Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bır tatlı kasıgı bal ve lımon
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbır tatlı kasıgı bal ve lımon

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sofialoren Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 430
Mesajın Direkt Linki Konu: bır tatlı kasıgı bal ve lımon
    Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2009 Saat 18:01
hocam merhaba;oglumun agzı les gıbı kokuyor 3 gundurde burnu genzıne akıyordu hafıf hırıltıdan anladım.pedıtus vermeye calıstım fakat her seferınde kustu.bır tatlı kasıgı bal ve bıkac damla lımon bıraz karanfılı dovup verdım bırde okyanus suyunu dolduru verdım burnuna uzerınede vıks bugusu yaptım odasına cocugun burnu normal dısarı akmaya basladı fakat yemyesıl ve yogun kıvamlı oldugu ıcın ve hıncırmayı henuz bılmedıgı ıcın uyuyamadı ememedı esımın her zamankı takıntısı aldık acıle goturduk napacaklarsa sankı burnu tıkanmıs cocuga.neysekı cıgerlerde bısı yok.hocam bal karanfıl ve lımon karısımı 12 aylık bır cocuga verılır dımı devam etmelımıyım?ayrıca bu lanet pedıtus ıshale meyıllı cocugu (hatırlarsınız sık sık ıshal sıkıntımız var) daha beter costuruyo.ona ılac vermekten nefret edıyorum vıtamın bıle ıkımızıde kasıyo.cunku cocugun mıdesı almıyor ılacı hassas bagırsak ve mıdesı.dogdugundan berı bır sındırım bozuklugu var ama nedenını halıhazırda cozebılmıs degılım.hocam sımdık benı asıl uzun zamandır uzen ve koktugumu basıma getıren uzmeye devam eden soruna geleyım;bugun saglık ocagına kontrolune goturdum bogazları akıntıdan dolayı ıyı kızarmıs damalrı ve dılı paslı ozellıkle ust damagı beyaz beyaz baloncuk gıbı kabarcıklarla dolu.bazen gecıyo bazen aynı.bu nedır?bagırsak mantarı dıye bısı duydum odum koptu webde okudum.
Yukarı Dön
sofialoren Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 430
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2009 Saat 18:08
hocam dıldekı pas ve beyazlık bagırsak yada mıde mantarı belırtısı olabılırmıs ıshal kusma ve sık sık enfeksıyon gecırme falan yaparmıs.Tonguehocam bu aykı kontrolunde nıhayet 4 aydır cırpınıyorum cocugumun boyunun normalden kısa oldugunu soyledı dr.ben sormadan kendısı soyledı.esımın boyunu sordu hem genetık yapısı yanı anne baba boy kalıtımı hemde standartlardan kısa dedıCrykıloda yok.sızın dedıgınızı yapıyorum kac gundur balık yagını verıyorum o dr da balık yagı ıcır dedı ekstra yıne supravıt cınko ve demır ver dedı.demırı ıcırememıstım onca ılacı nasıl ıcırecem ben bu cocuga.bırını bı mamasına dogerını bı mamasına karıstırım desem yetmıyor ogunlerı valla.ayrıca verıncede kusuyor ıste.pofff.bu boy kısalıgı neden ılerı gelıyor bu cocukta.gunde sabah ve oglen olmak uzere toplam 400 ml sut ıcırebılıyorum oda mamasını sutle hazırladıgım ıcın ayrıca bıberon yada bardakla ne ıle karıstırırsam karıstırım ıcmıyor.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2009 Saat 18:06
Peditus kullanma, başına iş açacaksın. İçinde 120mg. Parasetamol var. Aynen Calpol'de olduğu kadar... İkisi yan yana verirsen çocuğa dokunur. Demir'i sakın kullanma...Süt miktarını arttırmaya bak.. Bal limon karışımını ver. Karanfil gereksiz.
Yukarı Dön
Linam Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 111
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2009 Saat 19:12
Doktor Bey üst solunum yolu enfeksiyonları, balgam vs. bebeklerde ağız kokusu yaparmı? Kızımın ağzı 2 gündür çok kokuyor. Hırıltısı var ve burnu tıkalı ben bundan olabileceğini düşünmüştüm ama doktorumuz reflüsü olabilir iyileşsin o zaman bakalım dedi.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2009 Saat 19:38
Ateşli hastalık esnasında eskiden olmayan bir ağız kokusu, enfeksiyonun bakteriel olduğunun ve antibiyotik kullanılmasının gerekli olduğunun işaretidir. 
Yukarı Dön
Linam Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2009 Saat 19:45
Kafam iyice karıştı şimdi doktor bey. Az önce 'kızımın sonuçları' başlığı altında size idrar yolları için verilen iğneyi yazmıştım (cefaday). Doktorumuz bu iğnenin üst solunum yolu enfeksiyonunada iyi geleceğini 1 taşla 2 kuş vuracağımızı söylemişti. Şimdi iğneyi kesersem bu tedavide yarım kalmış olacak ne yapmalıyım bu durumda.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2009 Saat 19:53
Boğazındaki enfeksiyona iyi gelirde, boğaz enfeksiyonu gibi basit enfeksiyonda şurup ( Augmentin 200BID gibi) kullansanız daha iyi olmazmı? Eğer kusuyorsa, mecburen iğne yaptırmanız iyi olur... İdrar yolunda bir şey yok.. 
Yukarı Dön
Linam Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağu 2009 Saat 19:57
Malesef kusuyor. O zaman ben iğneye devam edeyim, yarında aşılarını hazır iğneye gitmişken vurdurayım. Teşekkürler Doktor Bey KizBebek
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.