Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İç Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ciğere sıvı kaçması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumciğere sıvı kaçması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
egtuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 255
Mesajın Direkt Linki Konu: ciğere sıvı kaçması
    Gönderim Zamanı: 16 Şub 2009 Saat 09:43

Günaydın Kadir Bey, Öncelikle size güzel bir hafta diliyorum. size danışmak istediğim bir kaç konu var. oğlum 2-3 gecedir ağlayarak uyanıyor ama inanılmaz bir ağlama bu arada bir kaç gündür hiç iştahı yok ve kakası keçi pisliği gibi. cuma akşamı debridat şurup vereyim dedip zaten çok ağlıyordu şurupu içerken birde daha fazla ağlayınca şurup genzine kaçtı ve nefes alamadı bir kaç dakika tıkandı sonra hemen baş aşağıya çevirdim yüzünü yana çevirdim birkaç dakikadan sonra öksüre öksüre normal nefes almaya başladı. zaten gripten dolayı seyrek bir öksürüğü vardı ama o olaydan sonra sanki öksürüğü arttı. acaba şurup ciğerine kaçmışmıdır? böyle birşley olsa nasıl belirti verir? bir de bu ağlamaları neden olabilir? gaz desem, zaten hiçbirşey yemiyor. et ve süt ağırlıklı beslemeye çalışıyorum ama 8 aylık alttan 2 dişi çıktı eti çiğneyemiyor tıkanıyor. blendır sakıncalı deniyor. et ürünlerini nasıl pişirip vermem uygun olur? çok teşekkür ederim.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113080
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2009 Saat 10:53
Blender sakıncalı filan değil. Bazı çocuklar annelerinden "çiğneme özürlü" doğarlar, blender kullanmanız şart olur. Diğer hususlar için bir doktorun görmesi ve akciğerlerinin dinlenmesi iyi olur.
Yukarı Dön
egtuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2009 Saat 11:29
siz böyle söyleyince daha fazla panik oldum ama doktoru bu hafta seminerde acil mi götürmek gerekir? başka bir doktora acilden götürmelimiyim? bu durumlarda ne gibi belirtiler olur acaba?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2009 Saat 12:53

Eğer çocuk rahat nefes alıyor ve nefes alırken ıslık sesi gibi sesler gelmiyorsa, acil bir durumu yoktur. Bazen bunlar görülmedende problem çıkabiliyor, oda birkaç gün sonra çıkan "ateş" ile kendini gösterir. Bu durumlar olmadıkça acil bir durum yoktur.

Yukarı Dön
egtuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2009 Saat 13:28

Hocam sürekli gittiğimiz doktorlarımız bizimle bu kadar ilgilenmiyor Allah sizden razı olsun. ilaç çeyrek ölçek kadar dı. olay cuma akşamı olmuştu. bu hafta ateş ya da başka bir sıkıntı olmazsa sorun yoktur diye düşünebilirmiyim peki? yani en geç ne zaman geçince ciğere kaçmamıştır diye düşünülebilir?

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2009 Saat 16:58
Zaman önemli değil. Eğer öksürük veya nefes alıp-verirken "cızırtı" şeklinde sesler gelmiyorsa, önemli bir şey yoktur. Zaten ciddi durumlarda ertesi gün ateş olur. 
Yukarı Dön
egtuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şub 2009 Saat 09:44
Hocam günaydın, benim içim rahat etmedi ve bu sabah oğlumu başka bir doktora götürdüm. bu ağlama şikayetlerini ve şurup olayını anlattım. ciğerlerini dinledi. ciğerleri ve kulakları temiz sadece biraz geniz akıntısı var ama beyaz bir akıntı mikrobik değil dedi. yanlız 10 günde sadece 60 gr almış. şu anda 8 ay 12 günlük 8600 gr 69 cm boy ve 44,5 cm baş çevresi var. zaten bu aralar iştahsız birşey yemiyor. bir de doktor normal süte 9. ayda başatıyorum ama sizin epey gaz ve bağırsak problemleriniz var anladığım kadarıyla siz de 1 yaşı bekleyelim dedi. doktor vimin c diye bir ilaç önerdi iştahını açarmış. bir de anal fissür diye birşey yazmış karneye proctoret sıvı verdi onun içinde. uyumadığını söyleyince de 1 hafta atarax kullanalım biraz rahatlasın dedi. sizce bu ilaçlar uygunmudur? sizden başka kimseye güvenim kalmadı. iyiki varsınız.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şub 2009 Saat 12:17
Atarax da bir nevi allerji ilacıdır, yan tesir olarak iştah ve uyku arttırır. Boğaz ifrazatını kuruttuğu için, öksürük varsa şimdi vermeyin, sonra sadece geceleri verirsiniz. Anal fissur, kanlı kaka yapmıyorsa değil, ilacı da kullanmayın.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.