Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebek İsimleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - erkek bebek isimleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuerkek bebek isimleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gamze Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
Dora'nın annesi

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 12808
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 20:06
Orjinalini yazan: Lavinia Lavinia Yazdı:

Sevgili Gamze, sen yanlis anladin sanirim. Kimse elestirmedi Jerfi ismini, sadece hakli olarak degisik geldi, cok yaygin bilinen bir isi degil ve ilk mesaji yazan arkadasa sorduk guzel bir anlami var mi diye. Ustelik bence isim begenip begenmemek de tamamen kisisel bir sey. Mesela ilk mesaji yazan arkadas Suha guzel bir isim degil demis ama ben cok begeniyorum. Tutup da kimsenin alinacagi bir sey degil bu bence. Sonucta sadece isim, kimin cocugu olursa olsun bir ismi kendi cocugumuza yakistirip yakistirmama ve bunu acikca soyleme hakkina sahip oldugumuzu dusunuyorum. 

ama tabii yine de kimse kirilmasin onu begendik bunu begenmedik deyince. cocuklari cekistirmiyoruz burda, isim begeniyoruz Thumbs Up

Sevgili Büşra, herkes beğendiği veya beğenmediği ismi söyleme veya çocuğuna yakıştırıp yakıştırmama hakkına sahiptir ama bunu yaparken yazdığımız usluba da dikkat etmemiz gerekir. "garip" veya "takıldım" demektense beğenmedim yada değişik geldi demenizi tercih ederdim ne de olsa burada yüzyüze değiliz alınabiliriz diye düşündüm ve bende düşündüğümü yazdım...

Kevser canım fransızca değil farsça kökenli... bende türkçe olmadığı için vazgeçtim zaten...

Dünür dünür ne dediğinin farkında mısın sen oğluna koyacağın isme dikkat Dora sonra kıskanır karışmamLOLLOLLOLLOL

Düzenleyen Gamze - 14 Nis 2010 Saat 20:16

<a href="http://evimizelimizde.blogspot.com.tr/">http://evimizelimizde.b
Yukarı Dön
Lavinia Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 91
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 21:18
Orjinalini yazan: Kevser-Şevval Kevser-Şevval Yazdı:

Çocuğunun ismini foruma sorma gereği duyan arkadaşımız, eleştiriye de açık olsa gerek Embarrassed benden önceki yorum yazanlar gibi, seviyeli ve saygı çerçevesinde fikir belirtilirse sorun olmaz gibime geliyor Smile
Binadaki bir arkadaşın kız bebeği olacaktı, ismini Liva Arnisa düşündüklerini söyledi ve benim fikrimi sordu. Tabi o anda ansiklopedi karıştıracak halim yok LOL ben de "o nasıl isim? olmadı Elizabet Taylor koysaydın"  dedim LOL güldük.. Yani illa arap ismi diye hepsi de konmaz diye düşünüyorum, ne güzel Türk isimleri de var. Arkadaşlara katılıyorum ben de... Belki de çok güzel bir manası vardır ama Jerfi ismine takılmadım desem yalan olur. Fransızca kelimeleri çağrıştırdı bende Embarrassed
İnşallah vatana millete ailesine hayırlı evlat olur, doğacak bebiş... Clown

Elizabeth Taylor 
Yukarı Dön
taneylul Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2010 Saat 08:52

"Takıldım" kelimesini ben kullanmıştım sanırım.. Öncelikle şunu söylemek isterimki kimseyi eliştirmek için yazmadım.. Buraya bir konuda fikir sormak yardım almak için bir başlık açılıyorsa, herkes kendi fikrini yazabilmeli.. Tabiki kırmadan, kırılmadan yapmalı bunu..

Eleştri almak istemeyen kişi zaten böyle genel bir foruma başlık açmaz diye düşünüyorum.. Ki tekrar yazma ihtiyacı hissediyorum eleştirmek için yazmadım ben.. Sadece Jerfi çok farklı geldi, sanki yabancı bir isim gibi algıladım ve o yüzden takıldım diye yazdım, Tuğrap'ın da söylenişi zor diye düşündüm..

