Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Meme ucu çatlakları kanamaları
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuMeme ucu çatlakları kanamaları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 13>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
annayake Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 39
Mesajın Direkt Linki Konu: Meme ucu çatlakları kanamaları
    Gönderim Zamanı: 13 Eki 2007 Saat 17:24
merhaba arkadaşlar,
Doğum yaptım.Çok tatlı bi oğlumuz oldu.çok iyi bir hastanede doğum yaptım ve emzirme konusunda hemşirelerden destek aldım.herşey iyi hoş ama meme uçlarım perişan vaziyette.Makineyle sağmaya başladım biberonla veriyorum şimdi anne sütünü.Sesinizi duyar gibiyim biberona alışırsa gibisinden ama başka çözüm yok şu anda.yıpranma payını indirmem ve sütlerimi çekmem gerekiyor.Ama pek sevimsiz bişey biberonla beslemek.Ben sizlerin tecrübelerini paylaşmak istiyorum.Gerçekten bu sorunu ne kadar anne yaşıyor, çözümü varmıdır, yada hep böylemi olacak emzirmelerim.yada herkes güllük gülistanlık emziriyor da azınlık mı sıkıntı çekenler.memeucu kremi kullanıyorum baştan beri, yöntemine uygun emziriyorum.Lütfen paylaşın herşey normale dönecek mi ????Herkesin bayramını kutlarım,

Düzenleyen fatoş - 02 Eyl 2008 Saat 16:41
Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2007 Saat 18:47
benimde sorunum meme ucumun olmamasıydı silikon uç lie emziriyordum ama oda sütün tam gelmesini sağlamıyordu bende makineyle sağıp vermeye başladım biberona alıştı fakat benide miyordu hiç sıkıntı çekmedim meme ucundaki çatlakları bendede vardı bir kırem eldım biraz rahatladım ama emin ol bu böyle gitmez düzelecektir
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
nilay Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

"Maviboncuk'un Annesi..."

Puanlar: 10862
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2007 Saat 21:27
güle güle büyüt bebeğini canım.....

meme ucunu tamamen bebeğin ağzına veriyor musun yanlış emzirmeden dolayı da çatlarlar oluşabiliyor.....çatlak için bir sürü ilaç var ama sitemizde ilaç ismi yasak olduğundan sen bu konuyu dr en ile paylaş bence.....ayrıca sitemizdeki dr.lerimizden de yardım alabilirsin.....
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 100
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 00:56

merhaba...allah anali babali buyutsun....bu sozun anlamini anne olunca daha iyi anladim....

benim oglum 2.5 aylik ve goguslerim hala ara sira aciyo....sanirim oglum hala emmeyi ogrenemedi...ben  krem kullandim....ama ilk emzirmeye basladigimda genede olagan bi yara olmustu....arkadasim emzirdikten sonra karbonatli suyla sil kurusun daha sonra kremi sur demisti....denedim faydasini gordum....ama kremler icinde en iyisi ...bilmiyorum sen hangisini kullandin ama....birde emzirdikten sonra hemen gogsunu kapatma bi on dakika acik kalsin sonra sil ve kremle....gogusler nemli kalincada yara iyilesmesi uzuyormus...insallah faydasini gorursun....

Canım ilaç adları veremiyoruz, o yüzden düzeltme yaptım Wink

Düzenleyen fatoş - 15 Eki 2007 Saat 11:59
Omrum
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 13:46
canım sana özelden bir ilaç adı yazdım, benim gögüs ucum resmen yarılmıştı, ağlayarak emzirdim, sonra dr tavsiyesi üzerine gögüs kalkanı ve sana yazmış olduğum kremi kullandım, çok iyi geldi, ilk zamanlar gögüs ucu sürekli nemli olduğu için bu tür sıkıntılar yaşanıyor ama gögüs kalkanı gögüs ucnun kuru olmasını sağlıyor, sana da ve bu tür sıkıntı çeken herkese de tavsiye ederim Wink
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 100
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 17:06
tesekkur ederim fatos....bilmiyordum ...onemli degil...ama su gogus kalkanini merak ettim nasil birsey....eger sakincasi yoksa yazabilirmisin....
Omrum
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 17:38
Canım eczanelerde satılıyor, çok delikli almamakta da fayda var,  gögüs ucu kalkanın içinde kalıyor, süt içinde birikiyor, çok birikmemesinde de fayda var, yere eğilince hemen birikmiş süt akabiliyor LOL o yüzden çok delikli almamakta fayda var, benimkinin üst kısmında bir tane delik vardı, 6 aya kadar ben gögüs kalkanı kullandım, başlarda gögüs pedi hiç kullanmadım, gögüs kalkanı ürününün içeriği ile bilgileri detaylı olarak formumuzda Erkin Bey'de size verebilir Wink
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2007 Saat 18:07
doğumdan sonra 1 hafta ayak ağrılarımla beraber göğüs uçlarım remen beni ağlattı.ama hastanede de bana kullandıkları kremi kullanarak rahatlattım.hani mor olan Winkherkes ondan mı bahsediyor bilmiyorum ama ben hala onu kullanıyorum.tabi bu bebeğimizin doğru emmesiylede alakalı...ama kremi şiddetle tavsiye ediyorum...tam adını isteyen olurs özele yaziim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 13>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.