Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
crazy_angel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 61
Mesajın Direkt Linki Konu: ateş
    Gönderim Zamanı: 19 Mar 2009 Saat 08:48
Günaydın Doktor Bey;
19,5 aylık oğlum yaklaşık 3 haftadır grip.Önce boğazı ağrıyordu sonra da çok şiddetli öksürmeye başladı.Düne kadar ateşi felan olmadığı için ben de doktora götürmedim ilaçta vermedim. Yalnız dün ateşi 38,5 e çıktı çok huzursuzlandı ben de pedifen şurup verdim 1 saat sonra ateşi düştü ve uyudu, uyanınca baktım ki dudakları elleri ve bacakları morarıyor ve ateşi yükseliyor çok korktum morarınca doktora götürdüm. doktor kulakları ve boğazının çok kötü durumda olduğunu ciğerlerine doğru inmeye başladığını söyledi. bir kaç gün geceleri de çok ağlamıştı kulağı ağrıyormuş meğer. ve  doktor forsef iğne ve onadron iğne karıştırıp 3 gün vuralım dedi. birde pedifen ve novalgin şurupları 4 er saat arayla dönüşümlü ver dedi ve cumartesi kontrole gelin dedi. akşam iğnenin birini vurdular gece uyudu ama vucudu baya soğuktu. soğuk soğuk terledi sürekli. ben de ateş düşürücüleri vermedim. Ne yapayım şimdi? doktorlara ve uyguladıkları tedavi yöntemlerine güvenemiyorum bu yüzden eşimle sürekli tartşııyoruz?
sizce bu tedavi uygun mu çocuk için birde neden morarmış olabilir (ateşi düşünce morarmasıda geçti)
Hakkınızı helal edin. Çok teşekkür ederim herşey için..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2009 Saat 10:07
Bazen ateş hızlı çıktığında, beyin ve ve karaciğer, aşırı derecede oksijene ihtiyaç duyar. Bu oksijeni taşıyacak kanıda, el ve ayaklardan çeker. Bu sebeple eller ve bacaklar morarır. Eğer bu tedbirler yeterli olmasa idi,  beyin oksijen tasarruf etmek için, vücut ile olan bağlantısını kesecek idi. İşte bu duruma "havale geçirme" deniliyor. Benim Ateş ile ilgili makalemi okuyun.Acaba hastalık neydi? kulak problemi olduğuna göre gripal enfeksiyon. Bir kan sayımı yaptırıp WBC sayısına bakarak bunu söyleyebiliriz. Eğer grip çıkarsa en azından çocuğu lüzumsuz iğnelerden kurtarmış oluruz, zira ateşi 5 gün sürecek.
Yukarı Dön
crazy_angel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 61
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2009 Saat 13:49

peki doktor bey ateşi düştükten sonra vücudunun soğuk olması normal mı? baya soğuktu çünkü.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2009 Saat 18:23
Terleme olmuştur, bir satıhtan sıvı buharlaşması, o satıhın soğumasına sebep olur. Bu şekilde vücut fazla ısıyı atmış olur.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.