Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kabızlık geçmezse...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkabızlık geçmezse...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
helincan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 92
Mesajın Direkt Linki Konu: kabızlık geçmezse...
    Gönderim Zamanı: 20 Eki 2008 Saat 09:36
merhaba.18 aylık kızım,10 kg 79 cm.kabız olduğu için en son sizin önerinizle duphalac kullanmya başladım.2 gün bitti.bugün 3 güne girdik.önce dediğiniz gibi 5 ml ile başladım.sabah kakasını yapmayınca gün içinde 25 ml daha verdim.akşam yatmadan önce 10ml verdim ama halen tık yok.kaka diyor ama yapmıyor.lütfen yardımcı olun.armut mürdüm eriği de yedirdim bu arada ama kabuklaraı soyulmuş bir şekilde yiyor .ne tavsiye edersiniz?
tşk

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2008 Saat 09:52
Pirinç, patates, muz ve elmayı kestinizmi? Birazda yağ ve şekerini arttırın.Birde çocuk yumuşak kakayı zor yapıyorsa, bu başka bir husustur.
Yukarı Dön
ceylinsu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 834
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2008 Saat 12:24
Kadir bey bende bu konudan 4 gündür muzdaribim.ben hiç ilaç kullanmadım yazılanları okudum ve patates...kestim benim asıl sorum kızım 4 gün önce ıkınmaya başladı ama kakasını yapamıyordu ve devamlı ağlıyordu bende k.. adlı fitili verdim.yaptı ama ağlayarak ama genede sert ti kakası.dün yine aynısı oldu ağlamaya ve ıkınmaya başladı çok az yapmıştı ama sertti yine bende bepanten sürdüm(yumuşatsın ve rahat atabileyim diye)ve yine fitil verdim bu durumun tekrarlamasından korkuyorum.ama alt temizliğini yaparken kızım da(16 aylık)makat bölgesinden vajina bölgesine doğru olan uzantıda şişlik gördüm bariz belirgin bir şişlik ıkınmada zorlanması yüzünden olduğunu düşündük ama emin değilim.dr.götürmeli miyim biraz inmiş gibi

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2008 Saat 13:57
Kabız kalmamasına dikkat edin, armut tan fayda görürsünüz. Biraz yağ ve şekerini arttırın. Çok kalın kaka yaparsa, popoda öyle şişlikler olabiliyor, zararsızdır. Basur değildir.Pirinç, patates, muz ve elmayı kesin, sonra kontrollü bir şekilde başlayın.
Yukarı Dön
ceylinsu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2008 Saat 15:17
Kadir bey kızızımın kabızlığı hala geçmedi.fitil atatrek çok ağlıyor acaba poposunda çatlak oluşmuşmudur.ne yapmalıyım.daha önce bize dr. osmolak adlı ilaç vermişti.bunu kullanayımmı yada sizin öneriniz nedir.fitil atmadan önce ve her alt temizliğinde bepanten kullanıyorum.lütfen yardımcı olun kızımın ağlamasına dayanamıyorum.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2008 Saat 15:22
Poposunda çatlak olsa bile bir şey gerekmez, o bölge çok damarlı bir bölge olduğu için, kendini hızlı bir şekilde tamir eder.Os..lac ve Dupha..ac benzer ilaçlardır, kullanabilirsiniz, biraz lezzet farkları vardır. Mühshil ilacı değildirler, suni, "prebiyotik"  şeker grubuna girerler.Laktüloz denilen süt şekeri türevi bir şekerdir, insanlarda emilmeden atılırlar, barsaklarda bakteriler kullanır.

Düzenleyen Dr. Kadir Tuğcu - 22 Eki 2008 Saat 15:23
Yukarı Dön
ceylinsu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2008 Saat 16:03

os... lak  dışkıyı yumuşatıyor mu ben öyle diye hatırlıyorum da ondan kullanmak istemiştim.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2008 Saat 10:29
Dup...lac tadı çok güzel, rahat verebiliyorsunuz. Ama ilaçlar daima son çare olarak kullanılacak.Önce diyet ve gıdalarına dikkat edilecek.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.