Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SÜT SAKLAMA YÖNTEMİ HAKKINDA
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSÜT SAKLAMA YÖNTEMİ HAKKINDA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 8>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Konu: SÜT SAKLAMA YÖNTEMİ HAKKINDA
    Gönderim Zamanı: 12 Eki 2007 Saat 19:07
Arkadaşlar Merhaba

Benim 10 günlük bebeğim var,yaklaşık 3 ay sonra işe başlayacağım,süt saklama yöntemleri konusunda bütün yazıları okudum fakat henüz hiç sağmamış olmamdan mıdır nedir ne kadar süt sağabileceğimi bilmiyorum.Benim asıl merak ettiğim konu eğer az olan buzdolabındaki sağılmış sütün üstüne yeni sağılmış süt ekleyebilir miyim?Bir de süt sağdıktan sonra bebeğim ağlayıp meme vermem gerekirse yeni süt yapımı ne zaman başlar bebeğim aç kalır mı ?annelerin yorumlarını bekliyorum,şimdiden teşekkürler
Yukarı Dön
DENİZKIZI Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 5319
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 12:01
merhaba canım,ilk önce sana tavsiyem bol bol emzirip süt üretimini çoğaltmak sakın 2 saat gibi bir süre bekleme bebeğini emzirmek için sık sık emzir ağlamasını bekleme hemen uyur zaten o emerken uyanınca heman emzir sütlerin nasıl çoğaldığını ve hatta aktığını görceksin işte senin işin o zaman başlayacak kalan sütleri toplamaya şimdiden başla çünkü tüm göğüsünü boşaltamayacağı için akacak korkma sakın sütüm yeter mi diye iş beyinde bitiyor çünkü istemek çok önemliWink
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 12:19
hay allah iki saat yazdım süreli herhalde yazma, hepsi silindi yazdıklarımınCryama yine yazacağım napalım az öncede aynı şey oldu yarısını yazdım silinmesin diye tam yollarken gene silindiCry
aklıma gelenleri yazıyorum aklına takılan başka birşey olursa sorabilirsin canımSmile

Düzenleyen DENİZKIZI - 15 Eki 2007 Saat 12:33
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 12:25
nerde kalmıştımWackoLOL
60 70 90 lık poşetler hazırla buzluk poşetleri satılıyor ağzı fermuarlı!!!! en kullanışlısı o marka veremiyorum zaten birtek o fermuarlı !! la ile başlıyorWinkzamanla ne kadar içtiğini anlarsın zaten buzdolabında 24 saat buzlukta 6 ay saklanıyor  ,oda sıcaklığında da 12 saat şimdi kış dayanır zaten yazın 8 saat bırakıyordum ben dolaptan çıkardığını kaynamış suya oturtup ılıtırsın biberonda sakla dolapta,buzluktakilere de mutlaka tarih at ve eski tarihten başla kullanmaya
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2007 Saat 12:32
buzluktan çıkardığını da benmari usulü eritiyorsun hatta ben geceden çıkarıyordum sabaha kadar eriyordu sonra biberona koyup ılıtıyordum kaynamış suya oturtup.daha sonra kahvaltısını bile sütünle hazırlatırsın topaç gibi olur merak etme sen sağdıkça sütün artar gece işten geldikten sonra sabaha kadar seni emsin  buna mutlaka dikkat et sırf pompayla gerçektende zamanla azalıyor bu şekilde arkadaşım 2 yaşında hala emziriyor ve çalışıyor aynı zamanda artık sadece gece emiyor tabi kuzuLOL
dedğim gibi istemek çok önemli unutma bol sütlü günler diliyorumKizBebek
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2007 Saat 16:38
bunlar çok işe yarayacak benim içinde....çok saol..Clap
Yukarı Dön
duygu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
Dedektifler Odası Başkanı :)

Puanlar: 9950
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2007 Saat 16:54
Benim de yarayacak. Öğle arasında sütümü sağdım biraz ama çok zor geçti ilk günüm.
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2007 Saat 17:27
ya duygu senle paylaşacak çok şey var....bende 2,5 ay sonra senle aynı durumda olucam.peki şimdi sen sağdın öğlen?eee..nasıl yapıcan?onu akşam buzdolabınamı götüreceksin?yoksa fazlalığımı aldın?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 8>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.