Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Penisilin alerjisi...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumPenisilin alerjisi...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
rüzgar Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 167
Mesajın Direkt Linki Konu: Penisilin alerjisi...
    Gönderim Zamanı: 18 Kas 2009 Saat 09:19
İyi günler hocam,
Bir ykınımın 3,5 yaşındaki çocuğu au.....tın şurup kullanırken 8.günde bacaklarında ve kolun üst iç kısmında atopik dermatit görüntülerine benzeyen bastırınca ortası beyazlaşan döküntüler oldu.Doktoru hem antibiyotiği 10 güne tamamlayalım hem de a..il şurup fe....til jel kullanalım demiş.Sizce antibiyotik kesilmeli mi ve bu çocuk bir daha penisilin kullanmamalımı?Teşekkür ederim,saygılar sunarım...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2009 Saat 16:18
Tipik Ampisilin allerjisi.. İlacın kesilmesi şart. Bazen, sadece o markaya karşı allerji olabiliyor ve başka marka ile olmayabiliyor... Penisilin alerjisinden farklıdır.
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2009 Saat 16:58
Hocam benim kızımda da Kefsid kullandığımızda olmuştu bu döküntüler. Kefside mi yoksa ihtiva ettiği maddeye mi alerjisi olmuş oluyor (sadece markaya demişsiniz Embarrassed anlayamadım da..)
yalnız ilacı veren doktora hemen tel. etmiştim ne yapmam gerektiğini sormuştum, bu kadar da pimpirikli olmayın canım ilaca devam edin demişti Angry Angry Angry bir öğün daha verdim ilacı, acile zor yetiştirmiştik Angry Angry
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2009 Saat 17:16
İlaca devam etmeniz büyük hata olmuş... Bazı bünyeler, diğer antibiyotiklere, (sizin durumunuzda mesela Augmentine) reaksiyon göstermeyebiliyor... İnşallah gerek olmaz ama bir daha antibiyotik kullanmanız gerekirse, farklı yapıda olan,Zitromax veya Klacid kullanabilirsiniz. Çok şanssız olanlarda genel allerji olabileceğini ve hiçbir antibiyotiği kullanamayacağınız bir durum da (çok anadirde olsa) bir ihtimal..
Yukarı Dön
rüzgar Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 167
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2009 Saat 10:04
Hocam döküntülerden sonra birkaç kez daha aynı ilaç verilmiş fakat döküntü dışında başka bir araz olmamış.Acaba vücutta görülmeyen  yada sonradan ortaya çıkacak bir hasar olmuşmudur.Saygılar...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kas 2009 Saat 15:19
Hayır, asla öyle bir şey olmaz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.