Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > F. Erkin Ültanır (Bebeğinize ürün satın alırken...)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kulaktan ateş ölçer
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkulaktan ateş ölçer

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
dengem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 43
Mesajın Direkt Linki Konu: kulaktan ateş ölçer
    Gönderim Zamanı: 27 Tem 2009 Saat 12:23
merhabalar
eşim internetten kr.ft marka dijital  kulaktan ateş ölçer almış.ürün hep aynı ölçümü yapıyor.bulunduğumuz ilde ....isimli mağazaya sorduk ellerinde o ürün olmadığını bilgilerinin olmadığını söylediler.biz mi yanlış kullanıyoruz.bize ürün hakkında bilgi verirmisiniz diyeceğim ama size ürünü tanıtmak için hangi bilgiler vermeliyim onu bilmiyorum.
type:17103
use 1*3v cr2032
  bu yetersiz bilgilerle bana bilgi verebilirseniz....teşekkürler..
Yukarı Dön
erkinu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 376
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Tem 2009 Saat 21:18
Merhabalar,

Öncelikle bahsettiğiniz markanın kulaktan ateş ölçeri olduğunu ilk defa duydum. Internet sitelerinden yardım istemenizi tavsiye ederim.

Yukarı Dön
erkinu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2009 Saat 14:19
Bu arada ben kulaktan ölçer termometreleri tavsiye etmiyorum.  Size en doğru ateşi gösterecek olanlar rektal termometrelerdir. Daha sonra ise alından ölçer termometreleri kullanmanızı tavsiye ederim. En doğru ateş rektumdan sonra alından ölçülür. Civalı termometrelerin üretimi ve satışı hem ülkemizde hem de Avrupa'da yasaklanmıştır. Bir yerlerde bulsanız dahi hiçbir şekilde satın alıp,kullanmayınız.

Sevgilerimle,

E.Ü.

Yukarı Dön
gul_gunes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 51
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2009 Saat 15:37
Orjinalini yazan: erkinu erkinu Yazdı:

Bu arada ben kulaktan ölçer termometreleri tavsiye etmiyorum.  Size en doğru ateşi gösterecek olanlar rektal termometrelerdir. Daha sonra ise alından ölçer termometreleri kullanmanızı tavsiye ederim. En doğru ateş rektumdan sonra alından ölçülür. Civalı termometrelerin üretimi ve satışı hem ülkemizde hem de Avrupa'da yasaklanmıştır. Bir yerlerde bulsanız dahi hiçbir şekilde satın alıp,kullanmayınız.

Sevgilerimle,

E.Ü.

civali termometreler hala satışta. 7-8 ay önce almıştık eczaneden. kısa süre öncemi yasaklandı acaba? peki hastanelerde niye hala civalı kullanılıyor?

ben de kulaktan ateş ölçer kullanıyorum
Yukarı Dön
erkinu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağu 2009 Saat 03:55
Merhabalar,

1 ocak 2009'dan itibaren civalı termometrelerin satışı durdurulmuştur. Kulaktan ölçeri kullanmak tabii ki sizin seçiminiz. Buraya kitabımın ilgili bölümünü yapıştırıyorum.

E.Ü.
-----

TERMOMETRELER

Termometreler, bebeklik ve çocukluk dönemlerinde size ve  çocuğunuza önemli yardımları olabilecek araçlardır. Daha önceki  yıllarda kullanılan klasik termometreler artık yerini daha çabuk ve kesin sonuç veren hassas termometrelere bırakmaya başlamışlardır. Termometreleri ateş ölçer termometreler ve banyo termometreleri olarak 2 gruba ayrılırlar.

ATEŞ ÖLÇER TERMOMETRELER

Yaşamının ilk yıllarında sıklıkla hastalanan çocuklarımızın ateşinin  ölçülmesine yarayan termotrelerdir. Vücudun aşağıda belirtilen bölgelerinden  bu termometreler sayesinde ısı değerleri alınarak ateş ölçümleri yapılır.