Her neyse önemli olan kişinin kendisinin beğenmesi, içine sinmesi.. Umarım arkadaşta sağlıcakla kavuşur bebeğine ve içine sinen bir isimle seslenir evladına..

Yukarı Dön
superisi Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3392
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2010 Saat 23:27
Arkadaşlar çocuklarımıza koyacağımız isimlerin anlamı çok önemli. Çocukların isimleri kaderlerini belirlermiş. Onun için gerçekten çok iyi düşünmeliyiz. Benim oğlum 7 aylık ismi ilker Eymen. iLKER  adından da anlaşılacağı gibi  İLK - ER manasında EYMEN kutlu,uğurlu ,şanslı. Gerçektende o bizim uğur böceğimiz oldu.
ZÜLAL(Bookworm)
Yukarı Dön
Lavinia Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2010 Saat 00:49
Biz de dun ogrendik bebegimizin cinsiyetini. Embarrassed Annemin isim onerilerini buraya da yazayim dedim: 

erva
esad
nasuh
emre
sinan
suha
yekta
emin
murat
yavuz
selim
murad

Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2010 Saat 01:56
Benim oğlumun adıda Seha...Daha doğrusu Muhammed Seha..
Seha farsça kökenli birkelime..Anlamı cömert demek,şuan TDK listesindede var aynı anlamda..daha açığı Allah yolunda malını harcayan cömert kişi..Eli açık insan..Ve kesinlikle oğlum çok cömert ve eli açık,bunu bi tek ben demiyorum herkes diyor,elinde kalan son çikolata parçasını bile tanımadığı yabancı birine hemen verir.Gurur duyuyorum oğlumun adı ileSmile
Hem anlamı itibari ile,hemde kısa, açık, anlaşılır bi isim olması ile..çok duyulmamış olması ve az bulunması başka bi artı bana göre...
Muhammed zaten oğlumuz olsa ismi ne olursa olsun ön isim olarak kullanıcaktık..ama fazla kullanamıyorum ,büyüklerimiz bazen bu şekilde sesleniyor,ama en önemlisi oğluma adını sorunca asla Seha demiyor..Muhammed Seha Bozkır diyor hemenBig smileAma biz hep Seha 'yı kullanıyoruz.Okulda  da Seha kullanılıyor yerine göre bazen Muhammed dide söylüyorlar.dediğim gibi Muhammed hangi ismi koysak olucaktı başında bu bizim için olmazsa olmazdı.
eskiden hep oğlum olsa buğra koyucam ismini derdim,o kadar beyeniyordumki asla başka isim düşünmemiştim,ama sonra anlamını öğrendiğimde çok üzülmüştümTongueLOLneyseki daha güzelini bulduğuma inanıyorum..Ebeveynlik görevlerimizin en başında çocuğumuza açık anlaşılır net ve anlamı olan bir isim koymak hayatını etkiliyor çünkü.

Ben bu yeni isimlerden Kayra ve Mirza'yı çok beğeniyorum,kulağımada çok güzel geliyor ,anlamıda çok hoş.

Düzenleyen hilal - 16 Nis 2010 Saat 01:59
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...
Yukarı Dön
Lavinia Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2010 Saat 06:47
Hilal, Seha benim de cok hosuma gitti. Listeme ekliyorum KizBebek Cok da guzel bir anlami varmis.
Yukarı Dön
KUZEY&MİRA Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Melek Anne :)

Puanlar: 2583
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2010 Saat 14:25
Orjinalini yazan: Lavinia Lavinia Yazdı:

Biz de dun ogrendik bebegimizin cinsiyetini. Embarrassed Annemin isim onerilerini buraya da yazayim dedim: 
erva
esad
nasuh
emre
sinan
suha
yekta
emin
murat
yavuz
selim
murad

Sağlıkla al bebeğini kucağına.Seçtiğiniz isimlerin hepsi çok güzel ama nedense en çok ERVA ismini beğendim.
DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.