Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - düşük sonrası gebelik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konudüşük sonrası gebelik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
canderya200 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 22
Mesajın Direkt Linki Konu: düşük sonrası gebelik
    Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 16:47
arkadaşlar düşük yaşamış ve ardından hamile kalmış annelerin tecrübeleri gerekiyor.ben 2gün önce 2. düşüğümü yaptım ve şimdi ne kadar ara versem?biran önce istiyorum.
ilk düşüğüm iki yıl önce kimyasak gebelikti.şimdikini bir ay içinde araştırıcaz.pıhtılaşma problemi olabilir yada hiçbirşey!!
ne önerirsiniz?
piskolojik olarak hazır hissettiğiniz zaman gebe kalabilirsiniz diyor bazı doktorlar.
Yukarı Dön
zeytincin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 219
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 17:14
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun.Düşük sebebini araştırıp sonucunu öğrendikten sonra hamilelik düşün bana göre.Eğer bir problem varsa ona göre tedbirini alırsın yeni hamilelikte, allah korusun yine aynı sonuçla karşılaşmamak için.
Ben de 2 düşükten sonra 2,5 ay sonra tekrar hamile kaldım ve doğum yaptım.2.düşükten sonra sebebini öğrenip hamilelikte ona göre tedbir aldık.
Umarım dilediğin kadar çabuk şekilde sağlıklı olarak bir hamilelik yaşarsın.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 17:23

canım çok saol.dr'um zaten bir sürü tahlil verdi bazıları devlet hastanesinde yapılıyor bi tanesi dışarıda 360 liraya yapılıyor.bu test kanın pıhtılaşması ile ilgili antifosfolipid sendromu'nun olup olmadığını buluyor.

bu sendrom normalde farkedilmezmiş ama tekrarlayan düşüklere sebep olabiliyormuş.bebeği besleyen kan damarlarını tıkayıp kesenin vücüttan atılmasına neden olabilirmiş.
bu iki ay nasıl geçer bilmem çok hevesliyim.hayatta hiçbir şeyi bu kadar istememiştim...
Yukarı Dön
zeynep Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

canım oğlum Mehmet Efe'm

Puanlar: 9759
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 18:06
slm derya'cım
bende 2007 haziranda boşgebelik nedeni ile kürtaj oldum doktorum 3 ay korunmamı söyledi 3 ay sonu tekrar hamile kaldım ve 6 haftalıkken hiç ultrasonda görünmedi bile düşük yaptım.doktorum kimyasal gebelik olabileceğini söyledi.
ama benim zaten ilki boşgebelik tamamen yumurta sperm birleşiminde bir problem olduğu için 2.düşükten sonra pıhtı tahilili yapılmadı.2.den sonra  4 ay kadar zaman verdi doktor hem psikolojik hemde bedenen dinlenme açısından.ama benim o süre uzadı 7 ay sonra hamile kaldım nerdeyse.eğer bu gebeliktede problem olsaydı o zaman senden istenen bütün tahliller bendende istenicekti.
hamile olduğumu öğrendiğimiz zaman ilaç kullanmaya başladım hemen düşük önleyici ve kan sulandırıcı ilk aylarda yine kanamam oldu hatta 4.aydada oldu ama şükür şu zamana geldik inşallah kucağımızdada görmek nasip olur.
benden sana tavsiye kürtajda aldıkları parçayı tahlile göndermişlerdir onun sonucu mutlaka elinde olsun ve diğer tahlillerini yaptır.hatta guatr tahlilinide yaptır çünkü oda düşüğe sebepmiş doktorum söylemişti bana.
kendini sakın şartlandırma hamile kalmam lazım bebek istiyorum diye beynin ne kadar rahat olursa hamile kalman o kadar kolaylaşıyo.
Allah yardımcın olsun canım Rabbim isteyen herkese tattırsın anneliği
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 18:45

zeynep paylaşımın için teşekkür ederim.dr'umun verdiği tahlilllerin içinde guatır da var.bunları bu bir ay içinde yaptırıp sebebini anlıycaz.

ama ben çok aceleci bir insanım,sabırsızım,bu zamn olayı beni öldürüyor.biraz önce geçse keşke.

Yukarı Dön
zeynep Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

canım oğlum Mehmet Efe'm

Puanlar: 9759
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 19:32
bende çok sabırsızdım inan ama gerçekten moral ve sürekli onu düşünmek insanı yıpratıyo birebir yaşadım çok zor anlıyorum seni ama yenersin inşallah
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 21:46
Clown inşallah...
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2009 Saat 22:43
arkadaşlar aşağıdaki yazıyı internetten buldum ve ilginizi çekeceğini düşünerek sizlerle paylaşmak istedim
sevgilerSmile

Kadınlara kocalarından düşük aşısı yapıyoruz!

Düşük yapan kadınların bağışıklık sistemlerinde bir sorun varsa, onlara eşlerinden alınan kanla üretilen bir aşı yapılıyor. Dr. Seval Taşdemir, birçok kadının bu aşı ile anne olduğunu söylüyor.....

Ferti-Jin Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir, düşük aşısı ile ilgili sorularımızı yanıtladı:

* Tekrarlayan düşüklerde, günümüzde kullanılan en yeni tedaviler nelerdir?
Düşüğün nedenine göre üç ayrı tedavi uyguluyoruz. Düşük kromozom bozukluğundan oluyorsa yani doğacak bebekte anomali olacaksa ve anne ile baba bunun taşıyıcısıysa, o hastalığı bebek doğmadan önce ayıklayabiliyoruz. Bu yöntemin adı PGD. Düşüklerin en büyük nedeni kromozom bozukluğudur ama anne ya da baba taşıyıcı değilse, bunu yapmaya gerek yoktur. İkinci tedavi kan pıhtılaşmasını engelleyici tedavidir. Kadınlarda kan pıhtılaşması sorunları düşüğe neden olabilir. Bunun için kanın pıhtılaşmasını önleyici birtakım ilaçlar da kullanıyoruz. Bazen de düşükler bağışıklık sistemi sorunundan ortaya çıkıyor. Anne, bebeği yabancı bir madde gibi algılıyor ve vücuttan atmaya çalışıyor. Bu durumda bebek düşüyor. Anne ile babanın kromozom yapıları tesüdüfen birbirlerine benziyorsa, bu soruna daha çok rastlıyoruz. O zaman tedavi için 'İntravenöz İmmünglobulin' ve 'Lenfosit aşısı' denen bir tedavi uyguluyoruz. Çok iyi sonuçlar aldık. 10 yıl boyunca sürekli düşük yapan bir hastam, bu yolla anne oldu.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.