Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Benal Büyükgebiz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bebeğim uykusunda hep kıvranıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbebeğim uykusunda hep kıvranıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
rashh Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 55
Mesajın Direkt Linki Konu: bebeğim uykusunda hep kıvranıyor
    Gönderim Zamanı: 15 Kas 2007 Saat 12:15
merhaba benal hanım.
kızım 3 ayını bitirdi. 1. ayından itibaren sabah 6 dan sonra uykusunda kıvranıyordu ben gaz olduğunu düşündüm hep. doktor kontrollerinde de herşey normal görünüyordu. ancak bir haftadır gece 12 de son mamasını veriyorum sabah 4de kıvranmaya ağlamaya başlıyor emziğini veriyorum poposuna yavaşça vuruyorum (böyle uyutmaya alıştırdım sanırım) uyumaya devam ediyor yanından ayrılıyorum 10 dakka uyuyor sonra yine ağlıyor kıvranıyor sabah 6 da mamasını veriyorm uyanıyor ve herşey normale dönüyor. 2 gündür bu kıvranmalar gece 2 de olmaya başladı dün gece 2 den sabah 7 ye kadar sürdü. hatta bugün gündüz uykusunda bile aynı şekilde kıvranıyor. uykusunuda alamıyor hep ağlayarak uyanıyor tek huzurlu uyuduğu zaman akşamüstü 7 den gece 12 ye kadar. hergün 7 de yıkayıp uyutuyorum sabah 7 ye kadar uyuyor. ama söylediğim gibi 2 den sonrası huzursuz. aç oldğunu düşünüp mama veriyorum yemiyor. normalde 3 saatte veriyorum mamayı gece 12 den 6 ya kadar vermiyorum. kilosu boyu herşeyi normal. sadece normal mama yiyemedi şeker midesine dokunduğu için kustu şekersiz mama yiyebiliyor.ve 2-3 gün boyunca mama yiyemediği yani az yediği oluyor. 120 mg yiyor her öğünde. bazı günler 20-30mg yiyor daha fazla yemiyor 2-3 gün bu sürüyor sonra yine yemeye başlıyor. şu an kilosu 5.840 boyu 60cm. kilo alıyor gelişimi iyi çok hareketli sağlıklı görünüyor yani.

benal hanım çok uzun oldu kusura bakmayın ama biz hiçbir çözüm bulamadık birsürü doktora götürdük ama herşey normal diyolar.2 ay önce idrar testi yaptırdık kaka testi yaptırdık herşey normal çıktı şimdi yine idrar testi yaptırıcaz. ben midesiyle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum bunu öğrenmek için ne yapablirim.sizce ne olabilir çok teşekkür ederim

Düzenleyen rashh - 15 Kas 2007 Saat 18:08
Yukarı Dön
benalbuyukgebiz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1788
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kas 2007 Saat 19:00
Merhaba..
bebeğinizi ben görmeden normal diyemem. Ama hekim arkadaşlar gördğüğüne ve normal dediğine göre ben ne diyebilirim ki? Ne tetkikler yapıldı? Yapıldı mı? Bilemiyorum. Bu sanal ortamda "hasta bebek???" yönlendirmekten de kaçınıyorum. Sevgiler...
Yukarı Dön
melikem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 17
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2007 Saat 13:36
benim bebeğim de 3.ayını bitirmek üzere.bizde de aynı problem var.hep ağlayarak uyanıyor.normal olduğunu söylüyorlar sıkma canını düzelir.bebeklerimiz anneliğin zorluğunu öğretiyor.kolay gelsin
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.