Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kızımın kekemeliği yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konukızımın kekemeliği yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Beyza Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8752
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 01:27
canim ifom büyük gecmis olsun, insallah bir an önce iyilesir yagmurumConfusedBencede gecicidir canim, cünkü izledigim videolarda hep masallah cok güzel konusan bir bebekti.Bildigim kadariyla kekemelik ilk konusmaya basladiktan sonra basliyor.Gecici bir durumdur canini Sikma canim, Allah yardimciniz olsun
Şeker küpü olarak doğdum,sonra neşe küpü,bir zaman sonra zeka küpü,derken sinir küpü şimdilerde sabır küpü gibiyim. Sonumdan endişeliyim...
Yukarı Dön
yunahu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 575
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 09:03
geçmiş olsun.. Allah acil şifa versin.
Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6954
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 09:16
Bir psikologa görün derım konuşma terapisine girin konuşma egzersızlerı alın  derım bence

bunun yanında ona bol bol kıtap oku  kalıcı oldugunu sanmam komşumun kızıda böyleydi korkudan olmuştu 4 ayda geçti zor bir süreç ama dene derim

Konuşmalarını sıklıkla ve sabırla düzeltin sizin için dua edicem

Hızlı degilde  tane tane konuşmasını sağla....

Düzenleyen peperutka - 02 Eki 2010 Saat 11:02

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 09:17
yağmur kaç yaşındaydı ifakat?
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
FİNCAN34 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 871
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 09:25
canım gecmiş olsun oncelıkle benım 2 tanıdıgımdan bırı bırşeyden korktu sonra duzeldı ınş duzelır dıger cocuksa kopek kovalamış ondan kaldı terapı goruyor daha gecmedı inş yagmur atlatır
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 10:02
ifakatçım benim de bi arkadaşım 4- 5 yaşlarındayken geçirdiği bi kaza sonucu kekelemeye başlamış...zamanla düzelmş ama ne kadar da düzelse takılmaları oluyordu arada...kelimeleri dilinde tutuyordu bir süre...üniversite yıllarında diksiyon kursları falan derken şimdi düzldi...bu kadar geç geçmesini sebebi başka yaşadığı diğer problemler de olabilir...anne babası bolanmıştı falan..demek istediğim sonradan olduysa düzelebilir...inşallah yağmur daha kısa sürede iyileşir canım....
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4077
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 10:50
inanmıyorum canım benim çok geçmiş olsun kıyamayız sana güzellik Embarrassed
bence bol bol kitap okumalın ama beraber ilk terapiyi senin yapman gerek ona güven vermen için
kıyamam sana yaa, nazarla olduğuna inanmıyorum, yoksa şimdiye kadar çatlardı, yok yok aklına böyle şeyler getirme nolur, hissediyorum ki iyileşecektir kızımızEmbarrassed
peki farkında mı nasıl konuştuğunun, neden böyle olduğunu sordumu  sana hiç konuştunuz muEmbarrassed
Yukarı Dön
nurdan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 1897
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2010 Saat 11:09
canım üzülme yaşı  küçük daha geçici bir durum olabilir...şayet değilse bile bu işin merkezleri var hangi devirde yaşıyoruzki kalıcı olsun.. ben tv de bunun merkezlerinide görmüştüm..
ayrıca komşumuzun oğlu vardı çocukken üstüne horoz atmışlar korkmuş kekelemeye başlamış görsen yüzüne hiç bakmıyorduk konuşsun diye..müthiş kekeliyordu..sonra izmirde bi yerde tadavi oldu geldi..şaşarsın nasıl güzel konuşmaya başladı..bu dediğimde bundan 5-6 yıl önce.
kendisi liseden mezun olmuştu ama benim tv de gördüğümde daha küçük çcuklarda vardı..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.