Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 4 aylık bebekte kabızlık,Lağma ve ek besin
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum4 aylık bebekte kabızlık,Lağma ve ek besin

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zeynohga Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 13
Mesajın Direkt Linki Konu: 4 aylık bebekte kabızlık,Lağma ve ek besin
    Gönderim Zamanı: 06 Ara 2008 Saat 18:21
Hocam merhaba;
Kuzenimin 4 aylık bir kız bebeği var bu zamana kadar anne sütü ile besleniyormuş fakat kuzenimin sağ memesinde süt kesilmesi olmuş süt tek memede kalınca bebeğin doymadığı sonucu ortaya çıkmış ve gittikleri ssk doktoru bebeğe cicibebe,pirinç nişastası ve çorba verilmesini söylemiş. (bana pek doğru gelmedi,ben 6 aylık bebeğime anne sütü dışında su bile vermiyorum hala).daha sonra bebekte kabızlık şikayeti ortaya çıkmış fitil vs.işe yaramayınca 10.günün sonunda minicik bebeğe lağma yapılmış ve yinede kabızlık devam etmiş.
Hocam;
1-Kuzenimin kesilen sağ göğsü tekrar süt üretirmi ve bunun için ne yapılması gerekir?
2-Bebeğe lağman yapılması doğrumu ve kabızlık için ne yapılabilinir?
3-Bebek için uygun gıdalar nelerdir nasıl beslenmeli?
4-Bana göre cici bebe bisküvisi ağır gelmiş olabilir sizce böylemidir?

Teşekkürler;

İyi bayramlar

zeynom
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2008 Saat 20:42
6 aydan evvel ek gıda verilmez. Anne sütü emildikçe gelir. Mühim olan bebeğin meme ile olan muhabbetinin azalmaması. Eğer bebek emerse, süt kesilen memeden de süt gelir.
Kabızlığı uygunsuz beslenmeden dolayı. 4 aylık bebekte pirinç ununun yeri olamaz.6 aydan sonra bile bebe bisküvisini 5 taneden fazla vermem.
Yukarı Dön
zeynohga Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 13
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2008 Saat 03:00

Çok teşekkür ederim hocam...Yarın Adana da kuzenimin yanında olacağım cevabınızı aynen ileteceğim...herşey gönlünüzce olsun dileğimle...iyi bayramlar

zeynom
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.