Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Evlilik & İlişki
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - EVLİLİĞİN İLK YILINDA ANNE OLMAK
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

EVLİLİĞİN İLK YILINDA ANNE OLMAK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 8>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Siddartha Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Söylesem tesiri yok...

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2821
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Siddartha Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kas 2007 Saat 16:56
Orjinalini yazan: congres congres Yazdı:

Bende evlendikten 3 ay sonra hamile kaldım ve ilk evlilik yıldönümümden tam bir hafta sonra doğum yaptım. şu an yedi aylık bir oğlum var, ama gerçekten çok zormuş.çünkü henüz evliliğinin tadını çıkaramadan hamilelik sorumluluğu ardından minicik bir bebek sorumluluğu yüklenmek durumunda kalıyorsun dolayısıyla da eşinle birbirine yeterince zaman ayıramıyorsun ve yaşamak istediğin bir çok şeyi yaşayamıyorsun ama olsun yinede minik oğlum iyiki varSmile

Bebek geldikten sonra "ah keşke şöyle olsaydı" demenin tabii ki bir anlamı ve faydası yok. Ben de bazen keşke daha genç yaşta anne baba olsaydık diye düşünüyorum ama o da manasız. Her şeyin avantajı ve dezavantajı var. Bu gibi durumlarda hiçbirşey kesin doğru değildir. Tercihtir, kaderdir, şudur, budur işte...

Yavrunuzu Allah analı babalı büyütsün. LOL

Yukarı Dön
ekin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 118
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kas 2007 Saat 23:33
arkadaşlar bence herkesin fikri tabi ama bence birkaç sene beklemelidirler çünkü birbirlerini tanımalıdırlar biraz başbaşa kalmalıdırlar çünkü; işin içine bebek girince herşeyi ona göre planlıyorsun ve birbirinle ilgilenmeye vakit kalmıyor yani bir de her ikisi de çalışansa . fark etmeden uzaklaşıyorsun bir de evlilik kararı vermek şimdi o kadar kolaylaştı ki çocuk oyunu zannediliyor ama işin aslının öyle olmadığını fark ediyorlar...ve bir müddet sonra anlaşamayıp ayrılınıyor ve de olan o minicik yavruya oluyor tabi anne- baba ayrı  habi de başkaları ile evleniyorlar ve de üvey anne- baba oluyor gelin siz düşünün bir de bu çocuğun psikolojisini derim yani...Confused
tabi şimdi siz böyle olmayanları da var diyorsunuzdur ama istisnalar kaideyi bozmaz...Unhappy
istatistiklere bakıldığında boşanma oranlarının son yıllarda daha çok arttığını göreceksiniz uzmanlar böyle diyor...Cry
böyle üzücü olaylar hiç yaşanmasa...Clown

Düzenleyen ekin - 14 Kas 2007 Saat 23:36
Yukarı Dön
irme Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

En Şen Üyemiz,Avrupai Pamuk Prensesimiz!

Puanlar: 8380
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı irme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kas 2007 Saat 15:15
bende evliliğimin 4. ayında süpriz bi şekilde hamile kaldım,başta üzüldüm.çünkü evlilikten bile bişey anlamamıştım daha ama eşimle evlenmeden önce 4 yıl çıktığımız için ve hamileliğimi çok rahat geçirdim,hiç bişeyden eksik kalmadan yaşadığım için hamileliğimi,bu fikre çok kolay adapte oldum,ilk evlilik yıldönümümde 8 aylık hamileyim ama şimdi iyiki olmuş diyorum. Bebek daha çok şey kattı evliliğimize,galiba gerçekten bi aile olduğumuzu farkettik.bazı akşamlar kızımı bırakıp dışarı çıkıyoruz ama aslında ondan başka şey konuşmadığımızı farkedip,koşarak yuvamıza dönüyoruz..Galiba en mutlu olduğumuz zaman 3.müzün biararda old. zaman..Star
Pamuk Prensesin Annesi...
Yukarı Dön
suzi Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 12444
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı suzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2007 Saat 15:27
Evliliğimin 4.yılında hamile kaldım.Ben ilk yıllar da olmasını çok istemiştim,fakat eşim biraz daha zaman geçsin dedi.Ardından önemli bir rahatsızlık geçirdim ve enaz 1 yıl gebelik yasaktı.Sonra doktorların izniyle hamile kaldım.Şimdi tüm riskleri göze alarak iyi ki doğurmuşum diyorum.Allah herkesin gönlüne göre versin...
Yukarı Dön
Nilgün1 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Puanlar: 6026
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Nilgün1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2007 Saat 15:34

Evliliğimizin 2.yılında kalbi atmayan,hayata bir türlü tutanamayan ilk bebeğimden hemen sonra Tuana mızın haberiyle müjdelendi hayatımız.

Allah herkese bu mutluluğu yaşatsın
Yukarı Dön
abersan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 97
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı abersan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2007 Saat 16:37
KEŞKE HİÇ ÇOÇUK YAPMASAYDIM DİYEN VARMI .HERKES İYİKİ YAPMIŞIM DİYOR 
Yukarı Dön
irme Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

En Şen Üyemiz,Avrupai Pamuk Prensesimiz!

Puanlar: 8380
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı irme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2007 Saat 10:46
Ama iyiki yapmışım,benim hamileliğim süpriz oldu,başta çok üzüldüm,istemedim falan ama yavaş yavaş alıştım,şimdide iyi ki yapmışım,iyiki olmuş kızım diyorum hatta bazen başta istemediğim için suçluluk bile duyuyorum,Allah eksikliğini göstermesin bana ve hiçbbir anneye..Bütün zorluklarına rağmen ,o gülen gözleri görmeden nasıl yaşamışım ben diyorum..Star
Pamuk Prensesin Annesi...
Yukarı Dön
superisi Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3392
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı superisi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2007 Saat 15:03
ben evliliğe sıcak bakan biri değilgdim ama çocuk için evlendim. bu dünyada annelik kadar güzel bir şey olamaz. beni hayata bağlayan olgu kızım superisi. 2. sıradada eşim tabiki ....

Düzenleyen superisi - 26 Ara 2007 Saat 15:04
ZÜLAL(Bookworm)
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 8>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.