Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > 2007'den bu yana açılan çeşitli konular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - engelliler için yardım kampanyası..
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumengelliler için yardım kampanyası..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mell Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 87
Mesajın Direkt Linki Konu: engelliler için yardım kampanyası..
    Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 12:23
merhaba arkadaşlar,

öncelikle konuyu nereye açsam diye karar veremedim sanırım etkinlikler bölümü en uygun olanı diye buraya yazıyorum..engelliler için bir kampanya başlatıldı mavi kapak adı altında...

Dünya Engelliler Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, " ilk kez İstanbul Ataşehir Belediyesi ile işbirliği yapılarak, Dünya Engelliler Merkezi olarak Edirne'den Kars'a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.Geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere Tekerlekli Sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.Buradan Kars'taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz " dedi.Ayrıca Kılıç kampayanın Amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.

Şimdi Yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.Evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.Çorbada sizinde tuzunuz olacak.Unutmayın her  250 KG kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.VE ŞUNUDA UNUTMAYIN: HER SAĞLIKLI İNSAN (BİZLER) BİR ENGELLİ ADAYIDIR.

Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan Tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.

Gelelim Kapakları Nasıl Toplayıp Ulaştıracağınıza 

adres: KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ. KAYIŞDAĞI CADDESİ. NO:143 ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ. ATAŞEHİR/İSTANBUL (kargo ücretini ataşehir belediyesi ödemektedir. )

Ulaştıramadığınız kapaklar için_(0216-570 50 99) Alo Çevre Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.

kampanya bitiş tarihi :31 aralık 2010

bu mesaj face üzerinden yayınlandı ayrıca ataşehir belediyesinin resmi sitesinde de duyuruluyor..

kampanyanın adı mavi kapak ama her türlü plastik kapak olabilir (damacana suların kapakları, asitli içecek kapakları, kutu süt yada meyve suyu kapakları)

detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar; ataşehir belediyesinin sitesi yada facebookta engelliler için elele sitesinden detaylı bilgi alabilirler..

desteğiniz için teşekkürler..

Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 12:32
seve seve toplarım.
toplamaya başladım bile
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 12:34
benim kapagim cok var ama uzagim ,cok guzel bir  etkinlik olmusClap

Yukarı Dön
mell Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 87
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 13:05
Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

benim kapagim cok var ama uzagim ,cok guzel bir  etkinlik olmusClap

kargo ile ataşehir belediyesine gönderebilirsen çok güzel olur. adres yukarıda yazılı kargo üzretini karşı taraf ödeyecek şeklinde gönderirsen ataşehir belediyesi kargo ücretini ödüyor.
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 13:13
ben almanyadayim..esim gelsin konusacagim canim tesekkurler.........resimi eklemek isterdim ama esim telefonumun cd ekrandan silmis tekrar yuklenmesi gerek yuklerse cekerim

Yukarı Dön
TÜBAY Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Puanlar: 4240
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 13:50
paylaşım ve ilginiz için teşekkürler. elimizden geleni seve seve yaparızSmile
ALDIĞIM İKİ NEFES;EŞİM VE KIZIM
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 13:53

bende hemen başlıyorumm toplamaya.

yardım edebileceğimiz için ne mutlu bize.
Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6954
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 17:58
Bizim işyerındede toplanıyor

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.