Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Biz Bize Sorularımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Emerken yaşanan sıkıntı ve pişik problemi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuEmerken yaşanan sıkıntı ve pişik problemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
rabisp Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 22
Mesajın Direkt Linki Konu: Emerken yaşanan sıkıntı ve pişik problemi
    Gönderim Zamanı: 27 Haz 2009 Saat 14:12

Merhaba
Bebeğim 45 günlük ve 2-3 gündür emerken sürekli memeyi bırakıyor  ve kıvranıyor sonra  tekrar alıyor. Hiç bırakmadan emmesi 5 dakikayı zor buluyor. Önceden 15-20 dk rahat emerdi. Ama şimdi emme süresi azaldı en fazla 10 dk emiyor. Doymuyor diye düşünüp üzülüyorum ama emmiyor. Ağlamıyor da. Acaba sebebi ne olabilir?

Birde sürekli pişik oluyor poposu. Ilık suyla siliyorum açtığım zaman, pişik kremi de kullanıyorum ama bir türlü geçmiyor pişiği. Tam geçti diyorum 2 gün sonra yeniden oluyor ve çok canı yanıyor çok ağlıyor.

Yukarı Dön
münevver Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge
forumun tatlı cadısı-iki prensin annesi

Puanlar: 5123
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2009 Saat 14:39
kilo alımı normalse uzun süre emmemesi o kadxar sorun değil ..
altını sık değiştir..arada bi havalandır...
haya'T' ile haya'L' arasındaki tek fark 'TL' dir...
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2009 Saat 15:14
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_topics.asp?FID=4&PN=1&title=bebegim-cocugum-hakkinda
bu sayfada aradiginiz hersey var canim topigi dikkatlice gezmeniz yeterlidir ifo arkadasim su an tatilde oldugu icin konunuzu buraya tasidim

Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2009 Saat 15:15
Canım bence birde bezinde farklı bir markayı kullanmayı dene, belki bezden kaynaklıdır.
Emmesine gelince belki gazı oluyordur, o yüzden bırakıyor olabilir Ermm
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2009 Saat 15:38
Rabiş merhaba canım..öncelikle bebeğin analı babalı büyüüsn sağlıklı büyüüsn hayırlı evlat olsun inşalalh...sorularına gelince..8 aylık bir bebek annesi olarak cevaplıyorum sorularını..bunu söylüyorum çünkü çok yakın zamnda aynı sorunları bende yaşadığım için sağlıklı cevaplar verebileceğimi düşünüyorum sana...

birincisi eğer bebek kendini kasıyor ayaklarını kendine çekiyor yada kasılıyorsa ve çığlık çığlığa emmeyi bırakıyorsa canım bunun tek nedeni olabilir..gaz..gaz..gaz...aylarca gazdan çok çeken bir anne olarak bunu çok net söyleyebiliyorum canım...bunun için sana önerebileceğim şey..rezene çayı..bebeğin ayaklarına sıcak su torbası ...ve seninde yediklerine çok ama çok dikkat etmen..gaz yapıcı şeylerden uzak durman..ayrıca gaz için bize çok faydalı gelen bitkisel bir damla vardı ismini burada yazmam doğru olmayabilir bilmiyorum ama kısatarak yazayım..sabs... tam bir kurtarıcıydı bize..tavsiye ederim..tavsiye ederim diyorum bitkisel olduğu için o kadar rahat söylüyorum cnm...

emme süresinin kısalmasına gelince...ağlamıyor dediğine göre artık hem sütün çoğaldı hemde bebek daha seri emiyor canım seni..doymuyor diye üzülme doymasa ortalığı inletiyorlar:))) tecrübeyle sabit..tabi doyup doymadığını kilo alımındanda anlamak mümkün...

pişiğe gelince..ıslak bez kullanmıyorsun ve altını açıp yıkıyorsan ilk düşünülen şey ya bez markasını değiştirdin yada iyi bir bez tercihi yapamadın cnm..bunlardan hangisi neyi kullanıyorsun bez olarak..bebeklerin ciltleri çok hassas ve piyasada pri....aktif bebek üürnü var eğer onu kullanmıyorsan ben onu kullanmanı öneririm...

ayrıca pişiğide gçirmen için sana önerim..saf zeytinyağı sür aralarda..ve ayrıca bepantenle pişik kremini karıştır...ama zeytin yağı sürdüğün zaman pişik kremi falan sürme..sık sık havalandır canım...

umarım yardımcı olabilmişimdir sormak istediğin her ne olursa yardımcı olmak isterim...

sağlıkla büyüüsn meleğin..hepimiizn evlatları inş.

