Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Kardeş İlişkileri & İkiz çocuklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - dila'ya kardeş geliyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdila'ya kardeş geliyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
dila güneş Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 24
Mesajın Direkt Linki Konu: dila'ya kardeş geliyor
    Gönderim Zamanı: 22 Tem 2009 Saat 08:08

Merhabalar Özlem Hanım,

Kızım Dila 25 aylık. 20-25gün sonra 2.kızım dünyaya gelicek inş. Bizi nelerin beklediği konusunda ciddi endişelerim var. Henüz tuvalet eğitimine başlamadık. Aslında çok uzun zamandır tuvaleti geldiğinde söylüyor ancak, tuvalete yada oturağa yapmayı reddediyor. Bende zorlamadan ona zaman vermeye çalışıyorum. Ama doğru mu yapıyorum yoksa üzerine düşmeli ve ısrarcı mı davranmalıyım? Kardeşinin doğumuna çok az kaldı.. 
Ayrıca doğuma giderken onuda yanımda götürmeyi düşünüyorum. Doğum sezaryen olacağı için 2gün hastanede kalıcaz.O da bizimle kalmalı mı yoksa anneme mi bırakmalıyım?

Önerilerinizi merakla bekliyorum..

Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağu 2009 Saat 15:21
şu sıralar tuvalet eğitimi için çok uyun bir zaman değil. yeni kardeşi o iste4miş bile olsa gelişi kafasını fazlasıyla karıştıracak zaten. hastanede sizinle kalması uygun değil, ancak kardeşini görmeye mutlaka gelsin( doğumdan ve siz biraz toparlandıktan sonra) sezaryenden hemen sonra yorgun olabilirsiniz, ağrınız olabilir. sizi o halde görürrse kardeşinin sorumlu tutabilir veya kucağınıza gelmeye çalışabilir. bu sıralarda bebek gibi davranabilir, bunlar doğal şeylerdir. kardeşi ona mutlaka bir hediye getirsin
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.