Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kızımın kekemeliği yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konukızımın kekemeliği yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nurdan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1897
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 11:12
demek istediğim sen şimdi elinden geldiğince bol konuşma kitap okuma egzersizleri yaptır..bir taraftanda bu merkezleri araştır..tedavisi var.. ki güzel kızının durumu geçicide olabilr ...
geçmiş olsunStar
Yukarı Dön
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 11:37
merhaba çok geçmiş olsun bence zaten elinden geleni yapıyorsun inşallah bu çabalarla geçecektir ama sanırım her annenin yaptığı gibi çok önemsiyorsun bunu bir farkederse tedavi süreci  daha zor oluyormuş çok ünlü bir odyoloji uzmanı AOA programında söylemişti
üzülüp önemsesende bunu çok iyi gizlemenin bir yolunu bulmak gerek
çok zor biliyorum
allah kolaylık versinSmile
Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6954
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 11:42
febaa dogru söylüyo telaş yapmıyacak ve ona bellı etmeyeceksin ziraa süreç uzar

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 11:46

ilginiz için,güzel dilekleriniz için teşekkür ederimClown

dr a gittik şu an pedagog un gözetimi altında kreşe gidiyor.

bol bol kitap okuyorum,balon şişirttiriyorum nefes egzersizi olsun diye,o konuşurken gözlerini içine endişesiz bakmaya çalışıyorum(ben ole bakıyorum sanıyorum ama o ne hissediyor bilemiyorum)
maalesef kendide farkında çünkü bana 1 2 kere ben hiç güzel konuşamıyorum ne ne diyorum dedi dünyam yıkıldı.ben ona çok güzel konuşuyorsun dediğimde vermişti bu cevabıCry

çok ağır bi tranva değil hani korksun geceleride ağlayarak uyansın,çığlık çığlığa mekandan çıkmak istesin bu gibi birşey yaşamadık.

knuşma terapistleri okuma yazma bilmeyen çocuğa terapi uygulamıyor,kekemelik tedavileri de aynı bir merkezi aramıştım bana 6 yaşına kadar geçer deişlerdi

birde her konuşmasında yapmıyor bazen 10 kelimenin 8 ini yaparken bazen 10 u güzel söyleebiliyor ve hep ilk kelimeye başladığında yapıyor gerisi normal geliyor

inşallahhh geçecek ilerisi için üzülüyorum sadece içine kapanık olmasın ı istemiyorumCry
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 11:55
heryere dalıp çıkan çocuk niye içine kapanık olsun onu hiç merak etme biraz destelke kendi haline bırak çünkü habire uzman kontrol falan çocuğun çok zeki eminim bende bir sorun var düşüncesi pekişiyordur hiçbir şey yapmamak zararlı ama bence abartmakta çok zararlı böyle yazmak kolay ama uygulamak çok zor bende yapamazdım herhalde
çok kolay gelsin
inşallah allahın yardımıyla atlatacaksınSmile
Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 11:56
ilal yağmur 3.5 yaşındaDisapprove
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 12:07
allah bağışlasın teleş ettiğin sorunlar için yaşı ço küçük bence o yaşta hiç konuşamayan yada çok az konuşan pek çok çocuk varSmile
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 12:17
haluk yavuzerin bir kitabında 2.5-3.5 yaşındaki kekemelikler in %90 ı zaman içinde geçer 5-6 yaşındakiler ise genellikle kalıcı olur...diyor ondan sormuştum...
duygularını ifade etmeyi öğretmelisin belkide...oyun içerisinde endişelenince ,heyecanlanınca insanın kendini nasıl hissettiğini ifade etmelisin.mesela
köpek tavşanı kovalıyor...tavşan korktu ve endişelendi. kalbi küt küt atmaya başladı,bacaklarının birbirine dolaştığını sandı,elleri titredi,...sonra bir an düşündü. ben köpekten daha küçüğüm ama ondan daha hızlı koşabilirim...kendime güvenmeliyim diyerek zıplayarak kaçmaya başladı. ve sonunda köpek tavşanı yakalayamayınca çok yoruldu ve uyuya kaldı...gibi....
onu yüreklendirerek konuşmaya davet et yine oyunla...mesela en sevdiği oyuncağını neden sevdiğini anlatsın sana ve babasına.yada bzaı geceler uyumadan önce o bir hikaye anlatsın.......kekelediği zaman hiç müdahele etmeyin ki öyle yapıyorsunuzdur zaten...sonuna kadar gözlerinin içine bakarak dinleyin...ama tabi bu durumu önemsendiğini ve üzerine düşüldüğünü hissetmesi ters yönde etkileyebilir...oyun içinde olmalı bence....oyun çok etkili bir araç
başıma geldiğinden yada çok bildiğimden değil ama ben olsaydım bu şekilde çözmeye çalışırdım...pedagoglada bu fikirleri konuş uygun görürse uygula derim...geçecektir eminim...
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.