Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - nefes alamıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumnefes alamıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
karengürsel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 72
Mesajın Direkt Linki Konu: nefes alamıyor
    Gönderim Zamanı: 02 Eki 2009 Saat 10:52
hocam kızımın burun tıkanıklığı kesinlikle geçmiyo nefes alamıyo ememiyo çok üzülüyorum serum fiz.. damlatıyorum  cold-mix kullanıyorum buhar mak var nefesini nasıl açıcammmm nolur yardım edin...
krngrsl
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2009 Saat 14:21
Bütün bunlarla açılmadı ise, "İliadin Ped. damla" günde 2x2 şer damla burnuna damlatabilirsin, 3 günü geçmesin.
Yukarı Dön
acemkizi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 66
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2009 Saat 21:18
hocam,  benim kızımda dikkat ediyorum iki gündür (bayo yaptırdığımdan buyana)nasıl anlatayım sanki birden nefesi kesiliyor  çok anlık bi hava alma sorunu yaşıo gibi garip bi ses çıkarıyor. burnunu taki ediyorum tıkalı değil damlada devamlı kullanıyorum, aspiratörlede alıyorum hergün. sebebi ne olabilir tarif edebildiysem? ne yapabilirim, bayağı korkmaya başladım. 5 aylık oldu.

Düzenleyen acemkizi - 02 Kas 2009 Saat 22:33
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2009 Saat 00:01
Meme veya biberon emerken ikide bir nefes almak için meme veya biberonu bırakıyorsa göstermenizde fayda vardır.
Yukarı Dön
acemkizi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2009 Saat 00:58

yok hocam meme emerken çok sık yapmıyor normal durduğunda daha çok, birde hapşırmaya başladı daha doğrusu hapşırığı vardı ama arttı biraz, ara arada hafif öksürmeye başladı bu sabah. ateşi normal üşütmüş olabilirmi ondan olurmu, sizide yoruyorum ama allah razı olsun hocam hiç boş çevirmediniz yardımcı oluyorsunuz? eğer öyle birşeyse ilerlemeden dr ye gösterelimmi? yada ne tavsiye edersiniz?

Düzenleyen acemkizi - 03 Kas 2009 Saat 11:21
Yukarı Dön
cerenimo01 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 85
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2009 Saat 09:22
benim kızım 27 aylık yaklaşık 2 aydır aynı problemleri yaşıyor.burnu sürekli tıkalı.çocuk doktoru antibiyotik kongest otrivin verdi.geçmedi.bu kez kulak burun boğaz doktoruna götürdük.illiadin ped.4*4 4 gün kullandık.ben 2 aydır hergün tonimer baby sprey ve 2şer damla coldmix damlatıyorum.geceleri burnu tıkanıyor.ağzından nefes alıyor.daha doğrusu burundan alıyor,hırıltı ve horlama oluyor.nefes alamayınca ağzından nefes alıyor.burnu akmıyor bir türlü.gündüz oynarken de sık sık nefes alıp ağzından nefes alıyor.fakat sürekli değil.problem nedir çözemedim.ne yapmam gerekir sayın hocam?
Yukarı Dön
acemkizi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2009 Saat 16:59
hocam bugün istemeyerekte olsa kızımı hastaneye götürdüm ( çok kalabalıktı nasıl çıkacağımı bilmedim)  dr hafif burnu tıkalı dedi bebekler burunlarıyla nefes alır ondan zorlanıo dedi gifrere devam dedi, sizcede dğoru bir teşhismi? ben gifreri herüg kullanıyorum zaten. başka önerebileceğiniz birşey varmı şimdiden teşekkürler.
Yukarı Dön
kudicem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2009 Saat 17:58
Hocam, benim de 8 aylık oğlumda da aynı sorun var geceleri nefes alamadığı için uyanıyor. Bu geniz akıntısı bir türlü geçmek bilmiyor sürekli hırhır. Arkadaşıma doktor peditus şurup vermiş işe yarar mı acaba? Bide serum fizyolojik yerine izotonik sodyum kolrür solüsyonu. Bunu kullansak olur mu şırınga ile çekip çocuğun burnuna sıksak? Serum fizyolojikler çok pahalı bu gayet uygun geldi?? Cold-mixi hiç bir yerde bulamıyoruz onun yerine başka ne kullanabiliriz? Cevaplarınız ve yol göstericiliğiniz çok teşekkürler.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.