·        Koltuk altı

·        Rektal (makattan ölçüm)

·        Ağız içinden ölçüm (Oral ölçüm)

·        Kulaktan ölçüm

·        Alından ve şakaktan ölçüm (Kızılötesi Termometreler)

KOLTUK ALTI , REKTAL ÖLÇÜM  VE ORAL ÖLÇÜM.

Bebeklerde rektal ölçümler, daha büyük çocuklarda ise koltuk altından ve ağızdan ateş ölçülmesi daha doğrudur. Bütün bu ölçümlerde ya civalı prizmatik termometre ya da dijital termometreler kullanılır. Rektal ölçümlerde yumuşak ve bükülebilir uçlu  termometreleri kullanınız.

KULAKTAN ATEŞ ÖLÇÜMÜ
Kulaktan ateş ölçümünün daha kesin sonuçlar verdiği felsefesiyle ürünlerini üreten firmalar, kulaktan ölçülen ateşin, vücudun iç sıcaklığını en doğru şekilde yansıttığını ve  kulak zarının, ihtiyacı olan kanı beyindeki ısı kontrol merkeziyle aynı damardan sağladığını savunurlar. Dolayısıyla, kulaktan yapılan ölçümler sayesinde vücut iç sıcaklığındaki değişimler diğer ölçüm yöntemlerine göre, daha kısa zamanda ve daha doğru bir şekilde saptanabilir. Bu sav dünyada bir çok otorite ve bilim adamı tarafından da destek görmektedir.

ALINDAN VE ŞAKAKTAN ATEŞ ÖLÇÜMÜ (Kızılötesi Termometreler)

Bu bölgelerden ateş ölçümünün daha kesin sonuçlar verdiğini savunan firmalar ise beyne giden  damarların alın ve şakaklardan geçtiğini ve beynin devamlı çalışır halde olduğu için vücutta en doğru sıcaklığın bu alanlarda olduğunu belirten  savıyla kızılötesi termometreler üretmişlerdir. Bu tür termometrelerin en önemli özelliği bebeğiniz uyurken kendisine dokunmadan ve uyandırmadan ateşini ölçebilmenizdir.

Bir termometreden en iyi sonucu alabilmek için termometreyi  ateşini ölçeceğiniz bebeğinizin bulunduğu ortama 15-20 dakika önce getirerek o ortamın sıcaklığına uyumunu sağlayınız. Hasarlı hiçbir termomtereyi kullanmayınız.

BANYO TERMOMETRELERİ

Civalı ve dijital olmak üzere 2 çeşittirler. Bebeğinizin banyo suyu sıcaklığı 35-37 derece civarında olmalıdır. Bu sıcaklığın altında ya da üstündeki değerler bebeğinize zarar verebileceği için banyo termometreleri bu değerleri ölçerken sizlere yardımcı olabilecek ürünlerdir.

Banyo suyu sıcaklığını  kesin olarak ölçebilmek için banyo termometresinin tamamen banyo suyunun  içine batmış olduğundan emin olunuz. İdeal banyo suyu sıcaklığını 1-2 dakika arasında ölçebilirsiniz. Unutmayınız ki bebeğinizin özellikler ilk aylarında banyodaki su seviyesi yüksekliğinin 10 cm’i geçmemesi gerekmektedir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yukarı Dön
küçük kanaryam Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

minik mercimeğim yaramaz oğlum :)

Puanlar: 9404
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağu 2009 Saat 13:10
teşekkürler erkin bey hastanede benimde bebeğiminde ateş ölçümü civalı ile yapıldı ve nisan 2009 da ...

dijital chi..co kullanıyorum ve memnunum Big smile
Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!
zeynepim ve pınarım iki gerçek dostlarım...
Yukarı Dön
fatmagnydn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 15
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağu 2009 Saat 22:42
hocam kafam karıştı madem heryerde yasaksa devlet hastanelerinde dahi neden hala kullanılıyor ?

rektal termometre dediğiniz eczaneden aldığımız dijital dereceler mi acaba
Yukarı Dön
erkinu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2009 Saat 04:31

Kullanılmaması lazım. Rektal ölçüm için dijital ancak yumuşak uçlu ve ucu hafif bükülebilir termometreleri kullanmanız gerekir popodan ölçüm yapılacağı için.

Sevgiler,

E.Ü
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.