Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Oyunlar & Oyuncaklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 0-3 YAŞ ÇOCUKLARIMIZA ZEKA GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

0-3 YAŞ ÇOCUKLARIMIZA ZEKA GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 34>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16849
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatoş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2009 Saat 23:13

Canım öncelikle seni tebrik ederim, gerçekten çok doğru yoldasın ClapClap Şimdiki çocuklar gerçekten çok zeki ama biraz da bizim çabamızla çok daha zeki olmalarını sağlayabiliriz. Thumbs Up

Ben ilk aylar anlıyor, anlamıyor diye düşünmeden, her yaptığımı anlatırdım ve sürekli konuşurdum (şimdi her yaptığımı anlatmıyorum, çünkü artık 28 aylık, zaten kendisi  soruyor LOL ) Kızım henüz kreşe falan gitmiyor, 3 yaşında kreşe göndermeyi düşünüyorum, belki o süre içinde, oyun gruplarına falan haftada iki gün gönderebilirim. Ben kızımı doğduğundan beri, çok sık dışarıya çıkardım, yaşıtlarıyla bir ortamda olmasını sağladım, çok şükür, çok sosyal bir kızım var, girdiği ortama çok çabuk uyum sağlıyor, inşallah da değişmez. Star

Kızım çok küçükken ilk dönemlerinde, dışarıya çıktığımızda, duyduğumuz her sesin ne olduğunu söylüyordum, aa bak kızım köpek havlıyor, aa kuş cik cik yapıyor, kuş uçuyor, bak kızım mavi deniz, aa bak ağaç, ne güzel yeşil yaprakları var, sarı taksi gitti, şimdi merdivenleri iniyoruz, yukarı çıkıyoruz falan gibi zıtlık kavramının da beyninde yer etmesini sağlıyordum, merdiven çıkarken sayıyordum, kıyafetini giydirirken aa kızımın ne güzel beyaz tişörtü, pembe pantolonu .. var falan diyerek renkleri öğrenmesini sağlamaya çalışıyordum, hala daha bazı şeyleri öğrenmesi için, bir çok şeyi belirterek söylüyorum, şimdilik benim aklıma gelen bunlar Smile

Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hilal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2009 Saat 23:19
fatoşcum ,senin yazdıkların arkadaşın topiğğine daha uygun olduLOLben şimdi okudumda yazdıklarımı uçmuşum yaTongueEmbarrassedneyse arkadaş ismini yazmamış ama ,çocuklar çabuk büyüyyor yazdıklarım ileriye dönük işine yarar inşallahEmbarrassed
ewt bende renkleri aynı bu şekilde öğrettim,mesela küpler elindeyken,nak kırmızı daire,yeşil kare...yada mutfaktayken beyaz dolap mavi kapak diye diye öğrettim..sayılarıda 16. ayında falan başladım,öncede başlamıştımda tam anlamıyla o ayda başladım sayılır,ne versem ne istesem sayısını rengini söylerek veriyordum...dediğim gibi o an söylemese bile,onun belleğine kazınıyor ve aylar sonra biirden söyleyince çok seviniyorsun...
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatoş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2009 Saat 23:26
Sen daha detaylı yazmışsın Hilaciğim Thumbs Up bence daha iyi Smile
Arkadaşın adı Ayşegül, tanışma sayfasında yazmıştı, bende oradan hatırlıyorum Smile

Düzenleyen fatoş - 29 Haz 2009 Saat 23:27
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2009 Saat 23:48
fatoş ve hilal yazdıklarınızın tek kelimesini atlamadan okudum yaptıklarınız hata yaptığınızı düşündüğünüz şeyleri beynimin bir tarafına not aldım...mutlaka uygulayacağım...çok araştırmacı bir anneyim ben ..burada olan tüm arkadaşlarım gibi..

oğlum için en doğruyu en güzeli istiyorum..hangi anne istemez ki ...bunun için büyük bir çaba gerekli..büyütmenin doyurmaktan ibaret olmadığını çok iyi biliyorum aslolan  kendine güvenen bir birey  yetiştirmek 

oğlumun eğitimine anne karnındayken başladım desem çokta abartmış olmam..kendimi stresten uzak tutmaya çalıştım..sağlıklı beslendim..tatlı yiyerek mutlu ettim oğlumu:))) en çok tekmelerini o zaman hissettim..masallar okudum..şarkılar söyledim sürekli okşadım karnımı...

