Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kızım konusmuyo
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konukızım konusmuyo

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zef Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 273
Mesajın Direkt Linki Konu: kızım konusmuyo
    Gönderim Zamanı: 01 Mar 2010 Saat 15:06
18 aylık kızım 9-10 tane kelıme bılıyo ama anne demıyo arkadaslar bıldıgı kelıme sayısı azmı  acaba daha cok kelıme bılmesı gerekır mı.derdını anlata bılıyo sayılır el hareketı falan yapıyo mesela oturmamızı ıstedıgı zaman elı ıle yere vurarak ah ah ah yapıyo tabı bızde anlıyoz onun gıbı seyler.nedersınız bı uzmana gıtmemıze gerek varmı lutfeen cevaplayın.ılk bebegım belkı bıraz abartıyorum ama napıyım korkuyorumda.
canımın canı herseyim benim
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2010 Saat 16:35

canım bu konuda boşuna bence endişeleniyorsun.her çocuk aynı olacak diye bir kaide yok.sanırım sen çok evhamlısın.bunu nerden anladım bu konuyu her topice açtığın için.sıkma canını.doktorumuz kadir beye sor istersen bu konuyu.için rahatlasın 

Yukarı Dön
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Puanlar: 9316
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2010 Saat 16:45
Canım uzmanlar 4 yaşına kadar konuşmamayı bir sorun olarak görmüyor benim oğlum 28 aylık ve hala konuşmuyor
Yukarı Dön
bertobat Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2404
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2010 Saat 17:26
bende oğlum için sormuştum bir uzmana bana bol bol şarkı söyleyip masal anlatmamı tvsiye etmişti byağı bir işe yaradı. Star
Yukarı Dön
humeyram Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 575
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mar 2010 Saat 18:26
sıze gostererek yaptırmaya calıstıgı seylerı sız kelımeye dokun..mesela koltuga elıyle vurdugunda.oturmamı mı ıstıyordun..oturdum..gıbı.
veya bı oyuncak ıstedıgınde(atıyorum)ayıcık mesela ayıcık mı ıstıyorsun al..kelımelerıyle vurgulayarak ve tekrarlayarak ısını kolaylastırabılırsınız..
Yukarı Dön
demet Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge
İKİ MELEĞİN ANNESİ, FORUMUN TATLI MELEĞİ

Puanlar: 2530
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2010 Saat 00:48
zeynep merhaba...ılk bebek ılk heyecandır ama sen galıba abarttın yaw..benım kızımda 18 aylık ane yazıldıgı gıbı. abısıne ade dıyo baskada bşi yok yok..cok vesveselenme böle su akar yolunu bulur demısler..bırak ıstedıgı zaman konussun..konusma problemı olsa zaten tepsızız kalır senın söyledıklerıne..amahumeyram dogru söylemıs..ısteklerını dıllendırerek söyle kızına örnegını vermıs arkadas..kızının ıhhh ıhh larına konusrak bumu sumu  dıye göstererek konusrak cevapla..sonra benım gıbı susturmak ıcın ugrasırsın..LOLLOLLOLLOLLOLoglumu kastedıyorum..sırf ceneLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Mevlam Sen'den gelene, gelmeyene; ne şekilde belirlemişsen kaderime, bu oyundaki biçtiğin rolüme, yürekten kocaman bir EYVALLAH
Yukarı Dön
zeytincin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 219
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2010 Saat 13:11

Arkadaşların dediği gibi bence de çok fazla endişelenecek birşey yok.Benim de çevremde 18 aylık kız bebekler var sisizn söylediğinizden farklı değil.Benim oğlumda 21 aylık ama öyle çok anlaşılır konuştuğu söylenemez.Her çocuk bir olmadığı gibi gelişimleri de bir olmayacaktır.

Kafanıza takmayın çok fazla, herşey yolundadırKizBebek
Yukarı Dön
zef Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 273
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2010 Saat 13:45
kızlar zaten dedıgınız gıbı yapıyom sureklı konusuyoz agzı laf dolu sureklı bıseyler anlatıyo ama dedım gıbı anlasılmıyo.ılk ve tek bebek napıyım elımde degıl
canımın canı herseyim benim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.