Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - boğaz kızarıklığı-ateş-antibiyotik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumboğaz kızarıklığı-ateş-antibiyotik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 487
Mesajın Direkt Linki Konu: boğaz kızarıklığı-ateş-antibiyotik
    Gönderim Zamanı: 18 Nis 2009 Saat 15:22
Merhaba Kadir Bey,
Kızımız 15,5 aylık,2 hafta önce boğaz kızarıklığı nedeniyle doktorumuz pen-os 400 antibiyotik vermişti günde 3 defa 1 ölçek ,ateşi olmadığı için çok az kullanmıştım günde 2 defa 4 gün falan,ama gün gece ateşi çıktı kulaktan 38,6 koltukaltından da 37,8 sabah doktorumuza tekrar gittik yine boğazı kızarmış dedi.Banada gösterdi küçük sivilce sivilce koyu kırmızıydı.Daha öncede 3 kere orta kulak iltahabı geçirmişti 6 ay içerisinde.Bu sefer clicacil verdi 8 sa. arayla 1 ölçek ve megacold verdi günde 3 defa 1 ölçek.Sürekli boğazı kızarıyor bu neden olur dedim.Ağzına birşeyler götürüyordur pis dedi.Bunu nasıl önleyebilirim ki ne görse ağzına alıyor.Antibiyotik kullanılmalı mı sizce.Dili beyaz ama şu an koku yok ateşi hala var 37,5 larda oynuyor kulaktan 38,3 38,6 larda .Bu antibiyotikleri gerekli görüyorum bana güven dedi.Clicacil nasıl bir antibiyotiktir.Daha öncede augmentin kullanmıştı 3 defa 10-12-4 gün sonra penos 4 gün bunlaar için zararsız demiştiniz toksik etkili değil şişeyi içse en fazla ishal olur demiştiniz bu nasıl bir antibiyotiktir? Bazı antibiyotikler karaciğere ve böbreklere zararlı diye okudum ve çok korktum,ama ateşi çıkınca geçen hafta düzenli kullanmadığıma üzüldüm bu sefer kullanmak istiyorum ama tereddütte kaldım.Burun akıntısı şu an yok.Ateşi ve inlemesi var uykusunda dili beyaz koku yok.

Ayrıca bugün ilk antibiyotiği verdiğimde hemen arkasından öksürerek kustu ve balgamla birlikte ilacı çıkarttı doktoru balgamı atması iyi ilacı tekrar ver dedi.Balgam atması ne demek?_ teşekkür ederim.

Teşekkür ederim Kadir bey ,İyi ki varsınız.Başarılarınız artarak daim olur inşallah.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2009 Saat 15:51
Kadir Bey,Soruyu yazdıktan sonra farkettim.Burnu da akmaya başlamış.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2009 Saat 21:34
Burun akıntısı su gibi değil şimdilik fakat ateşi kulaktan 39,7 lere ulaştı koltuk altındanda 38,7 lerdeydi doktorumuza telefon ettik megacoldu yeni vermiştim fakat düşmediği ve yükselmeye devam ettiği için birde paranox fitil verdik.Şimdi düşüyor inşallah..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2009 Saat 11:41
Cliacil ile Pen-Os aynı ilacın değişik markalarıdır. Doktorunuz aynı ilacı vermemek için "atraksiyon" yapıyor, yerseniz...İkisinin de içeriği "ağızdan alınabilen Penisilin'dir". Augmentin, bunlardan daha kuvvetlidir, Penisilinin gelişmiş bir cinsi olan "Ampisilin"  ve "Sulbactam" ihtiva eder. Eğer çocuğunuzda nezle varsa, bunların hiçbiri tesir etmez. Şüpheli durumlarda bir kan sayımı yaptırın. Lökosit sayısı (WBC) normal veya düşük çıkarsa, kattiyen antibiyotiğe ihtiyacınız yok demektir. Ben edindiğin tecrübe ile boğazına bakınca söyleyebiliyorum.. Her doktor bunu beceremez, onların tecrübe edinmek için sık sık lökosit sayımı yaptırmaları lazımdır.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2009 Saat 12:09
Augmentini 10-14-4 gün kullanmıştı ilki 400/57 12 sa  bir 1/2 ölçek , diğerleri 200/28 12 sa. bir 1 er ölçek verilmişti kulak iltahabı var denilip 2 sinde ateş vardı birinde yoktu ama.Bu antibiyotikler gereksiz olarak kullanılmışsa (yani kulak değil grip ise) bunlarda da karaciğere ve böbreklere zararı olmaz değil mi.Önceki sorularınızda augmentin içinde içiniz rahat olsun demişsiniz  bir şişe içse ishal yapar demişsiniz.Augmentin daha kuvvetli olsada aynı sonuçta değil mi? Sizden yanıt almadan içim rahat olmuyor.Heleki aileden uzak tek başına başka şehirde ve ilk çocuk olunca tecrübe ve uzman bilgileri daha da değerli hale geliyor Kadir Bey.Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2009 Saat 09:07
Bir ilacın zararlı olabilmesi için, ya toksik olması, yada uzun süre kullanılması gerekir. Augmentin kazara bir şişe içilse, çok zararlı değildirde, bir "öksürük şurubu" içilirse hayati tahlike olabilir. Ama bu demek değildirki, uzun süre Augmentin alınırsa bir zarar vermez. Bal gibi de zararlı olur. En iyisi gerek olmadıkca BÜTÜN ilaçlardan uzak durmaktır. Hadise, sadece böbrek ve karaciğer değil, vücudumuzda bizi koruyan "probiyotik" bakterilerin de yok edilmeleridir.
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2009 Saat 19:06
Diyelim ki bu bakterileri gereksiz ilaç verdi doktorlar ve yok edildi.Tekrar yararlı bakterilerin kazanılması mümkün müdür? Mümkün ise nasıl? Tekrar çok teşekkür ederim Kadir Bey.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2009 Saat 12:34
Reflor bu iş için yapılmış bir ilaçtır. Her nekadar bizim doktorlar bu ilaca ishal ilacı muamelesi yapsalarda, ilaç, sadece antibiyotiklerin yok ettiği bakterileri yerine koymaya yarar.. Yoğurt veya kefir yemekte aynı işi görür...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.