Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kızım konusmuyo
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konukızım konusmuyo

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
_bilge_ Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2081
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2010 Saat 16:50
canım bencede korkulacak bişi yok benle beraber doğum yapan arkadaşların çocukları henüz konuşamıyo ve hepsi 2 yaşını doldurdular benim kızım 1 yaşındayken başladı herşeyi anlatmaya çokta anlaşılır konuşuyordu ama inanılmaz hareketsiz bi bebekti. şayet eğer bebeğin çok hareketliyse yada telaşlı konuşuyorsa onunda etkisi vardır aceleden anlaşılmaz konuşuyor olabilir
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız
Yukarı Dön
PinarTN Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3271
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2010 Saat 23:54
bence bebeğin gayet normal
hiçbir kelimeyi söyleyemiyor olsaydı o zaman bir problem olacağını düşünebilirdin

Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2010 Saat 07:28

Zeynepcim senin gibi bir çok anne ben de dahil konuşması geciken çocuklarımız için endişeleniyoruz...Bu endişeyi her hissttiğimde kadir Bey in aşağıya eklediğim yazısını okurdum ve rahatlardım...Her çocuk aynı değil ..olmak zorunda da değil...oğlum şimdi 27 aylık ...kendinden ayca küçük çocukları çatır çatır konuşurken görünce çok imreniyorum ama elimden geleni yaptıktan sonra beklemekten başka çare kalmıyor...

0- 4 ayda: Yüksek ses ile irkilir, konuşma seviyesinde bir ses duyduğunda, bir müddet hareketsiz kalır.

5-6 ayda: Duyduğu sese doğru yönelir. Duyduğu sesleri kendi lisanında taklit etmeye çalışır.

7 -12 ayda: Her türlü sesin kaynağını anında tespit eder.

13 -15 ayda: Sorulduğunda eşya ve şahısları gösterir.

16 -18 ayda: Eşyaları elinizle işaret etmeden, yerini söyleyerek yönlendirebilirsiniz.

19 -24 ayda: Sorulduğunda, vücudundaki organların yerini işaret edebilir.

Eğer bir çocuk bu becerilere sahip ise, eninde sonunda konuşacak demektir.
Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2010 Saat 09:51
Bazı şeyleri erken yapması onun gelişiminin ileride olduğunu mu gösterir? Ne dersin Meryem? Eklediğin yazıya binaen soruyorum Smile
Yukarı Dön
PinarTN Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3271
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2010 Saat 10:21
bence çocuklarımız bazı konularda yaşıtlarından ileride bazılarında geride bazılarında aynı olabilir
tamamen çocuğa özgü bir süreç
Yukarı Dön
humeyram Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 575
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2010 Saat 11:14
bendede var bu cocgum hep onde olsun gelısım olarak..ama hangımız cocuklugumuza donmek ıstemeyız herseyı erken yasamak ıyı bısey degıl..hayat uzun sonra hayattan zevk alamaz hale gelıyo ınsanSmilekonusmuyo derız 4 -5 yasına gelıncedde susmuyo derız.6 yasına gelıncede benı susturuyo derız.Smilebu surec boylee uzar gıder.anneye bı dill beş karış.6 yasında bı kızım var gecen gun çıkolatasını yedin diye bana bı laflar saydı..bı azarlıyo..cevap bıle verdırmedıConfused
Yukarı Dön
zef Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 273
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2010 Saat 13:24
tamam kızlar valla ıcım cok rahatladı  tesekkurler hepınıze sabırla belkıycem
canımın canı herseyim benim
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2010 Saat 19:58
Orjinalini yazan: zef zef Yazdı:

18 aylık kızım 9-10 tane kelıme bılıyo ama anne demıyo arkadaslar bıldıgı kelıme sayısı azmı  acaba daha cok kelıme bılmesı gerekır mı.derdını anlata bılıyo sayılır el hareketı falan yapıyo mesela oturmamızı ıstedıgı zaman elı ıle yere vurarak ah ah ah yapıyo tabı bızde anlıyoz onun gıbı seyler.nedersınız bı uzmana gıtmemıze gerek varmı lutfeen cevaplayın.ılk bebegım belkı bıraz abartıyorum ama napıyım korkuyorumda.

Zeynep her bebğin gelişimi çok farklı olabiliyor...anneye baba ya da meme diyen çocuğu bile duydum...9-10 tane kelime söyleyebilmesi iyi bi gelişme merak etme derim ben...gerisi geleecektir...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.