Yukarı Dön
zelos Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 4208
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2009 Saat 17:26
rabıs merhaba canım benım kızımda 43 gunluk canım  pişik olayına gelmek ıstıyorum hemen sureklı gecmeyen bır pısık olayı soz konusu bızdede  ıkı cesıt krem kullanıyorum  bepanthen  ve travazol(bu ıkıncısı daha etkılı ) bırı dıgerınden daha etkılı gecıyor  gıbı oluyor yanı kızarıklık sonuyor ardından bakıyorum takrarlamıs

her gece yatmadan  oncekı altını degıstırdıgımde saf zeytınyagı kullanıyorum canım bayabi faydası oluyor
denemenı tavsıye ederım

ama sureklı yenıden oluyor benımkının de

bezının markasını degıstırecem ben bakalım neler olacak

emme işine gelınce ılk zamnalar yarım saatı geckın emıyordu sımdı 10 dk ya dustu

senın dedıgın gıbı bızde emerken kıpkırmızı oluyoz  meme bırakılıyor bır cıglı sonra tekrar aranıyor

sanırım o sırada gaz sancısı gelıyor
rezene cayı cok guzel gelıyor rahat bır uyku verıyo tavsıye ederım

sende iç sutu cogaltıyor

Düzenleyen zelos - 27 Haz 2009 Saat 17:30
Yukarı Dön
nellyy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2009 Saat 23:02

Pişik için çinko içeren krem kullanman gerekiyorki kızarıklığı alsın.  Ve bebeğin bezi popoya çok yapışmasın ,sıkmasın. alttan çıtçıtlı bodysi varsa çıtçıtlarını açık bırak. Ben o uyurken iyice çekerdim bezini daha çok hava alsın diye. Kakasını yaptığı zaman bekletme  temizle ve sık sık kontrol et. Uykusunda bile kontrol et , pisse temizle. Eğer yara derecesine gelmediyse travazol kullanma bence. Ben chic..o'nun pişik kremini kullanıyorum gerçekten çok iyi. Bir sürü krem kullandım ve sadece Chic.. onun ki iyi geldi. Ama tenden tene değişiyor sanıyorum. Kimisine seb..d falanda çok iyi geliyor.

Emmesine gelince,
Sütün çok geliyordur ve 5 dakikada doyuyordur. Benimkide 5 dakikada bitiryor emmeyi. 2.5 aylık ve kilosu 6.5 kilo :))) Emdikten sonra karnişine bak bakim şişmiş mi? Ben hep ordan anlıyorum.Yada sık emiyordur çok acıkmıyordur.  Bir kaç saat emmesin bakim nasıl kıyameti koparıyor. Valla ben memeyi verene kadar basıyor yaygarayı...:)

Dert ettiğin şeylere bak ayoll :)
Benim oğlum tatlı oğlum MERT'İM
Yukarı Dön
gul_gunes Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 51
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Tem 2009 Saat 13:42
Orjinalini yazan: rabisp rabisp Yazdı:

Merhaba
Bebeğim 45 günlük ve 2-3 gündür emerken sürekli memeyi bırakıyor  ve kıvranıyor sonra  tekrar alıyor. Hiç bırakmadan emmesi 5 dakikayı zor buluyor. Önceden 15-20 dk rahat emerdi. Ama şimdi emme süresi azaldı en fazla 10 dk emiyor. Doymuyor diye düşünüp üzülüyorum ama emmiyor. Ağlamıyor da. Acaba sebebi ne olabilir?

Birde sürekli pişik oluyor poposu. Ilık suyla siliyorum açtığım zaman, pişik kremi de kullanıyorum ama bir türlü geçmiyor pişiği. Tam geçti diyorum 2 gün sonra yeniden oluyor ve çok canı yanıyor çok ağlıyor.

gaz sancısı vardır. kilo alımı iyiyse doyuyordur.

ben bepanten kullanmıştım bolca sürüyordum her bez değiştirdiğimde hiç pişik olmadı...
silmekten ziyade mümkünse pişik iyileşene kadar kıkamaya çalış. sıklıkla altını değiştirmeni öneririrm...
bir de şunu dene, farklı bir marka bez al...belki de kullandığın bez alerji yapıyordur...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.