Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Düşmeler & Çarpmalar & Yaralanmalar ve Ortopedi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kemiklerinden ses geliyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkemiklerinden ses geliyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
prn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9
Mesajın Direkt Linki Konu: kemiklerinden ses geliyor
    Gönderim Zamanı: 28 Oca 2010 Saat 10:50
Günaydın Kadir Bey,
Kızım 3 gün sonra 10 ayını bitirecek.İki sorum olacak:
1. Kollarından kavrayarak tuttup kucağıma alırken ki çok dikkatli alırım canını acıtmamak için, omuzlarından, kollarından ve dirseğinden çıt çıt ses geliyor.hani biz büyüklere olur ya.hele benim kemiklerimin sesinden bazen kızım uykudan uyanır.bu kadar küçükken bunun olması normal mi?

2.Kızım emeklemeyi hiç istemedi,direk yürüme hareketlerine merak saldı Star ama daha önceleri otururken veya yürümeye çalışırken daha dirençli duruyordu.son 1 aydır iyice hamur gibi oldu resmen.otururken geriye devrilse kalkmak için hamle bile yapmadan sadece ağlıyor.Hep benden beklemesin diye biraz bekliyorum düzeltmiyorum ama baya gözünden yaş gelene kadar ağlıyor.
Bu arada daha önce buna "benzer" bir sorumuz olmuştu olmuştu dvit i 3 ten 5 damlaya çıkartın demiştiniz muayenede.Bu yeni durumun da bununla bir ilgisi var mı? bebeğime z.flour ve dvit dışında bişey vermiyorum.eksik bişeyler mi yapıyorum acaba?
teşekkür ederim...

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113117
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Oca 2010 Saat 10:53
Eğer kilolu ise normal.. Ayrıca beklentileriniz zaten çok erken. Kemik sesleri normal... Eğer aşırı kilolu ise D vitamini az geliyor olabilir, bir seferlik, "Dvit3 AMPUL" kırıp içirin.. 1 defalık...
Yukarı Dön
prn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2010 Saat 21:14
Dr Bey cevabınızdan sonra bugünü bekledim,çünkü bana "kilolu ise normal" demiştiniz yukarda ama uzun zamandır bebeğimin kilo ve boyunu ölçtüremediğim için size "kilosu şu, çok mu?" diyemedim.Bugün ölçüldü kızım. 10 aylık oldu, 9 kilo,boy 72 cm,baş çevresi 47 cm miş.geçen ay da grip aşısı için kilosuna bakmış ama söylememişlerdi onu da öğrendim.5 ocakta bakılmış o zaman 8.5 kiloymuş boyu da 69 cm miş.Gelişimi normal mi yoksa kilolu mu ayına göre? D vitamini içirdim bu arada...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113117
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2010 Saat 13:56
Yarım kilo fazlalık fazla sayılmaz, idare eder... Bu işler birazda soya çekim olduğundan, hareketleri normal sayılır...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.