her anını doya doya yaşadım oğlumun..bir an önce yürüsün emeklesin koşsun diye hayaller kurmuyorum..her anının tadını çıkarıyorum..bazı arkadaşlarımdan biliyorum ..aman bir an önce doysunda memeyi bıraksın derler..hayır kaç sene daha emecek ki..kaç sene daha bana o kadar yakın olacak ki...o anın tadını çıkarmalıyım..çıkarıyorum daa...

bende gevezeyimdir..hele oğlum uyuyorsa ki uyuyorr...:)))

Düzenleyen tontinitırtıl - 29 Haz 2009 Saat 23:51
Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2009 Saat 23:58
çok memnun oldum burada olmaktan sizinle tanışmaktan...

aktivitelere gelince...

renkleri anlatış öğretiş tarzlarımızda aynı..bende gördüklerimi sürekli anlatıyorum ..yolda şaşık gözlerle bakıyorlar bana ama umursamıyorum...hayvanları mesela gösterirken..hem adını hemde çıkardığı sesi yapıyorum..bak oğlum kuş..cik cik yapıyor..bak kedi miyavvv.. yapıyor gibi...

emekleme çabamız var bizim yeni yeni..hızlandığı zamn yürüyeceği yerlere müzik aletleri koyacağım önce vurmalı..ben darbuka aldım k ama minyatür..bebekler vurmayı çok sever az daha büyüsün flütle devam edeceğim ..gitar bağlama vs..kendisi seçimini yapsın diye...tabi hiçbiri ilgisini çekmezse..başka alanlara yöneleceğim...

onun dışında doğduğu günden beri hep yaptığım şeyler sürekli şarkı söyledim ve sürekli ona sarılıp onu çok sevdiğimi söyledim..hep söylüyorum yaşadığım sürece bu böyle olacak...bebeklerin sevildiğini anlaması kadar güzel bişey yok..sonra hangi işi yaparsam yapayım bana seslendiği zamn mutlaka onunla gözgöze geliyorum ve bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum...

Düzenleyen tontinitırtıl - 22 Kas 2010 Saat 11:55
Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 00:06

bugünlerde yeni yeni başşladığım..alt-üst   içinde- dışında   çalışmlarımız var..evde tencereleri alıp içlerini dolduruyorum kapağını kapatıp bak oğlum içinde oyuncakların hadi çıkaralım diyorum..bak şimdi tencerenin dışında...hadi havlunun altına koyalım kitabımızı hadi havlunun üstüne...vs.vs..şakın şaşkın baksada biliyorum ki teyp kaydediyor.Thumbs Upmaşaallh tüm bebeklere...

en sevdiği oyuncakları kaşıklar tehlikeli olmayan mutfak gerekçleri ve mandal sepetimiz...
Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 00:26
sonra sayıyorum ama kafasını karıştırcak kadar çok değil ..3e kadar parmaklarını sayarken 5e kadar falan...1,2,3,4,5

çamaşır katlıyorum meselaa dikkatini bana versin diye..bak kırmızı tişörtün  hani markete giderken giymiştik ya...

sonra aynada dokunuyorum benim yüzüme dokunmasına izin veriyorum...burnun nerde burnun burdaymışşş..ağzın nerde ağzın burdaymışş:) örneklri o kadar çoğaltabiliriz ki

artık arkası yarın yapalım:))) hepinize iyi geceler..umarım çok mesajlı çok verimli bir konu olur...

herşey geleceğimiz çocuklarımız için...

Düzenleyen tontinitırtıl - 30 Haz 2009 Saat 00:33
Yukarı Dön
ahsen Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 530
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ahsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 01:19
Ayşegülcüm tebrik ediyorum canım çok güzel bi fikir benimde 11 ay 21 günlük bi kızım var benimde paylaşımlarım olucak ama dediğin gibi arkası yarın şimdi uyku vakti.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 34>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.