Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebek İsimleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - erkek bebek isimleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuerkek bebek isimleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gamze Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
Dora'nın annesi

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 12808
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 11:33

Jerfi benim listemde de vardı derinlik anlamına gelmektedir bence çok hoş bir isim.... Eleştirmeden ve takılmadan önce bir araştırsanız daha iyi olur karşınızdaki kişinin çocuğu bu isme sahip olabilir....

<a href="http://evimizelimizde.blogspot.com.tr/">http://evimizelimizde.b
Yukarı Dön
zef Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 273
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 12:20
ben hakan ısmıne bayılıyorum resmen bıtıyorum oglum olursa  tabıı ınatcı kocamı ıkna edebılırsem (cok zor)hakan koyarım Clown
canımın canı herseyim benim
Yukarı Dön
KUZEY&MİRA Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Melek Anne :)

Puanlar: 2583
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 14:43
Bir kaç gün önce duyduğum ve beni etkileyen bir isim DİYAR.Biz eşimle anlaştık çocuklarımıza iki isim koyacağız birini o birini ben.Kimsenin isteği içinde kalmasın diye.O yüzden oğlumun adını ben DEVRİM o KUZEY koydu.Nasıl ama
DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA
Yukarı Dön
Lavinia Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 91
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 16:46
Sevgili Gamze, sen yanlis anladin sanirim. Kimse elestirmedi Jerfi ismini, sadece hakli olarak degisik geldi, cok yaygin bilinen bir isi degil ve ilk mesaji yazan arkadasa sorduk guzel bir anlami var mi diye. Ustelik bence isim begenip begenmemek de tamamen kisisel bir sey. Mesela ilk mesaji yazan arkadas Suha guzel bir isim degil demis ama ben cok begeniyorum. Tutup da kimsenin alinacagi bir sey degil bu bence. Sonucta sadece isim, kimin cocugu olursa olsun bir ismi kendi cocugumuza yakistirip yakistirmama ve bunu acikca soyleme hakkina sahip oldugumuzu dusunuyorum. 

ama tabii yine de kimse kirilmasin onu begendik bunu begenmedik deyince. cocuklari cekistirmiyoruz burda, isim begeniyoruz Thumbs Up

Düzenleyen Lavinia - 14 Nis 2010 Saat 16:48
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 18:39
Çocuğunun ismini foruma sorma gereği duyan arkadaşımız, eleştiriye de açık olsa gerek Embarrassed benden önceki yorum yazanlar gibi, seviyeli ve saygı çerçevesinde fikir belirtilirse sorun olmaz gibime geliyor Smile
Binadaki bir arkadaşın kız bebeği olacaktı, ismini Liva Arnisa düşündüklerini söyledi ve benim fikrimi sordu. Tabi o anda ansiklopedi karıştıracak halim yok LOL ben de "o nasıl isim? olmadı Elizabet Taylor koysaydın"  dedim LOL güldük.. Yani illa arap ismi diye hepsi de konmaz diye düşünüyorum, ne güzel Türk isimleri de var. Arkadaşlara katılıyorum ben de... Belki de çok güzel bir manası vardır ama Jerfi ismine takılmadım desem yalan olur. Fransızca kelimeleri çağrıştırdı bende Embarrassed
İnşallah vatana millete ailesine hayırlı evlat olur, doğacak bebiş... Clown
Yukarı Dön
betulece Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 362
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 19:20
iyi düşünmek lazım; şimdi moda da değil bence değişik olsun diye mi bilmiyorum tuhaf isimler duyuyorum ... bence türkçemize uygun kulağa hoş gelmeli anlamı güzel olmalı...
türk dil kurumu isimlersözlüğünden de yardım alabilirsiniz...
bir de şu var ilerde çocuklar arasında  arkadaşları arasında alay konusu olabiliyor ... bence buda çok önemli çocuk için....
Yukarı Dön
zehra Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

"Zeynep'in Annesi.. Nam-ı Diğer FASULYE"

Puanlar: 10949
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 19:36
değiişik isim konusunda bende çoğunluk gibi düşünüyorum . ve listedeki çoğu isimide açıkcası bi oğlum olsa koymazdım .. illa arapça merakı nedir anlamadım yada illa değişik isim merakı ..
kevser o arkadaşının koyacağı ismi kaç kere okudum aklımda bile tutamaadım ..

ben kızım olsa zeynep derdim hep oldu çok şükür Pigoğlum olursada  ömer koymak isterim ..
Sevgilim hapşurunca çok sev dedim.elhamdülillah dedi.yerhamükallah dedim.yehdina ve yehdikum dedi sonra oturup hatim indirdik.nerden nereye:))))))))
Yukarı Dön
humeyram Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 575
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2010 Saat 20:03
dinimize uygunluk bakımından arapca tercıh edılıyo olabılır..dımızce uygun olan ve onerılen ıslam buyuklerının ve ehlıbeytın yasamıs kısılerın ısımlerını koymak..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.