göğsüme yaslayıp doyasıya kokusunu çeksem içime diyorum
bir an önce büyüse kavga etseler, koştursalar evin içinde sağa sola o senin bu benim diye itişseler, sonra küçücük kollarıyla sarılsalar birbirlerine, öpseler..
bir kadına verilebilecek en büyük armağan, düşünüyorum düşünüyorum bu lütfu hakedecek ne yaptım bilmiyorum
belki tam ifade edemedim kelimeler yetersiz kalıyor bu duyguları anlatmaya ama şunu diyebilirim ki siz de mutlaka yaşayın bu güzel duyguları ikinci kez.
Şöyle mi olur böyle mi olur düşünmeyin istiyorsanız yapın sadece yapın gerisi geliyor allah bir kolaylık veriyor
hiç korktuğuma bunca ay düşündüğüme değmedi benim, herşey o kadar güzel gidiyor ki yorgunluk umurumda bile değil
oğlumu emzirirken kızım gelip dizime yatıyor bir yandan oğlumu emzirirken bir yandan kızımın ipek saçlarını okşamak bazen ben iş yaparken oğlum ağladığında kızımın onu teselli etmek için "ablam ablam ağlama" diye onu susturmaya çalıştığını görmek... tarifi o kadar zor ki dünyalara değer
hayvanlardan korkuyor kızım ya oğlumu sustururken "bak burda hiç hayvan yok" diyor "ben varım" diyor eriyip bitiyorum o hallerine ve her an her saniye dualar ediyorum rabbim isteyen herkese nasip etsin..

<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eki 2010 Saat 16:45
Bu yazdıklarına etkilenmemek mümkün değil mineciğim
Anne olduğum için Rabbime binlerce kez teşekkür ediyorum.
Bu duygu tarif edilmez yaşanır.

Yukarı Dön
cokomel Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 1684
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eki 2010 Saat 16:53
çok güzel anlatmışsın duygularını, yaşadıklarını...
allah uzuuuunnnnnn ömürler versin canım bütün çocuklara inşallah.

Yukarı Dön
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7998
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eki 2010 Saat 16:53
şimdi arkadaşların ikinci çocukları olsun diye fedakarlık yapıyordum ben görüyormusunuz ne güzel anlatmış Minem. valla Eline yüreğine sağlık canım insanın ikinci kez anne olası geliyor valla. O kadar eziyet aklına geliyormuki gülüm yaa. Annelik en güzel meslek bence.
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eki 2010 Saat 17:40
yüreğine sağlık arkadaşımmKizBebek
Yukarı Dön
şefo Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1229
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eki 2010 Saat 18:22
anne olmak çok güzel çok şükür rabbime inşaallah güzel de yetiştiririz

Yukarı Dön
heryilmaz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eki 2010 Saat 00:44
duygularıma tercüman olmuşsun canım
o güzel yüreğine sağlıkClap
hayırlı evlat olurlar inşallah
Yukarı Dön
TÜBAY Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Puanlar: 4240
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eki 2010 Saat 08:36
ne güzel bi anlatım. hep mutlu olun canımNuke
ALDIĞIM İKİ NEFES;EŞİM VE KIZIM
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.