Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Biz Bize Sorularımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yardım 2 aylık bebeğim kakasını yapamıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuYardım 2 aylık bebeğim kakasını yapamıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
rabisp Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 22
Mesajın Direkt Linki Konu: Yardım 2 aylık bebeğim kakasını yapamıyor
    Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 14:50
2 aylık bebeğim kakasını iki gündür yapmıyordu. Doktora götürdüm poposunun zorlamadan dolayı çatladığını ve acıdığı için korkup kakasını yapmadığını söyledi. Krem verdi poposundaki çatlakların iyileşmesi için. Ve fitil verdiler. Çok ağladı bebeğim. Ama yine de düzelmedi. Fitil verilince düzelmesi gerekmiyormuydu. Çok canı yanıyor valla gözünden yaşlar akıyor evladımın. Sizin de başınızdan böyle bir durum geçti mi? Ne önerirsiniz? Anne sütü ile beslenen bir bebeğin kabız sorununu yaşaması normal midir?
Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 15:04
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
gul_gunes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 51
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Tem 2009 Saat 16:39
geçmiş olsun canım. anne sütü de içse olabiliyor, bebeklerin bağırsak düzenin oturması için birkaç ay daha geçmesi gerekli...
oğlum da kaka yapmada çok zorlanırdı, zorda kalmadıkça fitil vermedim, tabi üç günü geçerse fitili verdim...
masaj yöntemi uygulayabilirsin...saat yönünün tersine karnına masaj yap, bacaklarını karnına doğru hafif ittirerek ileri geri yap, iyi gelecektir....

Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Tem 2009 Saat 09:46
Zor kaka devresindesiniz canim, kisa bir sure sonra gececek. Bebegin kaka yaparken makatini sıktıgı icin yapamiyor kakasini. Ogreniyor, kisa sure sonra sıkmamayi ogrendiginden kaka sorununuz kalmayacak. 4-5 gunde bir yapabilir kakasini normaldir .

Kolay gelsin
Yukarı Dön
küçük kanaryam Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

minik mercimeğim yaramaz oğlum :)

Puanlar: 9404
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2009 Saat 20:38
kızlar bende bu konudan çok çekiyorum...

bizim oğlan 3 aylık oldu yaklaşık 20 gündür yani 2 ay 10 günlükken kaka problemimiz başladı. her altını aldığımda mutlaka kaka yapmış olan oğlum 20 gündür 38 saatte bir bazen daha fazla bazen 24 saatte bir kaka yapıyo. ama cıvık normal yani. rengi bazen yeşilimsi bazen altın sarı. kabız olduğunda top top mu olur yoksa şuan kabızlıkmı çekiyoz. ağladığı falan yok sadece ıkındığı ve yapamadığı zamanlar mırıldanıyo okadar. masaj yapıyorum ama sadece pırtlatıyo bolcana. ve o pırtlatmalar artık çok kokulu olmaya başladı....

yardımmmConfused
Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!
zeynepim ve pınarım iki gerçek dostlarım...
Yukarı Dön
SELİN2 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4231
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2009 Saat 21:31
bence kabız olunca dedıgın gıbı top top olur sızın yeme ıle ılgılı olabılır ıkınması gazı vardır

kabız olunca benım kız sureklı aglıyo ıkınmasına ragmen yapamıyoo

kabı z olunca sabun ve şeker yontemını bılıyorum faydasınıda gordumm  bılmıyyorum sız dduydunuz mu Tongue

Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2009 Saat 21:37
kabız değil çok normal eylülün 5 gün yapmadığını bilirim...zorlamayın popolarıııı
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
begumfunda Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4515
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2009 Saat 23:25
bence de eger cok rahatsizlik duymuyorsa ellemeyin benim oglum emerken 8 10 gün hic yapmazdi ama hep ugrasirdi gaz olurdu sadece bencede kabiz olsa belli olurdu
ek gidaya gecdigimizdede ilk zaman iyi sonra gene 5 günü buldu zaman zaman oluyor
 bence zaten cok rahatsiz olsa hic susmadan aglar
ben böyle yöntemleri pek tasvik etmiyorum tabi kendi fikrim ama yapanlari gördüm iyi sonuc oldugu gibi kötü sonuclarini da gördüm malesef cok zararli bence
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.