Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - zor kaka
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumzor kaka

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Konu: zor kaka
    Gönderim Zamanı: 11 Oca 2009 Saat 20:41
merhaba dr. bey..sonunda bende kızıma kavuştum.bugün birinci ayımızı doldurduk..gaz sıkıntılarımız başladı..ama sanırım o benim yanlışımdanmış.eski topiklerde etkin gaz çıkarmayı sizden öğrendim.teşekkürler:)
sorum,kızım iki gündür kakasını zor yapıyor.dün sekiz saat bugünse sabah dörtten beri kaka yapmakiçin ıkındı...benim kayısı kompostosu tüketmem onu rahatlatırmı...birde ishal olmasından çekiniyorum çünkü geçenlerde yediğimde her emzirme sonrasında kakasını yaptı..bu durum normalmi yoksa ishal olduğu belirtisimi...gelişimini ters yönde etkilermi?

Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2009 Saat 09:48
Bebeklerin 30. gününde, "zor kaka yapma" dönemleri başlar, 20gün kadar sürer. Bu devrede bebek kabız değildir, yumuşak kakayı zor yapar. ( Eğer sert, top-top kaka yapıyorsa, bu aç kaldı demektir).. Acemiliğinden, ıkınırken karın adaleleri ile birlikte makatınıda sıkmasından olur.Zamanla ıkınırken makatını gevşetmesini öğrenecek. 2. ayından sonrada 4-5 günde bir kaka yapabilir, normaldir, merak etmeyin.
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2009 Saat 15:23
teşekkür ederim hocam ben kayısı kompostosu tükettim kızımda rahatladı..

sormak istediğim birşey daha var..kızımın gazını çıkarıken 45 dak.hatta 1 saate yakın uğraşıyorum ondada küçük bir gık çıkıyor.sizin dediğiniz gibi bezinin bitiiği yere alkış yaparak yapıyorum..sırtınıda yukarıya doğru sıvazlıyorum.arada hareket ettiriyorum ama nafile ..

bu böylemidir yani zor mu çıkar...

Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
Ege Berk Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 591
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2009 Saat 19:17
Merhaba Kadir Bey

konuyu görünce tekrar açmak istemedim 2. ayından sonra 4 5 günde bir kaka yapabilir demişsiniz. 08/11/2008 doğumlu oğlum cıvık fışkırır gibi kaka yapıyordu bezini her açtığımda ufak kakalar vardı pırtlatırken çıkarıyordu pazar günü kaka bir anda biraz daha katı oldu ve en son kakasını pazar saat 3 te yaptı hala kaka yapmadı kabız olmuş olabilir mi? daha çok katılaşmadan fitil ver dediler ama vermedim ne yapmalıyım?

Teşekkürler.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2009 Saat 11:10
Çocuk rahat olduğu sürece isterse4 gün geçsin, karışmayın. Siz çocuk ıkınıp ıkınıp yapamadığında müdahele edin. 2. ayından itibaren bebekjler 4-5 günde bir "cıvık" kaka yapabilirler. Çok yiyen bebek her gün yapar, olabilir, oda normal.
Gaz için sırtına iyi vurmanız lazım. Vuruş kuvvetini tarif biraz zor. Vurma şiddeti, alkışladığınız el kuvvetinde olacak.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.