Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sürekli yattığı için kabızlık ve makatta çatlak
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumsürekli yattığı için kabızlık ve makatta çatlak

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Karadeniz Bölge Sorumlusuuuu :))))

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9243
Mesajın Direkt Linki Konu: sürekli yattığı için kabızlık ve makatta çatlak
    Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2010 Saat 23:23
Kadir bey oğlumun bir ay önce bacağı kırıldı bir aydır sürekli yattığından dolayı kabızlık problemi yaşıyoruz ağlıyor yapamıyorum diyor ve sürekli popom acıyor diyor.5 günde bir kakaya çıkıyor oda bağıra bağıra doktor poposunda çatlak var dedi hametan ve emla krem verdi kürdanla makatına sürdük ama hala kakası geldiğinde popom acıyor demeye devam ediyor.ve yine duphalac verdi ama oda oğlumu şişirdi sürekli gaz çıkardı ama yapmadı gecede uyumadı şişkinlikten dolayı kayısı kurusu yediremiyorum ne yaptımsa yemedi malesef son olarak magnesıe calcınee toz verdi onuda zorla içiriyoruz ama oda ancak bir kaç güz sonra etkisini gösteriyor yine 5 gün kaka yapma süresi tamamlanıyor hergün aç karnına zeytinyağı içiriyorum.yemeklerini bol yağlı yapıyorum buna rağmen kakasını 5 günde bir yapıyor daha 15 gün yatıcak ameliyat olacak ve ameliyat sonrası yine biraz yatmak zorunda olduğu için bu kabızlık kalıcı olurmu başka ne yapmam gerek şaşırdım kaldım ayrıca süt vermeyin kabız olur dedi doktor ve kansızlıkta var ne yapıcağımı bilemiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

Beni bir Allah'ım birde Dostlar'ım bilsin,gerisi yandan yandan ilerlesin :))))
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2010 Saat 11:01
Arada bir sağa-sola çevirmeniz faydalı olur. Duphalac bu tip hastalarda yaptığı aşırı gaz nedeni ile uygun değildir. Bulabilirseniz, "Sokol likid" diye bir ilaç var, bundan akşamları 1 ölçek(5ml.) verin. Ayrıca; pirinç, patates, muz ve elmayı kesin. Armut, mürdüm eriği, gibi meyvalar verin. ..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Eyl 2010 Saat 11:04
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2010 Saat 11:59
Kaymağı alınmamış, tam süt kabızlık yapmaz...
Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2010 Saat 12:35
kadir bey kaymağı alınmamış tam süt onu bulurum kabızlığı için, ameliyat öncesinde rutin kontrolünde kan tahlili yapıldı ama bacağı daha kırılmamıştı hemoglobin değeri 9.8 çıktı kansızlık dedi ve bize 3 ay ferrum kullanın dedi ferrumu kullandık bir ay sonra bacağı kırıldı ameliyat olmadan önceki kan tahlilinde de 10.8 çıktı kanı ameliyata girebilir sorun yok dedi doktor ameliyat sonrasın da kan düştü ve yarım ünite kan verildi ve kanı 14 e yükseldi özellikle inek sütü kansızlık yapar dedi doktor ben bu kaymağı alınmamış tam sütü verirsem kan düşermi çünki daha sonra tekrar bir ameliyat olacak bir sorun oluştururmu ? şimdiden çok teşekkürler 

Yukarı Dön
Ayşegül Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2010 Saat 17:14
kadir bey kabızlık için söylemiş olduğunuz ilacı buldum ve aldım sokol vazelin likid 200 ml. laksatif umarım doğru ilaçtır ben oğlumun yaşını yazmayı unutmuşum oğlum 2.5 yaşında şuan ilacı her akşam bir ölçek yani 5 ml vereceğim dimi yaşına bağlı olarak tekrar teşekkürler.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eyl 2010 Saat 10:36
Şişenin tamamını içirsen "zehirlenme" olmaz...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.