Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - öksürük-ses kısılması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumöksürük-ses kısılması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
acura Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 48
Mesajın Direkt Linki Konu: öksürük-ses kısılması
    Gönderim Zamanı: 08 Oca 2009 Saat 20:09
İyi akşamlar doktor bey
15 aylık kızımda 5 gün önce 2 gün 39,5 ateş oldu, hafif faranjiti vardı. ateşten sonra kırmızı döküntüler oldu ve ertesi gün geçti. Doktorumuz altıncı hastalık demişti. 2 gün iyiydi. bugün sabaha karşı sesinin değiştiğini ve öksürdüğünü farkettim. gün boyu 5-6 kere bal limon verdim. sesi akşam giderek kalınlaşmaya ve kısılır gibi olmaya başladı ara ara öksürüğü var ateşi 37,5. yarın doktora gideceğiz ama sesi beni korkuttu. Ne yapmamı önerirsiniz? Size ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi akşamlar
Yukarı Dön
acura Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2009 Saat 07:00
Hocam bilgileri eksik yazmışım. Size 5 gün önce kızımın ateşi çıktığında ölçümlerini yazmıştım ve siz Mon%: 12.3 ise öpücük hastalığıdır demiştiniz. Doktorumuza öpücük hastalığı olabilirmi dediğimde ‘‘o hastalığı ilk defa duyuyorum bu büyük ihtimalle 6. hastalık’’ demişti. Tekrar test yapıldığında işaretlenmiş olan sonuçlar şöyleydi:
sedimantasyon 1 saat: 25     HGB: 11,3     HCT:32,9     MCV:76,7     MCH:26,3     MPV:6,3     AST(SGOT)Aspartat:54     CRP:86 (ref.aralığı 0-5 yazıyor ama işaretli değildi.)
Kızımın öksürüğü çok arttı. Balgam çıkarmaya çalışıyor. Hırıltılı sesler çıkartıyor halsiz ve iştahsız. tekrar size çok teşekkür ediyorum.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2009 Saat 09:47
Doktorunuza, "öpücük hastalığı" değilde latince ismi olan "Enfeksiyöz mononükleoz" deyin bakalım, bunu duymuşmu. O tempora! O morales! ( Latince bilenler anlar)
Yukarı Dön
acura Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2009 Saat 10:22
hocam doktorumuz bizim şehirdeki en meşhur üç doktor arasında. Artık halimizi siz düşünün. Biri kızımda kalça çıkığı var diye 4-5 aylıkken 3 kere röntgen çektirmemize sebep oldu kalça çıkığı çıkmadı çok şükür. diğeri 40 günlükken kızıma faranjit diye 6 kere antibiyotik iğne vurdurdu. Neyse bu günümüzede şükür.
Acaba kızımın sesinin kalınlaşması, öksürüğü, hırıltısı için ne yapabiliriz bu durum ne kadar devam eder.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2009 Saat 10:26
Havlar tarzda öksürük varsa, bu "croup" (diğer ismi, akut larenjit) olabilir. Genellikle 3 gece olur, geçer. Soğuk hava iyi gelir.
Eğer bu şekilde değilse, "limonlu bal", serum fiz. kullanın. Geceleri, pijama yakalarına birer damla "Cold-mix" damlatın.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.