Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Benal Büyükgebiz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - biberonla anne sütü ne kadar vermeliyim?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbiberonla anne sütü ne kadar vermeliyim?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Konu: biberonla anne sütü ne kadar vermeliyim?
    Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 11:56
Benal Hanım Merha
Daha önceki sorularıma verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim,bebeğim 30 günlük oldu fakat göğüs uçlarım çok kötü durumda,bazen göğsümü dinlendirmek için sağarak biberonla veriyorum,fakat kaç cc vereceğimi bilemedim,doktorumuzu aradım bana aldığı kadar verin dedi,ama bebeğim ne kadar verirsem hepsini içiyor,önce 50 cc ile başladım,dün 100 cc verdim ama hepsini içti,sizce bunun bir ölçüsü olmalı mı?bebeğim uyanık iken tek bir memede yarım saat tutuyorum doyması için sizce bu süre yeterli mi?Benal Hanım son olarak bi kaç gün elle sütü sağarak verirsem sütüm kesilir mi?Her emzirmeden sonra bakımını yapıyorum fakat henüz iyileşmedi,sizin tavsiye edeceğiniz birşey var mıdır?

Saygılarımla
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 14:28
Bilgecim merhaba ben deneyim kazanan bir anne olarak sana yanlış tutuş pozisyonu olabileceğini söylemek isterim. Ben de yanlış tutuş ve memeye bebeği tam yerleştiremediğimden yara olmuştu göğüslerim. Ben tutuşu tam olarak bir ebe hemşireden öğrendikten sonra meme uçlarıma aplikatör denilen silikon göğüs uçları taktım ve çok rahatladım. Sana da tavsiye edeceğim. Doktorumuz daha iyi bilir ama benim tavsiyem bende işe yaramıştı. Göğsü elle sağmak çok rahat olmuyor baştan diyeyim canım. Sevgiler. Seni ve bebişini öperim.
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 19:06
Merhaba Duygucum
İlgine çok teşekkür ederim,ben de silikon göğüs ucu kullanıyorum fakat pek sevimli bişey olmadığından bebeğim hiç hoşlanmadı,bazen tam oturtmakta zorluk çekiyorum ve bebeğim süt gelmeyince çok sinirleniyorConfused
Dediğin gibi doğru pozisyon çok önemli,hastanede banada eğitimini verdiler,memenin kahverengi bölgesinin çoğunu vermeye çalışıyorum ama yinede sıkıntım büyük işte,forumdan zeynep göğüs kalkanı önerdi bir de onu deneyeceğim

Sevgiler
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 19:22
Canım ben göğüs kalkanı da kullandım. Onun küçüğünü almıştım. Duruşu hiç ii değil büyüğünü alırsan daha iyi olur. Çok da pahalı aman diyim aklında olsun. Bir de meme ucu kremleri çok işe yarıyor. Onu da unutmuşum. Lans..... markası çok güzel. Göğüs kalkanını onu sürdükten sonra kapalı tut kalsın canım.
Bir konu da benim yaptığım hataymış onu da söylemişti doktorum. Süt gelmeyen göğüs ucu yaralanır demişti. Göğüslerinin tam boşaldığını hissedebiliyor musun? Ya da bebişin kilo alımı ii mi?
Şimdiden geçmiş olsun. Gerçekten işin zor ama o kremler süper diyebilirim.

Düzenleyen 1978koaka - 02 Kas 2007 Saat 19:26
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 19:41
Canım ben de dediğin kremi kullanıyorum,anlayamadığım bişey var,süt gelmeyen göğüs ucu ne demek,nasıl yara yapar?yani emzirdikten sonra sürekli sütüm akıyor acaba bunu mu kastettin bir de göğüslerimin boşaldığını hiç anlayamıyorum nasıl anlaşılır Embarrassed? bebeğim emerken hep uyuyakaldığı için memedeki sütü bitiremiyor ama bitirse bile hissedilebilir mi ?
Göğüs kalkanının boyları da mı var bana tavsiye edeceğin bi marka var mı?

Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 23:00
Bilgecim. İlk olarak bir süt pompası edin bence. Sütün sanırım göğsünde kalıyor ve bebişin tam olarak bitiremiyor. Çünkü ben ilk günlerde sütüm gelmese de emzirmiştim o zaman yara olmuştu. Yani süt gelince de sorun halloldu. Sanırım sütün tam boşalmıyor. Med.... elektrikli pilli pompa kullanıyorum ve fiyatı çok makul. Tavsiye ederim hem ileride de çok lazım olacak. Bebişin uykudayken uyandırmaya kıyamadığın için sağabilirsin. Ben önce bu pompalar işe yarıyor mu diye bir hastaneye gidip, denedim. Bebeğimi doyurduktan sonra kalanı sağdım ki bir öğün daha çıktı nerdeyse. O nedenle göğsümün tam sütü boşaltamadığını gördüm. Hemen pompa edindim. Kalkan olarak ben Ave.... markasını kullandım ama küçük boy aldığım için dışarıdan çok çirkin görünüyordu. Bu firmayı arayıp şikayet ettim ürünlerini ve onlar da bana bu ürünün büyük boyunun da olduğunu söylediler. Ama gitti para... Sonra malesef en azından evde onu kullanmaya devam ettim. Yaraların iyleşene kadar bunu mutlaka kullanmalısın. Zaten göreceksin bebeğin veya süt pompan memenden sütü tam olarak sağdığında yara sorunun da hallolacak. Son soruna yanıtım da şu. Bebek memede uyuyakalıyorsa doyuyordur ama şu da olabilir. Bende o sorun olmuştu. Bebeğim sütü tam boşaltamadığı için yorularak uyuyakalıyordu. Bak bu diyeceğim çok önemli. 3. aydan sonra bebeğim memeden sütü tam çekemeyince mememle savaşmaya başladı. Kilo alımı azaldı ve doktorum bana biberon mamaları ile takviye etmemi söyledi çok üzüldüm. Oysa ben sadece anne sütü ile beslenmesini hayal etmiştim. Bebişim bağrıma vurmaya başladı. Sonra pompayı kullandım ve akım hızlanınca yani beyne daha çok mesaj gidince daha çok süt üretmeye başladım.
Senin bebek daha çok küçük ama bu sorun olursa da çok üzülürsün. Yani seni bırakma eğilimine giderse sütün de azalır. O nedenle pompa iş görüyor ama bebeğini daha sık emzirmelisin artık. Zaten senin 2 saat düzenine geçmiş olman lazım. Bu arada 100 cc sütün oluyormuş maşallah bu iyi bir miktar ama bebişin hepsini bitiremezse azalır. Yani iki saatte bir en az emzirmelisin. Daha detaylı sorun olursa deneyimlerimden faydalanarak yanıtlarım canım. Aman inşallah bebişin sorun çıkartmaz ve memeyle savaşa girmez. Çünkü ben çok üzüldüm sen üzülme diye yazıyorum. Annedaşlarımın hepsinin sağlıklı emzirmeleri dileğiyle.

Düzenleyen 1978koaka - 02 Kas 2007 Saat 23:29
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 23:06
Orjinalini yazan: bilgeakgun bilgeakgun Yazdı:

Canım ben de dediğin kremi kullanıyorum,anlayamadığım bişey var,süt gelmeyen göğüs ucu ne demek,nasıl yara yapar?yani emzirdikten sonra sürekli sütüm akıyor acaba bunu mu kastettin bir de göğüslerimin boşaldığını hiç anlayamıyorum nasıl anlaşılır Embarrassed? bebeğim emerken hep uyuyakaldığı için memedeki sütü bitiremiyor ama bitirse bile hissedilebilir mi ?
Göğüs kalkanının boyları da mı var bana tavsiye edeceğin bi marka var mı?

canım  ürünlerle ilgili sorunu formda Erkin Bey'e sorabilirsin, seni en doğru şekilde yönlendirecektir Wink
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2007 Saat 23:14

Evet Fatoş haklı. Erkin Bey bu konuda daha iyi yanıtlar verebilir. Ben sadece deneyimlerimi yazdım. Umarım yardımım dokunmuştur.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.