Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - pişik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumpişik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Konu: pişik
    Gönderim Zamanı: 09 Eki 2008 Saat 09:53
Kadir Bey Merhaba

Oğlum daha önce size bahsettiğim üzere pişik olmuştu,önerdiğiniz solüsyonu hazırlattım,travazol ve bepanthene de sık sık sürüyorum,sabaha hafif iyileşme oluyor fakat tüm gün ve yatana kadar poposu 3 gündür kıpkırmızı ve çok ağlıyor,bu kısır döngü gibi ne zamana kadar sürecek ve ilk dişi 10 gün önce çıktı,dişler tamamlanana kadar idrar asitli mi olacak? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112790
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2008 Saat 10:04
Travazol ve bepanthenin burada hiç yeri yok, onları kesin. Pop..in her açtığınızda ve kızarıklık geçene kadar, Ultral..n pomat günde 2 defa kullanın. Her açtığınızda Po...lin sürmeden önce hazırlattığınız sıvı ile poposunu nemlendirin.
Dişlerle idrar ın bir bağlantısı yok. Dişler tamamlanana kadar idrar asitli olur lafı tamamen uydurma... Okadar uydurmaki, çocuklardaki pişikler, tam tersi alkalen yanığı olduğu için, "Borik ASİT" le pH'ı nötr hale getirmeye çalışıyoruz.
Yukarı Dön
helincan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 92
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2008 Saat 10:11
hocam benim 18aylık kızımın da vazen kısmında sadece dudakdenilen kısımlar sağlı sollu işaret parmağı kalınlığında kıpkırmızı sık değiştirmeme rağmen pişik kremleri (dalinin) geçirmedi.3 gündür aferin kullanıyordum sabah akşam 1/2 kaşık.ondan kaynaklı olabilir mi.sizin tavsiyeniz üzerine kestim serum fizyolojik kullanıyorum.acısını dindirmek için ne yapmalıyım?tşk
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2008 Saat 10:22
Eczanede %3 lük "Borik Asit" solusyonu 300ml. hazırlatın, bununla her kremden önce kızarık yerleri nemlendirin, eski kreminize devam edin, yanlız günde 2 defa Ultra...an pomat , normal pişik kreminin yerine kullanının.
Yukarı Dön
helincan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2008 Saat 10:38
hocam pişik neden olur.sık sık altını değiştiriyorum.pişik keremin genelde sürmeden kapatmıyorum.kakasını yaptıktan sonra mutlaka ılık su ve sabunla yıkayıp sonrasında pişik kremi sürüyorum. neden kaynaklanıyor olabilir aferin gbi şurupların etkisi var mı?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2008 Saat 11:15
Aferin'in bir rolü yok. Genellikle hastalıklar sırasında az sıvı alındığından, veya kakanın biraz geç temizlenmesi ile, idar ve kakanın deride yaptığı tahriş ile olur.
Yukarı Dön
helincan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eki 2008 Saat 11:29
hocam bugün baktımda kızımın pişiği çok çok az bir nokta kalmış.yine de bahsettiğiniz borik asit soılüsyonunu kullanayım mı?hazırlatırsam evde kullanmadan bozulur mu yani ne kadar dayanır?evde hazırda bulundurmak isterim çalışan anne olunca hep önlem peşinde oluyoum.
tşk
Yukarı Dön
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eki 2008 Saat 11:40
Kadir Bey

bebeğimin pişiği çok daha iyi oldu söylediğiniz solüsyonu ve kremleri harfiyen kullandım,bebeğimi doktora başka sebep için götürdüğümde pişiğinden bahsettim,bana ne kullandığımı söyledi,bende söyledim,pişiğe nasıl borik asit kullanırsın adı üstünde asit diye beni azarladı,pişik alkalen yanık olduğu için ph ını nötrlemek için kullandım dedim ama anlamadı,ben de bunu sizin söyleminizden ezbere söyledim fakat doktoru ikna edemedim,sizden doktorumuza bunu öğretmek için daha bilimsel açıklama yapmak istiyorum,sizce ne söyleyebilirim?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.