Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Aşılar & Hastalıklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - üroloji hakkında...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuüroloji hakkında...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2047
Mesajın Direkt Linki Konu: üroloji hakkında...
    Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 12:10
 kızlar oğlumun idrarından kan geldiği için çocuk doktorumuza götürdük.ultrason,kan,idrar tahlili falan derken....sonuç idrar yolları enfeksiyonu dedi doktor ve antibiyotikle idrar yolları antiseptiği verdi.sistit dedi. bir de hatta kadir beye de sordum.o da üroloğa gösterin demiş.şimdi eşimle konuşucam da bozüyükte bildiğimiz iyi bir üroloji doktoru var oraya götürelim diye.anlamadığım şey sistitle idrar yolu iltihabı aynı şey mi?çocuk doktorumuz aynı şey olduğunu söyledi ama benim kafam karıştı.mesane duvarı kalınlaşmış diyor ultrason sonucunda.2 gündür oğlumda aynı belirtiler yeniden başladı.idrarı kokuyor.yatağı,odası idrar kokuyor.(gece altını bağlıyorum onun için hissediliyor)ama öyle bir idrar kokusu değil yani.enfeksiyon var belli bişey yine.beni bu konuda aydınlatır mısınız arkadaşlar??
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4077
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 12:17
geçmiş olsun canım bu konuda bilgim yok ama bunu kadir hocama sorsan daha geniiş bi bilgi alırsı nWink
Yukarı Dön
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2047
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 12:20
ya canım kadir beye sordum o da fazla bişi dememiş sadece üroloğa gösterin demiş.kendi çocuk doktorumuzu aradım o da tam benlik bir konu dedi.ama idrar tahlili,idrar kültürü yapıp duruyor.başka bişey yapmadı.bir de biz çok antibiyotik kullandık.artık antibiyotik istemiyorum ya..iyice öğrenmem gerek şu konuyu...
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4077
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 12:44
sende benim gibisi n 2 hafta ilaç kullanmadım emreye aman dedim ileriye dönük yanlış bi şey yapmayım diye ama hastaneye gittim burcu nun doktoruna) dr verdiği ilaçları kullanıyorum ama bi gelişme yok .... şimdi ise nezleye dönmüş durumdaız....
oof ooff zor vala bu sıpaları iyileştirme için çabalaıyoruz allah kolaylık versin bize Embarrassed
Yukarı Dön
nurdan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 1897
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 13:35
canım çok geçmiş olsunStarbenimde bi bilgim yok malesef..
Yukarı Dön
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Puanlar: 9316
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 13:50
canım esrak çok geçmiş olsun paşama
inan benimde bu konuda hiç bilgim yok
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 13:54
esracım büyük geçmiş olsun canım
acaba çok fazla antibiyotik kullandı onlarmı yaptı
çünkü geçen hafta ben antibiyotik kullandım sıkıntı yaşadım
antibiyotiklerin idrar yollarında bu tarz sıkıntılar yapabileceğini duymuştum
özellikle agumentin bayanları çok etkiliyormuş(kaşıntı ,yanma vs)
Yukarı Dön
TÜBAY Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Puanlar: 4240
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2010 Saat 14:07
canım benim çoook geçmiş olsun. sitit enfeksiyona bağlı mesane duvarının iltihaplanmsıdır canım. aşağı yukları iye ile aynı anlamda yani. senin oğluşun sünnet oldumu. sünnet olmayanlarda risk daha yüksek o yüzden sordum. yalnız şunu söyliyem tedavi şart . çünkü normalde idrar böbreğe geri dönmez ama sık tekrarlayan enfeksiyonlarda idrar böbreğe geri döner ve buda zamanla böbreği hasta etmeye başlar. sana tavsiyem ihmal etmeden ürolojiye başvur ve kesin tedaviye başla. yazdıklarım gözünü korkutmasın ben ihtimallerden bahsediyorum ve ihmallarden.
ALDIĞIM İKİ NEFES;EŞİM VE KIZIM
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.