Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Biz Bize Sorularımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - nasıl yapsam(biberona alıştırma)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konunasıl yapsam(biberona alıştırma)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
seyhann Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 102
Mesajın Direkt Linki Konu: nasıl yapsam(biberona alıştırma)
    Gönderim Zamanı: 07 Oca 2009 Saat 00:14
Confused arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var.9.5 aylık oğluşum emire şuana kadar ihtiyaç duymam diye ne biberon nede emzik verdim.beslenme sorunumuz var.yemek yemıyor,sütüm yetmiyor.bu yüzden biberona alıştırıp geceleri doymadığı için devam sütü vermek istiyorum.gündüzleri eline meyva suyu,su verip öğreteyim dedim ama olmadı oyuncak niyetine birkaç gün kullanıp bıraktı.
oğluşum emiri biberona nasıl alıştırabilirim.tecrübelerinizi paylaşırmısın.

Düzenleyen ifakat - 10 Oca 2009 Saat 01:44
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2009 Saat 15:26
seyhanın şuan sütü  yetmiyo.yettiği kadar süt verebilse şükredecek .yemek yedirme şimdilik ikinci planda .kilosu da biraz ayının altında

sütü bari doyasıya içsin diye biberonla süt vermeyi denedi.ama oğlu emzik de dahil hiç bir şeyi ağzına almıyo.çeşitli marka ve modellerde biberon deniyor ama bi türlü olmadı

acaba seyhanın durumunda olup da 9 aydan sonra emziğe ve biberona alıştırmış arkadaşlar var mı?
taktik öğrenmek istiyoruz

seyhan benim arkadaşım...o internete çok sık giremeyebiliyo o yüzden ben durumu izah ederk fikirlerinizi almak istedim arkadaşlar
Yukarı Dön
bilcem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 61
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2009 Saat 22:05

merhaba arkadaşlar. ben yeni üye oldum benim oğlumda 3 aylık bende aynı sorunu yaşıyorum. biberona alıştırmaya çalışıyorum ama istemiyor bende çeşitli biberon emzik aldım olmuyor.açta olsa istemiyor. bu konuda tecrübeli anneler varsa lütfen cevap yazın.

Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2009 Saat 23:07
Orjinalini yazan: bilcem bilcem Yazdı:

merhaba arkadaşlar. ben yeni üye oldum benim oğlumda 3 aylık bende aynı sorunu yaşıyorum. biberona alıştırmaya çalışıyorum ama istemiyor bende çeşitli biberon emzik aldım olmuyor.açta olsa istemiyor. bu konuda tecrübeli anneler varsa lütfen cevap yazın.

bilge...
ben de oğlumda aynı problemleri yaşadım.evde artık emzik ve biberon koleksiyonu oluşmuştu.en son ch..co marka tamamı kauçuk olan damla uçlu bir emzik bulduk.oğlum 4 aylıktı kendi sütüme batırarak ağzına verdim.diğer emzikleri hiç almadığı kadar onu aldı emdi.bu emziğe alıştıktan sonra damaklı kauçuk emziklerin hemen hepsini kullanıyor

biberonda da yine kauçuk geniş ağızlı fizyolojik olanları ve damaklı olanları aldı sadece...

yani silikonu eğer almıyorsa oğlun kauçuk dene derim ben .anne memesine yakın olduğu için biraz daha kolay kabul ediyorlar.
umarım senin oğlun alır.bak seyhanın oğlu hiçbirşeyi almıyor...

Yukarı Dön
seyhann Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2009 Saat 00:11
arkadaşlar iki mesajımada meryemden başka yanıt veren olmadı.ConfusedConfused
aşk olsun.
ciddiyemi alınmadım yoksa bu konuda benim yaşadığımı yaşayan yardım edecek kimsemi yok?CryConfusedCryConfusedCryConfusedConfusedConfusedConfusedCryConfused
Yukarı Dön
özlem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2053
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2009 Saat 00:33
seyhancım bende kızıma çok zor alıştırabilmiştim biberonu ,benimde sütüm yetmediği için başlamak zorunda kaldık başta hiç bi şekilde almıyodu ama sonra damaklı kauçuk biberon başlığını sanki mememi veriyomuş gibi yapıp onu göğsümde tutarak biberonu verdim ve öyle alıştırabildim zaten ona başlayınca emziğede başlayabilmiştik.bizde işe yaramıştı umarım sizdede başarılı olurSmileçok kolay gelsin şimdidenSmile
Yukarı Dön
sengul Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Puanlar: 10127
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2009 Saat 00:36
Seyhancığım inanırmısın senin yaşadıklarının aynısını oğlum  küçükken yaşadım..bir yaşına kadar hiçbir şey yediremiyordum. Yesin diye yapmadığımız şey kalmamıştı.  Eşim onu güldürür ben o arada yedirmeye çalışırdım.. Daha neler neler...çok yanlış kesinlikle tavsiye etmiyorum. çünkü sonu yok..
Bende biberona alıştırmaya çalıştım 11, ayda falan. Ama alışmadı..Zaten artık bardağa alışma yaşıda gelmişti.  Benim sütüm  azda olsa yetiyordu.Sanırım onunla büyüdü..
Şimdi nasıl diyeceksin anasınıfına gidiyor         sağlıklı  acıktığında azda olsa yiyor. Ben zekasını etk
iler diye korkuyordum tam tersi yaşından üstün çıktı zekası.  Dr.lara göre gayet normal.. bu sitedeki çocuk dr. sormuştum. sENİN ÇOCUKTAN HALTERCİ OLMAZ MANKEN OLURSmile YAZMIŞ DR  BEY.. İstersen okuyabilirsin. ''HARİTA DİL '' ADLI TOPİC..
Şimdi kendimi boşu boşuna üzmüşüm diyorum..bak büyüdü kocaman oldu.Çok yemeside doğru değil. Yağ bezeleri bebekken oluşuyor. İnanki acıktığında yiyecektir. En sonki dr.muz yemek saatleri sadece bizde var başka ülkelerde acıktıklarında yiyorlar demişti..
Yaşayan biri olarak seni çok iyi anlıyorum Allah kolaylık versin..  Canım rahat ol  inanki rahat annelerin çocukları daha huzurlu..
Kesinlikle çocuğuna “çocuk gibi” davranma.

Bu anneler olarak yaptığımız en büyük kabahat aslında.

Küçük olabilirler ama onlar da birey birey.

Yukarı Dön
seyhann Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2009 Saat 00:33
teşekkürler özlem ve şengül.
doğrusu yazılarınızı okuyunca rahatladım biraz.şengül yazılarını okudukça bende senın gibi düşünüyorum hakıkaten çok benzer yönlerimiz var.aynı şeyleri yaşıyoruz.rahat olmak için elimden geleni yapıyorum ama uzun sürmüyor.bir arkadaş 'birine beddua edeceksen yemeyen bir çocuğun olsun' diye beddua  et bu dert insanı bitirıyor demişti(oda bu konuda çok çekmiş).çok zormuş Allah hiçbir anneye vermesin.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.