Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Aşılar & Hastalıklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - pnomokok
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konupnomokok

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 7998
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2008 Saat 11:43
Orjinalini yazan: küçük kanaryam küçük kanaryam Yazdı:

ya cahilliğime vurun kızlar da bu işleri hiç bilmiyorum aşılar falan ne gerekiyosa doğumdan sonra çocuk dr u yönlendiriyo dimi bizleri Confused ben hiçbir aşıyı zamanını vs bilmiyom kör topal gidiyom şuan bilinmeze de
LOL kendimi gördüm sanki aynı endişeyi bende yaşadım hatta aşı günleri diye google yazıp ne zaman doğum yapacağımı ne zaman ne aşısı olacağının bir listesini çıkardım ve kağıda yazıp buzdolabına astım LOL. Ama bunlar boşmuş canısım hiçbir tarih tutmadı. Sen şimdi hamileyken yapacağın ne biliyormusun. Benim yaptığımı anlatayım sana.
Ben doğumuma bir hafta kala bana bağlı sağlık ocağına gittim kaydettirdim kendimi. Onlar sana şunu diyecekler. Doğum olduktan bir hafta sonra gel topuk kanı aldır. O zaman gittiğinde sana ilk aşısı için gün verecekler. Her gittiğinde birkarnesi olacak ve o karneye ne zaman geleceğini yazacaklar. Birde ben şu hatayı yaptım fazla kişiye sorup yanıldım. Aşıları özelde yaptır çok ateş yapmıyor daha iyi dediler salak gibi bir yığın para verip ilk aşılarını özelde yaptırdık. Sonra özel bir doktor bulduk doktor aynen şunu dedi "Anasağlık ile birlikte vurulun aşılarla aynı sakın para ödemeyin hem anasağlığa aşılar çok güvenli geliyor soğuk hava depolarında. Ama özellere nasıl geliyor belli omaz belki bozuk çıkabilir" dedi. Bizde şimdi anasağlıkta yaptırıyoruz. Özeldeki doktorumuz anasağlıkta vurulmayan aşıları söyliyecek zamanı gelince onları vurduracağız.
Bir sorun olursa cevaplarım bitanem öptüm İnşallah aydınlatmışımdır.
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum
Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2008 Saat 12:15
Sibel biz annemizin karninda ogrenmedik ya... Sende dogum yapinca herseyi biliyormussun gibi olacaksin, o kadar cabuk ogreneceksin ki herseyi sen bile sasiracaksin....
Kizimin asilari bitti, okul yasina kadar yokmus... Oglumun ise daha cok yolu var asilarini bitirmesine... Big%20smile
Yukarı Dön
edipoyraz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 110
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2008 Saat 12:31
Arkadaşlar pnomokok aşısını 6 aylık bebekler için geçerliymiş o yüzden biz yaptıramadık.Confused
Yukarı Dön
edipoyraz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 110
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2008 Saat 14:29
arkadaşlar pnomokok aşısını 12 aya kadar yapılabiliryormuş. O yüzden bizim özel bir hastanede yaptırmamız gerekiyor. Anadolu yakasında söyleyebileceğiniz bir hastane varmı? aslında aşının fiyatı 114 ytl imiş ama her hastanede değişiyo galiba fiyatlar.
 Teşekkürler...
Yukarı Dön
sporcuanne Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2008 Saat 14:50
arkadaşlar artık pnömokok aşısı sağlık ocaklarına gelmiş ve 1 yaşa kadar olan çocuklarda ücretsiz yaptırılabiliyormuş hafta sonu bir arkadaşımdan duymıştum ve bugün hemen sağlık ocağını aradım ordaki görevli de doğruladı bunun artık devlet bu aşıyı zorunlu yapmış ve ücretsiz 1 yaşa kadar olan çocuklarınızı vurdurabiliyorsunuz aşıyı iyi araştırın boşuna 100 küsür ytl ödemeyin haberin olsun canım.....
Yukarı Dön
didemkız Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 137
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2008 Saat 14:57
Mrh.Ben Pendikte oturuyorum ve burda daha gelmemiş sağlık ocağına.Bende özelde yaptırdım daha fazla zaman kaybetmemek için kızım 8 aylık.115 ytl ye yaptırdım :(
Yukarı Dön
srp_kmy82 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 28
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2012 Saat 19:29
ilk aşınız ne zman oldu..tüm bebekler aynı ay d aolmuyormu    ahangi ayda yapılıyor

Düzenleyen yasemin - 12 Oca 2012 Saat 20:33
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2012 Saat 20:43
Serap Hanım Lütfen yazdığınız topiklerin tarihlerine soruların ne zaman sorulduğuna dikkat edin gündem de olmayan bir konuya yazdığınız mesajlar kafa karışıklığına neden olacaktır mesajları eleştirmek için  Arti ver   Eksi ver
Butonlarını kullanın 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.