Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Biz Bize Sorularımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bebeklerimizden inciler :))
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bebeklerimizden inciler :))

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 196>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8182
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elif Hansa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kas 2008 Saat 22:00
Orjinalini yazan: meryem meryem Yazdı:

benim oğlum henüz konuşmadığı için ben de yağenimi anlatayım

kaç aylıktı hatırlamıyorum .arabaya çoğu çocuk gibi ananan diyordu.ama bunu öyle heyecanlı öyle peşi sıra söylüyordu ki bilmeyenler küfür zannediyorlardıLOL
LOL
bi gün annemlerin karşı balkon komşusu yeğenimi sevmek için balkona çıkmış benim yeğen de başlamış ananan ananan.yazık kadın bozulup içeri girmiştiLOLLOL
LOL

LOLLOLLOL bu durum bizde de var biraz.

anneanneye "annanni" diyor. duyan baska birsey zannedecek senin yegeninin dedigi gibi LOL dediklerinin nereye vardigini bilseler soylemeyeceklerine eminim LOL
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kas 2008 Saat 22:34
arkadaşlar oğlum yaşına basacak hala hece çıkartamıyor
bir kereye mahsus tak, gitti ,düştü kelimelerini ben söyledikten sonra söyledi.ben onu ilk kelimeleri saymıyorum çünkü bir daha söylemedi ne kadar tekrar etsem de

sizin çocuklarınız ilk anlamlı kelimelerini kaç aylıkken söyledi ama tabi tekrarlı olarak
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2008 Saat 00:58
Meryem benimki 2 yaşında daha adam akıllı bişiy söylemiyoConfusedama en sevdiğim kelimesi ''iiiimmaaaa''LOLLOLelmanın ZuhalcesiLOLhoş her yuvarlak ve kırmızı meyve iimaaLOL
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatoş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2008 Saat 01:50
helma - helva
muj- muz
hoççakal-hoşçakal
dıkaş-teşekkür ederim LOL
öjür- özür dilerim
iyi ecele- iyi geceler
görüş- görüşürüz
patoş- Fatoş
kazı- Kazım LOL (babası)
teyje-teyze
otu-otur
kak-kalk
bu içim mi (japonca gibi LOL) -su içeyim mi
yim mi -yiyeyim mi 
Ay daha çok var aslında ama şimdilik aklıma gelen bunlar LOL

Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2008 Saat 02:00

bencede güzel bir topic olmuş arkadaşlar.bende,oğlumun bloğunda yazdığım kelimelerini ekleyimWink şimdi "r"harfi dahil,bütün kelimeli çok düzgün söylüyor maşaAllah.

PAŞAM IN DİLİNDE ANLAM BULAN SÖZCÜKLER..

Çocuklar konuşmaya yeni başladığında ne kadar tatlı çıkarıyorlar sözcükleri.insan hem seviniyor,hem de yarım yamalak çıkan o tatlı sözcüklere gülmeden edemiyor.işte bizim paşanın dilinden dökülen inciler;))

Tuna sözcükleri cıkarmaya çalıştığında 14-15 aylıktı.ne zaman konuşacak aceba,ses tonu nasıldırki?gibi meraklarımızı bir erkek çocuğuna göre erken giderdi MAŞAALLAH.

balon:maanne

uçak:AAADDE

kuş:(ilk zamanlar)DUF,(sonra)DU

su:FU

salıncak:NEENNİ

kaydırak:HOOPPAH

bebek:(ilk zamanlar)BEYBİ(sonra)BEEBBE

saat(tiktak diye öğretmiştik):DAADA

yıldız:eeelle

cami:maaani

amca:amna

gezme(atta):ABBAH

fıstık(oyuncak maymunu):EDDİS

fıstık(yanaktan makas alma):VIDDIK

gol:LO

şapka:(ilk zamanlar)ABCA(şimdi)SABBA

kelebek:(ilk zamanlar)BELEBLE(sonra)BELELE

terlik:LELLE

yoğurt:OĞOÇ

pilav:PİLAP

ekmek:(ilk zamanlar)MAMA(sonra)EEMME

fırça:FISSE

eşşek:İŞŞEÇ

otobüs:ABDODÜS

dolmuş:MONNUŞ

güneş:NEÇ

fil:VİL

muz:MÜŞ

armut:(ilk zamanlar)ANNUP(sonra)AMNUT

biraz daha:BİJADA

şampuan:ŞAMÇUAN

deterjan:TEJANTİJAN

PAŞAMIN UYDURDUĞU KELİMELER

*dıtdıııbilliiii nınnııı billiii

*çaaaatmaaaatııııcak,çeeeetmeeeetiiiicek

*(ilk zamanlar)GİGGEM(sonra)GAGGGAM

*OKULÜDABİDAAA

ABAKILIYI

Düzenleyen reyyan - 13 Kas 2008 Saat 02:07
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elif Hansa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2008 Saat 10:39

LOLLOLLOLLOLLOL

siz daha komikmissiniz yaa LOLLOL valla basim cok agriyor ve felakette uykum var ama yine de guldum okuyuncaLOL

Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elif Hansa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2008 Saat 10:41
keelik (terlik)
paamam aciyo bak (parmagim aciyor bak)
icim mi? (iceyim mi?)
yapim mi? (yapayim mi?)
incik (emzik)
biş deedik (biz geldik)
hibaba (merhaba)
hoşdeedik (hoşgeldin)
him o (kim o)
kööpe (küpe)
büş (büskivi)
biboo (biberon)
kııdım (kırdım) Tv sehpasinin camini kirdi da gecenlerdeTongue

Dun elini siyirmis bir yerde gelip gidip opturuyordu, aksam da ben kestim parmagimi dokundukca kizim parmagim aciyor uff olmus filan dedimLOLLOL

Düzenleyen Elif Hansa - 13 Kas 2008 Saat 10:51
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elif Hansa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2008 Saat 10:47
sagolun arkadaslar ne zamandir dusunuyordum aslinda ama acmamistim. begendiginize cok sevindimEmbarrassed
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 196>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.