Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni evlendıgınde en etkılı nasıl korunulur?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuYeni evlendıgınde en etkılı nasıl korunulur?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
doruk_kayra Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 37
Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni evlendıgınde en etkılı nasıl korunulur?
    Gönderim Zamanı: 11 Nis 2010 Saat 14:38
Merhabalar benım bı arakadasım eylülde evlenıcek ve en az 2 yıl cocuk sahıbı olmayı dusunmuyor
en etkılı nasıl korunabılırım dıe soruyor
yanı cocuk dogurmamıs bı kadın neyle korunmalı hap kullanamıyor.spıral yada ıgne kullanabılırmıyım dıe merak edıyor
eger yardımcı olursanız sevınırım...
http://img33.imageshack.us/img33/3065/dsc03347w.jpg

Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nis 2010 Saat 15:25
Kadın korunacağına erkek korunsun.
spiral doğum yapmamış kadında olmaz diye biliyorum.doğum kontrol hapını kullannanları duymuştum.ama en etkilisi erkeğin korunması olur.hatta doğuman sonrada erkeğin korunmas bence en iyisidir de,nerdeeTongue
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...
Yukarı Dön
Lavinia Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 91
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nis 2010 Saat 20:52
spirali cocuksuzlara takmiyorlar. ignenin de yan etkileri cok cunku hergun tek tek hormon hapi almak yerine butun bi senelik hormonu bi kerede oluyorsunuz gibi. benim arkadaslarimdan igne olanlar hep cok kilo aldilar. ben 3bucuk sene dogum kontrol hapi kullandim. prezervatif hem rahat birsey degil hem de hassas bunyelerde kasinti vs yapabiliyor. bende kuruluk yapti. ben dogum kontrol hapini tavsiye ederim. benim ailemde iki tip doktoru var, kendi doktoruma da sordum, kanser laflari palavra dedi hepsi. ama eger yine de haplardaki ostrojen miktari yuzunden kanser riski oldugunu dusunurse arkadasin, progesteronlu haplar da var. 

dogum kontrol haplari ilk kullanmaya baslandiginda hafif regl gibi kanamalar yapabiliyor. hemen hemen herkeste oluyor, bir zarari yok. ben ilk 2 ay .... kullandim ama alisamadi bunyem sonra .... kullandim 3bucuk sene, hic de bir yan etkisini gormedim. hapi biraktim, 6 ay korunmaya devam ettim, o donem icinde vitaminlerimi vs aldim, ondan sonraki ilk denememde de hamile kaldim. hap kullaninca hamile kalmak zorlasiyor diyenler genelde hap kullanmadan hamile kalmayi denemediklerinden ikisi arasindaki farki bilmiyor oluyorlar genelde. bu konuda calismalar var yapilmis ama olumsuz bir sonuc cikmamis. kendi doktoruma sordum, hap zaten 2 gunde vucudu terkediyor, o nedenle 2 gun ustuste unutursan hamile kalma riskin cok yuksek dedi. 

cok konustum ama ben kesinlikle hapi tavsiye ederim. prezervatif hem insani surekli tedirgin ediyor, hem de rahat birsey degil zaten. hapin yan etkilerinden bahseden olursa da arkadasin icine kimyasalli plastik koymanin yan etkilerinde bahsetsin. ilac degil diye masum degil prezervatifler LOL

Düzenleyen ezel - 11 Nis 2010 Saat 22:54
Yukarı Dön
Lavinia Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 91
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nis 2010 Saat 20:59
bir tavsiyem daha var. hapa evlenmeden 2 ay once baslasin ki eger hafif kanamalari olursa onlar gecmis olur. bir de basladigi hapi begenip begenmedigine ya da degistirmek isteyip istemedigine karar vermis olur. hapa regl oldugu ilk gun baslaniyor, butun bir kutu kullaniliyor, sonra 7 gun ara veriliyor. o 7gun icinde de regl basliyor zaten. (kimi haplarda o 7 gun icin de tesirsiz haplar oluyor, unutma olmasin diye) kimi kadinlara regl oldugu ilk gun degil de reglin baslangicini takip eden pazar ya da pazartesi baslamak hatirlamak acisindan daha kolay geliyor. o sekilde de baslanabilir ama o durumda hapa baslandigi ilk 7 gun ayrica baska bir sekilde de korunmak gerekiyor. bu sadece bir seferlik tabii. zaten regl tarihleri hapa gore duzenleniyor. 28gunde bir yeni kutu hapa basliyorsunuz. odasinda bi bardak su bulundurursa gece yatarken, sabah kalkar kalkmaz alir. unutmaz. Thumbs Up

Düzenleyen Lavinia - 11 Nis 2010 Saat 21:00
Yukarı Dön
bertobat Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2404
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nis 2010 Saat 22:37

balayında hamile kalıp.LOLbebek doğduktan 6 ay sonra tekrar hamile kalıp.LOL ikinci çocuğu doğuran biri olarak tavsiye vermem ne kadar dikkate alınır bilmem ama ben doktora gidip hormanal testler yaptırmasını ve testler sonucunda doktorunun vereceği tavsiyeye uymasını öneririm.

kinCi diiLim Ama Unutmam!..
şevkat qöSteriRim Ama ŞıMarTmaM.. !
Ciddiye aLıRıM ama KAPILMAM!..
DALGA GEÇERİM AMA KIRMAM..!
Huzur Veririm Ama Söz vermem!!
Yukarı Dön
nurdan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 1897
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2010 Saat 13:45
Orjinalini yazan: bertobat bertobat Yazdı:

balayında hamile kalıp.LOLbebek doğduktan 6 ay sonra tekrar hamile kalıp.LOL ikinci çocuğu doğuran biri olarak tavsiye vermem ne kadar dikkate alınır bilmem ama ben doktora gidip hormanal testler yaptırmasını ve testler sonucunda doktorunun vereceği tavsiyeye uymasını öneririm.

ayy ayşegül alemsin valla hiç gülesim yoktuLOLLOLLOL
Yukarı Dön
nurdan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 1897
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2010 Saat 13:50
bende 3 yıl çocuk istemedim prezevatif en güzeli.. yeni evlenen arkadaşlarım var onlarda aynı şekilde idare ediyor..
spiral çocuk doğurmamışlarda olmuyor..
iğneleri hiç önermem dengeleri alt üst ediyor..
hap olayıda hergün hergün benim içime sinen birşey değil faydası zararı tartışılır..
Yukarı Dön
doruk_kayra Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 37
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2010 Saat 14:45

bende iğne kullanıyorum ne yan etkısını ördum nede kılo aldım acıkcası :)

http://img33.imageshack.us/img33/3065/dsc03347w.jpg

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.